Miksi Medvedev erotettiin pääministerin virasta?

Anonyymi-ap

Putin potkaisi Medvedevin pois pääministerin virasta vuonna 2020 ja vaihtoi tämän Mihail Mišustiniin. Miksi?

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siun pitää soittaa sille ja kysyä

      • Anonyymi

        Siksi, kun se oli aina Päissään kuin Käki !
        Saksassa se oli tokaissut, " Stalin ei pääsy nyt tulemaan tälle vierailulle "


    • Anonyymi

      Medvedev halusi oman presidenttikautensa jälkeenkin rakentaa hyviä suhteita länteen ja varsinkin Natoon.
      Mutta kun Putinilla alkoi oma musta kautensa niin Medvedev sai lähteä.
      Sittenhän Medvedev on aloittanut oman rahabilisointi-kampanjansa ja on nykyään natsimpi kuin moni muu Putinin lähipiirissä.

    • Anonyymi

      Näytti liikaa Mikki Hiireltä joka taas on lähtöisin Usasta sehän ei käy

    • Anonyymi

      Torakkameetu yrirtää nostaa profiiliaan noustakseen taas johtoon.

    • Anonyymi

      Yksinkertainen vastaus on, et nykyjohdon lähipiiristä ei tunnu löytyvän hyviä vaihtoehtoja. Medvedev on tullut tunnetuksi laukomalla sammakoita suustaan. Viimeisin oli Ukrainan turvallisuusneuvoston puheenjohtajan Oleksii Danilovin lynkkaus, kun hän totesi hyvin järjellisen vinkin kaikille meille, joka perustui vain ehdotukseksi paremman tulevaisuuden puolesta telluksella.

      Ria Novosti julkaisi ymmärrettävän totuuden julki, että Venäjä täytyy tuhota niin, että se nykyisen kaltaisena maana lakkaa olemasta. Ja kun sanotaan, että näiden barbaarien kanssa täytyy istua saman pöydän ääreen ja alkaa neuvotella? Danilo pitää sitä levottomana ehdotuksena kansallemme.

      Medvedevin raivo vain paljastaa sen, että heiltä puuttuu Venäjällä kyky nähdä asioita totuuden kautta. Pahat teot eivät voi olla keino palkita tekijäänsä, niin tuntuu Medvedev ajattelevan. Samaa mantraa toistaa myös Maria Zaharova. Miten voi tällä tavalla ajattelevia olla suuren vallan johtavassa asemassa. Sitä enemmän pitäisi ajatella, vastuuttomuutta, kun kyky ajatella omien tekojen seurauksia puuttuu.

      Katsoin eilen illasta maikkarilta Mariupolin viimeiset päivät. Avasi itsellä silmiä niistä kauheuksista, joita Ukrainalaiset ovat joutuneet kokemaan. Samalla näkemään se törkeä toiminta, jota Putinistit toteuttavat siellä. Valheet ja propaganda ovat työvälineitä Putinisteille. Sen katsomalla (MTV3) ymmärtää vielä paremmin Danilovin julki tulon. Kiitos Maikkari, että näytitte totuutta Ukrainasta.

      Häpeä Medvedev ja Maria Zaharova sekä heidän kannattajat! Olette harhoinenne viemässä Venäjää todella syvälle suohon, Putinin tekoja väheksymättä. Ruokitte teoillanne pahuutta, joka ei unohdu muilta. Huonot asiat vain kostautuu teille itsellenne.

    • Anonyymi

      Putin ei voi sietää itseään pidempiä miehiä kuten Medvedev ja Zelensky ;-). Siksi pitää korkokenkiäkin ja liimattua tukkaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan uusi poikakaveri

      Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      966
    2. Rakastan sinua

      Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli
      Ikävä
      37
      887
    3. Kun viimeksi tapasit kaivattusi

      Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi
      Ikävä
      47
      829
    4. Laita mulle viesti!!

      Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus
      Ikävä
      50
      731
    5. Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.

      Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva
      Maailman menoa
      143
      724
    6. Jos lähestyisin

      näyttäisitkö ovea vai vihreää valoa?
      Ikävä
      54
      721
    7. Vanhemmalle naiselle

      alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e
      Ikävä
      32
      703
    8. Ootko sä oikeasti sinkku?

      Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥
      Ikävä
      42
      666
    9. Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!

      Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy
      Luterilaisuus
      187
      660
    10. Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0

      Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali
      Luterilaisuus
      136
      655
    Aihe