Nyt on ISO uutinen. Turkissa on pidätetty itsemurhapommittaja, joka itsensä räjäyttäessän surmasi useita ihmisiä ja haavoitti lähes sataa. Nyt kerrotaan, että hänet on pidätetty.
Itsemurhapommittaja pidätetty!
12
142
Vastaukset
Viedäänkö tuo pidätetty itsemurhapommittaja kuulusteluun?
Onko pidätys-/kuulustelupaikka taivas?- Anonyymi
Uutinen on suunnattu pääasiassa ihmisille, jotka eivät pohdi noin monimutkaisia.
- Anonyymi
kiinnostaa tietää miten turkin oikeus-istunnossa syytetty on kasattu, muovikassissa?
- Anonyymi
eiköhän ne johonkin koplaan kuulu ja keltä saanu räjähteet jne..
- Anonyymi
Postuumisti hirtetään torilla kunhan mummot ovat ommelleet sen jonkinlaiseen kuntoon.
- Anonyymi
Varsin loogiselta tuntuva vaihtoehto.
Erdogan itse asetti pommin.
😄😄😄😄😄- Anonyymi
tuosta juuri cnn tulee
http://www.freeintertv.com/view/id-200
twelve hundred sec camers in istanbul.. - Anonyymi
sydneyssa risteilylaivalta tulleissa 800 oli covid tarjolla.. ei ole korona ohi
- Anonyymi
https://yle.fi/a/3-12043017/64-3-121128
Itsemurhaisku se on ollut uutisen mukaan. Ihan Turkin varapresidentti kertoo, niin ei tarvitse epäillä.
Vaan tuolla Lähi-Idän suunnallahan on tapahtunut monia ihmeitä. Varmaan monet kuulleet siitäkin miehestä, joka karkotettiin Irakiin ja kuoli sitten siellä. Niinpäs vain heräsi henkiin, kun oli tarpeeksi rahaa tulossa porukoille Suomesta. Että voisiko tässä olla kyse samantapaisesta, toki paljon SUUREMMASTA ihmeestä? - Anonyymi
Turkin pressa tarvitsee kurdit joiden syyksi sopii terroristinen toiminta . Nyt Ruotsikin voi palauttaa nuo PKKK ym pahantekijät Turkkiin sillä he ovat juuri natosolmun aikaansaajia .
- Anonyymi
Ihan looginen uutinen. Uppoaa hyvin rokotemyönteisiin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-125666Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite825299- 1253334
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin883253- 1181044
- 561020
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.130952- 43736
- 37735
- 23679