Oli tosi tympeää kurkkia oven raosta kun vaimo hoiteli kaksi mustaa ukkoa samalla. Perus Lapuaa vai mitä
Mun vaimo vietti mustaa perjantaita
18
710
Vastaukset
- Anonyymi
Lapuan likka taisi saada hyvät kyydit etelän hetelmiltä ja körttitytön keskisuomalainen "mies" katseli aktia silmät teelautasen kokoisina silmälasiensa takaa. Näky oli varmasti muutenkin kummallinen, olihan "miehellä" päällä spandextrikoot ja kädessä soijamaitopurkki kun oli juuri palannut maastopyörälenkiltä ja vielä vessarien vaaliteltan kautta.. hehhehheh
Paitsi ettei naurata koska tarina on tosi. Sääliksi käy kuinka körttiläiset joutuvat vielä vanhuuden päivillään näkemään lastenlastensa alennustilan.- Anonyymi
sulla liian paljon tekstiä ja suurin osa sekavaa,,,,
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
sulla liian paljon tekstiä ja suurin osa sekavaa,,,,
"huh huh pitkä teksti"
Eipä sunkaan lukutaito taida olla kummoinen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"huh huh pitkä teksti"
Eipä sunkaan lukutaito taida olla kummoinen.se o parasta A luokkaa ,,sua vaan wituttaa kun oon paree joka alalla
- Anonyymi
mee sinne assjoen sivuille pölisemään ja valehtelemaan lisää
- Anonyymi
JA JA
Tilanteen näkee hyvin jalkapallon maajoukkueissa. Slaavit ovat isänmaallisia joten heidän riveissään olevat pelaajat ovat lähes kaikki tai jopa kaikki kantaväestöön kuuluvia. Italian maajoukkueessa tilanne on sama eli voi hyvin olla että italialaiset ovat tympääntyneet tähän pelleilymeininkiin. Suomen osalta yllättävän moni kuuluu kantaväestöön kun ulkomaalaispolitiikkaa peilataan oman maamme tilanteeseen. Hyvähän se on että edes jotakin osataan hoitaa oikein Suomessakin. Miten voisit kannattaa esimerkiksi Ranskan maajoukkuetta kun sehän on oikeastaan sama asia kuin ulkomaalaisten palkkasoturien joukkue (näin sotaslangilla ilmaistuna)? Jalkapallo on iso juttu ja kyllä se pelaajakoostumus heijastaa väkisinkin yhteiskunnallisia oloja ja kunkin maan hallituksen arvoja. Ei välttämättä kansan, vaan nimenomaan hallituksen arvoja.- Anonyymi
SITÄ ON LAPUANKIN VÄÄRIN KORTEIN AIVAN TURHA PELATA.
- Anonyymi
viäläkö peikonnäköinen pappara strippaa ? ?
- Anonyymi
Sus ny tuallaasia puhu. Äänehen viälä. Voi häpiää, voi kauhiaa, voi häpiää. Vähä vois miättiä mitä kirkkokansan kuullen puhuu. Hyi häpiä!
- Anonyymi
Körtti likka sai mustaa makkaraa ja ukko nuoli loput sp..ermat lattialta
- Anonyymi
Sellaisia ne koneinsinöörit on. Vähintään kolme "tieteen ihmepiikkiä" kun on otettu niin testosteroni muuttuu estrogeeniksi ja sitä alkaa tehdä mieli saada vielä lisää ja lisää.
No, raakaa luonnonvalintahan tuo. Heikot soija-aisurit jää kakkoseksi lisääntymisprosessissa ja vahvemman geenit pääsee jatkoon.
- Anonyymi
Nyt sitten lähettiin tiisteltä ja annetaan likalle valkoista pikku tirriä 🤭😉
- Anonyymi
Hyi TE !!!!!!!
- Anonyymi
Peikon näköinen srippaa katolla !!
- Anonyymi
Meijän naiset ovat osakeyhtiöitä, joista voi omistaa vain nurkan.
Jakorasioita.
- Anonyymi
Joo,tänään se eukkos hoiteli mut.
- Anonyymi
Kaksi yhden hinnalla ,aika hyvä tarjous.
- Anonyymi
Löytyikö paikalta oranssia palloa
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1037640Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3676719Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite694074Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293829Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1962276Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os231981- 631753
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181706Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11577Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11570