Kun lähtivät Hersonista, tottakai, sillä kuka tietää kuinka kovaa Ukraina tulittaa paikkaa vallatessaan sen voimalla takaisin Venäjältä.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/dcb16264-85e1-4f89-a381-78e68cad531d
Venäläiset pelastivat jopa eläimiä.
19
90
Vastaukset
- Anonyymi
Venäläiset varastivat eläimiä Hersonin eläintarhasta.
Kaikkihan Putlerin rosvojen mukaan lähtee, WC-pöntöistä alkaen.- Anonyymi
Jalot Venäläiset pelastivat eläimet ja ihmiset Ukrainan rosvovaltion tykkitulen alta.
Kunnia pelastajille ja tuomio Ukrainan roistoille.
- Anonyymi
Tunnetusti natsitkin pelastivat taideaarteita europpalaisista näyttelyistä, museoista ja yksityiskokoelmista. Koska tiesivät että liittoutuneet kuitenkin pommittavat paikat matalaksi.
- Anonyymi
Kun suomalaiset ja ruotsalaiset sotajoukot v. 1648 ryöstivät ja polttivat Prahan, niin molempien maiden sotilaat pelastivat sieltä runsaasti taideaarteita, erilaisia esineitä kirkkojen alttaritauluista lähtien ja toivat ne kotimaidensa museoihin. Jos jotain kiinnostaa, niin kannattaa poiketa Helsingin Kansallismuseossa, siellä on museon kirkko-osasto täynnä Prahasta pelastettua esineistöä.
- Anonyymi
Varastamiselle hienompi nimi pelastaminen.
- Anonyymi
Kyllä koira toisen koiran tuntee.
- Anonyymi
SusiRyzzät syö koiratkin saati pesukarhut ja muut elukat.
- Anonyymi
Venäläiset luulivat eläintarhan tarkoittavan lihakauppaa.
- Anonyymi
Onhan se hevosta pienempi.
- Anonyymi
Pelastivat lasten tuk tuk junankin
- Anonyymi
Ryssät pelastivat myös taideaarteita museoista, pesukoneita ja vessanpyttyjä ihmisten kodeista. Ryssän natsit ovat varsinaisia pelastajarosvoja, mutta venäläismieleiset luomalaiset ihailevat näitä.
- Anonyymi
Ryzzä on ryzzä vaikka pesukarhun lannalla paistaisi.
- Anonyymi
Juu tuo venäläinen herra joka niitä elämiä kävi "evakuoimassa" on tuomittu jopa venjällä vankilaan eläinten rääkäyksestä ei siis yllätä että juuri hän on ollut varastamassa nuo eläimet ja nyt venäläiset kiduttaa näitä eläimiäkin. Venäläiset on jo alentuneet alimmaksi saastaksi mitä maanpällä on isisi väen kanssa on siinä saavutus puolessa vuodessa putinilta.
- Anonyymi
No tuo nyt on vitun vale ei usko kukaan.
- Anonyymi
Pesukarhujen varastaminen on ihan ymmärrettävää. Jos eläintarhassa ei ollut pesukoneita, niin...
- Anonyymi
Nyt ne poloiset hankaavat nyrkkipyykkiä jossain moskovan sotilastukikohdassa pelkällä ruokapalkalla 24/7.
Kun nuo rysyt varastavat käytetyistä vessanpöntöistä alkaen, niin eikö se ole ihan ymmärrettävää, että varastavat myös rahanarvoisa eläimiäkin.
- Anonyymi
Sehän oli paikallinen eläinten hoitaja, eikä venäläinen sotilas.
- Anonyymi
Kremlin luiskaotsa halusi pesukarhu turkiskintaat talveksi lämmittämään pikku kätösiään.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662208Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381833Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711440Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣211414Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬211064Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.731059Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1641042Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1021018En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9892- 74880