Länkyttäjien ja ikuisten itkijöiden on aivan turhaa kitistä, koska muiden puolueiden ehdokkaat ovat kyvyttömiä ja osaamattomia.
Evijärvellä on kepun enemmistövalta, koska muilla puolueilla ei ole päteviä ehdokkaita
7
435
Vastaukset
- Anonyymi
Kortesjärvellä oli 80-90 luvuilla eräs kokoomus poliitikko, muistaakseni Kari sukunimeltään.
Oli keskustapuolueen paras vaalityöntekijä, varmisti omalla toiminnallaan ja teoillaan sen että Kokoomuksen kannatus ei Kortesjärvellä korkealle noussut.
Väitän että myös meillä on sama tilanne, niin kauan kun meidän kokoomus jäärä haluaa Putinmaisesti yksinvaltaisesti muita kuuntelematta johtaa puoluetta kannatus ei nouse. - Anonyymi
Kepulilaiset on venäläisten ystäviä
- Anonyymi
Ei kepun raunioituminen puolue johdosta alkanut. Kyllästyminen, pettymykset ja sitä myötä hajaannus alkoi kylistä ja työpaikoilta. Pitkin maata edeten. Puolueen raunioituminen on ollut pahinta alueilla, joilla sillä on ollut mahdollista käyttää enemmistövaltaa ja siihen vähitellen sekottunutta mielivaltaa. Nyt Saarikko voi olla tyytyväinen, jos puolueen osuus äänistä on yli 8 prosenttia kevään valtiollisissa vaaleissa.
Puolueen valtakunnallinen tilanne kuvaa syvää turhautumista ja ystävien vähyyttä.
Sääli.- Anonyymi
Älä nyt viitsi. Kepu on tasapainoinen porukka Evijärvellä. Tasapaino säilyy kun kaikki pettää. Ja nimenomaan kun siinä porukassa jokainen tasapainoisesti kusettaa toisia ja tulee toisten kusettamaksi. Aivan kuin elokuvassa Vain muutaman dollarin tähden.
- Anonyymi
Länkyttäjät muodostavat vahvan, toimivan ja osaavan enemmistön seuraavassa valtuustossa.
He ovat tekijöitä, jotka tietävät ja ymmärtävät kuntalaisten tarpeet. He käsittelevät tarpeita avoimesti, antamatta satavuotiaan puoluedoktriinin peitellä tehtyjä virheitä ja havaittuja puutteita. Länkyttäjät arvostavat tukijoitaan jättäen kysymättä, mitä puoluetta nämä kannattivat ennen länkyttäjäksi ryhtymistä.
Länkyttäjillä ei ole nykyisten puoluejohtajien kaltaista valtakunnallista suurvisiiriä, nepotistisen minärakkauden, jatkuvan itsetyydyttävän puheripulin ja esiliinan yhdistelmää.
Länkyttäjät luovat uuden itseään onnellisemman maailman, myös itseään suurempaan pitäjään.. - Anonyymi
Totta. Länkyttäjät ovat ainuita osaajia. Puolueilla on ollut vuosikymmeniä aikaa osoittaa kykynsä hoitamalla kunnan kehitystä hyvin. Mutta pieleen on mennyt ja raskaasti.
- Anonyymi
Kyllä minä nyt olen hämmästynyt. Keskustapuolueen kerrassaan pyyhkimätön ja pitäjäläisten suosima ehdokas Anu Saukko näyttää jääneen taas viime vaaleissa valitsematta. Hänellä olisi paljon annettavaa kunnan päätöksenteolle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.35312885Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko613824S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam783722Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu123595- 853274
Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta593159IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1353078- 1033038
Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju432918Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1592724