Onko Halla-Aholta katkaistu kieli, pitää mykkäkoulua?

Eduskunnan kyselytunneilla ei elonmerkkiä, mököttää tylsänä tuolissaan. Mikä on hiljentänyt Jussin, pelätäänkö puolueessa Jussin natsimausteisia möläytyksiä Venäjän suuntaan ja mamukommentteja. Trimmataanko näin jussista valtiomiestyyppiä silmällä pitäen seuraavat presidentinvaalit suomalaiseen tyyliin, arvokkuutta ladataan, mies tuntuu viisaammalta kun ei puhu mitään, ei tee virheitäkään. Saas nähdä.
1859
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Kiihkonatsi tietää, että jos avaa suunsa, tulee sieltä vain natsipropagandaa, mikä ei ole itselle tai puolueellekaan eduksi.

Äänestä

Jussi esittää "maltillista", että PS pääsisi seuraavaan hallitukseen
Kokoomuksen apupuolueeksi.

Äänestä

Kyllä Soinia on monella jo ikävä.

Äänestä

Jussi voisi hovi-Mestarin lailla tokaista: "Iltateenne ,Sir....ja saiko olla vielä muuta.."

Äänestä
  • Sen venäjäviha on niin syvää ettei sanotuksi saa.

    Äänestä

Totta, missä on jussin vimma, vielä vähän aikaa sitten kiljui, että kaikki venäläiset pitäisi listiä ja sai sillä Eduskunnan lemmikin arvon ja arvostetun aseman.

Äänestä
  • Jos se onkin jussin kaksoisolento ja oikea kappale on veri suussa sotimassa Ukrainassa.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Jos se onkin jussin kaksoisolento ja oikea kappale on veri suussa sotimassa Ukrainassa.

    joo, ukrainaan kelpaa sivaritkin

    Äänestä

  • Ehkäpä Sale on tukkinut jussin suun, jutut alkoivat olla jo vaarallisia kansalliselle turvallisuudelle.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    joo, ukrainaan kelpaa sivaritkin

    Jussi voisi vähän purkaa paineitaan ja laittaa oikean natsiuniformun päälle.

    Äänestä

Jos Jussi tai kuka tahansa poliitikko olisi vaahdonnut matujen tappamisesta samalla tavalla kuin Halla-aho vaahtosi venäläisten tappamisessa. olisi satavarmasti häkki heilahtanut. Suomen laki on läpeensä mätä farssi.

Äänestä

Eikös hallaaho helsingin valtuustossakin ole mököttänyt jo vuosia. Taitaa omatunto painaa huuheloitten usuttamisesta.

Äänestä
  • Joo, ei ainuttakaan valtuustoaloitetta 13 vuoteen.
    Mistä sille oikein maksetaan?

    Äänestä

Vielä 9 vuotta sen ilmoituksen julkaisuun vai miten....?

Äänestä

Vahva lääkitys päällä

Äänestä
  • join kossua siis

    Äänestä

ei kannata halpisjussin suuta avata, kannatus laskee heti.
parempi vaan jatkaa sitä scripta-blogiaan ihan vaan itekseen.

Äänestä

Halla-aho ajaa nykyään Naton woke- ja BLM-agendaa kuten muutkin persut. VKK on ainoa todellinen oppositiopuolue Suomessa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eduskunnan kyselytunneilla ei elonmerkkiä, mököttää tylsänä tuolissaan. Mikä on hiljentänyt Jussin, pelätäänkö puolueessa Jussin natsimausteisia möläytyksiä Venäjän suuntaan ja mamukommentteja. Trimmataanko näin jussista valtiomiestyyppiä silmällä pitäen seuraavat presidentinvaalit suomalaiseen tyyliin, arvokkuutta ladataan, mies tuntuu viisaammalta kun ei puhu mitään, ei tee virheitäkään. Saas nähdä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu