Oli komioita laitteita huvipuistos

Anonyymi-ap

Kävimme täältä eteläsuomesta asti siellä Kauhavan Ylähärmässä tms huvipuistossa, aiemmin syksyllä. Oli siisti paikka ja komioita härveleitä. Poronkuseman päässä, vai miten se teillä päin sanotaan, oli upea hotelli kukkulan päällä, mutta siellä oli jotain majoitusvaikeuksia. Niinpä onneksi läheltä löytyi jokin pikkukaupunki, josta saimme majoituksen. En nyt enää muista tuon kaupungin nimeä, mutta hieman samanmoinen mitä Kirkkonummen keskusta, ja jossain oli lähistöllä ideaparkkikin.

Kivaa maaseutua, joskin välimatkat aika pitkiä, ja kaukana kaikesta. Muuttaisin sinne jos voittaisin lotossa eikä tarvisi käydä töissä, niin kaunista ja tasaista maisemaa. Tulemme ensi kesänä toivottavasti uudelleen.

12

1116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Huudettiinko ravintolan keittiössä pää punaisena?
      Se on siellä kommunikaatiomuoto.

    • Anonyymi

      Älä hyväänen lähde enää pöhnäs minnekään ettei käy huonosti voisit myös käydä pekseivessä ?

    • Anonyymi

      Jaa että "eteläsuomesta" asti. No "ihan varmasti"

    • Anonyymi

      Tivoli on taas talven kiinni ja kylänraitti hiljainen. Toivottavasti käyttävät hiljaisen ajan turvatarkastuksiin. Eikö siellä taas viime kesänä jotkut roikkuneet pää alaspäin puoli tuntia ja ilmasella jätskipuikolla mieli oli taas hyvä.

    • Anonyymi

      Puinen vuoristorata on aivan mahtava.

    • Anonyymi

      Hyvä hyvä Ylihärmä

    • Anonyymi

      Nyt on Alahärmä lujasti Suomen kartalla - "Kauhavan Ylihärmä tms"

    • Anonyymi

      Se Powerparkin perustaja on kantakauhevalta kotoosin

      • Anonyymi

        Lähti kävelemään kun ei tykätty


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lähti kävelemään kun ei tykätty

        Hienoa kaikki, onko liiankin


    • Anonyymi

      Kyllä Ylihärmälääset vaan osaa

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      196
      22542
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      97
      9811
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      53
      7713
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      95
      6492
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      192
      6221
    6. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      64
      5820
    7. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      58
      5307
    8. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      51
      5203
    9. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      121
      4853
    10. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      107
      4554
    Aihe