Näistä ei suomen vasemmisto ja vihreät saa puhua

Liian monessa islamilaisessa yhteisössä ja suuntauksessa tyttöjen tai naisten tehtävä on palvella miehiä ilman oikeutta olla eri mieltä. He eivät voi elää niin kuin haluavat ja uskoa, miten kokevat itse parhaaksi. Liian monessa islamilaisessa yhteisössä harjoitetaan tiukkaa sukupuoliroolien jakoa, jossa miehellä on aina enemmän vapauksia ja oikeuksia.

– Kun näet pienen tytön, jolla on hijab päässä peittämässä hiukset, niin mitä näet? Miltä kuulostaa se, että pientä tyttöä pitää peittää miesten katseelta ja himoilta? Siihen hijabin ja burkhan pakkopukeminen perustuu.

Samaan aikaan kun Iranissa on käynnissä mielenosoitusten aalto, Suomessa huivikeskustelu on keskittynyt pääosin siihen, miten päähuivin käyttöä lisättäisiin. Huivi pitäisi saada esimerkiksi armeijaan ja poliisin virka-asuun.
22105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Suomen kaksinaamaisuus on järkyttävää ja nämä idiootti kansalaiset äänestävät aina samat valehtelijat virkoihinsa 🤔

Äänestä

Siis enemmän naisia tänne palvelemaan miehiä? Monikulttuurisuus on hieno asia, eikä länsimaissa pidä elää länsimaista elämäntapaa, vaan tuoda tuollaiset hienot tavat myös länsimaihin?

Äänestä
  • Samaan aikaan kun Iranissa on käynnissä mielenosoitusten aalto, Suomessa huivikeskustelu on keskittynyt pääosin siihen, miten päähuivin käyttöä lisättäisiin. Huivi pitäisi saada esimerkiksi armeijaan ja poliisin virka-asuun.

    vartijoita pelä'tään jo-kohta poliiseja?

    Kyllä näkee että on viherpuna kepu hallitus

    Äänestä

Ruotsin tie johtaa tähän Suomessakin:
Kuluva viikko on ollut melko väkivaltainen. Useita ammuskeluja, joista yksi päätyi murhaan. Lisäksi kymmenkunta raiskausta.
Lista on karun puoleinen, seitsemän murhan yritystä ja yksi murha.

– 12.11. Eskilstuna, murhan yritys, ammuskelu.
– 12.11. Helsingborg, murhan yritys, ammuskelu, jossa useita osallisia.
– 11.11. Solna, ammuskelu. Sekava tapahtumaketju, joka loppui siihen, että rynnäkkökiväärillä ammuttiin kerrostalon alaovi päreiksi, murhan yrityksenä.
– 11.11. Askersund, murhan yritys. Yksi yritetään joukkomurhata. Neljä nuorukaista otettu kiinni.
– 10.11. Nyköping, murhan yritys. Kaksi jengiä ammuskelee toisiaan. Ei osumia.
– 9.11. Vårgårda, murhan yritys. Yksintulleiden asumisyksikössä riitaa.
– 8.11. Göteborg, murha. Mies löydetään autosta ammuttuna.
– 7.11. Göteborg, murhan yritys. Yksi yritetään puukkomurhata.

Lisäksi poliisilla on tutkittavana kymmenkunta raiskausta tai törkeää raiskausta.

Äänestä

uli uli persu uli

Äänestä
  • uli uli matu uli uli.

    Äänestä

Herää kysymys, miksi kouluissa alettiin jakelee persrättejä kaapu akoille, vähä cultturellii suomeen?🤡🤡🤡

Äänestä

Siis mit sää ratsismi oikeen huuvvat ! Naiset voimaantuu ku ne saa omasta tahdostaan käyttää purkaa ja hiijappia! Ratsismit hilijaa! Ei ydinvoimalle !! Ei ydinvoimalle! Ei autoilulle !! Ei liharuuvvalle !!

Äänestä
  • Vaikka naiset haluaisi olla syrjässä kaapuineen, ei heillä ole siihen oikeutta. Töihin vain kaavulla tai ilman. On paljon tehtäviä joissa pärjää heikommallakin kielipäällä. Suomalaisenkin pitää pärjätä kohta englannilla joka paikassa. Lapsilisät pois kahden jälkeen, ja pakollinen kieliopiskelu. Ei tänne tarvi makaamaan tulla. Jos tämä ei sovi, niin takaisin sinne missä se sopii.

    Äänestä

Hyvä puoli islamissa on se että mies voi erota vaimostaan lyömällä kädet yhteen kolme kertaa ja sanoo : haluan Eron

Äänestä
  • Enon?

    Äänestä

Jokainen tolkunihminen ymmärtää että islampaska on patriarkaalinen naisia sortava sairas ahdasmielinen keskiaikaa elävä fundamentalistinen poliittinen ideologia, siihen kuuluvine yhtä sairaine ja ahdasmielisine kulttuureineen!

Äänestä
  • Ja 1…

    Äänestä

Harkinnanvarainen toimeentulotuki.

Äänestä

Ja 2…

Äänestä

Totuuden kertominen kehitysmaataustaisesta islampaskasta ja sen käytänteistä ja edesottamuksista on vihapuhetta….

Äänestä

Marin ja sdp haluavat lisää näitä matuja, koskapa haukkuvat persuja rasisteiksi.
Toivottavasti tippuvat vaaleissa !!

Äänestä

Aika moni nainen raiskataan suomessa päivittäin ihan kotona.

Äänestä
  • Matut raiskaa kaduilla ja laumoissa ja houkuttelevat alakäisiä viinalla ja raiskaavat. Ovat myös tappaneet. Meillä on täällä ihan omastakin takaa rikollisia, niin emme tarvitse ketään tänne Lähi-idästä emmekä Afrikasta...

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Liian monessa islamilaisessa yhteisössä ja suuntauksessa tyttöjen tai naisten tehtävä on palvella miehiä ilman oikeutta olla eri mieltä. He eivät voi elää niin kuin haluavat ja uskoa, miten kokevat itse parhaaksi. Liian monessa islamilaisessa yhteisössä harjoitetaan tiukkaa sukupuoliroolien jakoa, jossa miehellä on aina enemmän vapauksia ja oikeuksia.

– Kun näet pienen tytön, jolla on hijab päässä peittämässä hiukset, niin mitä näet? Miltä kuulostaa se, että pientä tyttöä pitää peittää miesten katseelta ja himoilta? Siihen hijabin ja burkhan pakkopukeminen perustuu.

Samaan aikaan kun Iranissa on käynnissä mielenosoitusten aalto, Suomessa huivikeskustelu on keskittynyt pääosin siihen, miten päähuivin käyttöä lisättäisiin. Huivi pitäisi saada esimerkiksi armeijaan ja poliisin virka-asuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu