Moskovassa marssittiin ydinsodan puolesta

Mielenosoittajat vaativat Putinia iskemään Washingtoniin. Perusteluna oli että ydinsodan jälkeen Venäjän ortodoksit pääsevät Paratiisiin, kun taas muu maailma joutuu Alakertaan hiiliä lapioimaan. On ne viisaita.
952
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Osa venäläisistä on jo todella sekasin ja epätoivosia kun mikä tahansa ratkasu kelpaa.

Äänestä
  • Mitäs uskovat Kremlin valheita. Tilanne on huono vain Kremlin osalta, muille sen parempi, mitä nopeammin Ukrainasta lähdetään.

    Äänestä

Kiipee sähköjunan katolle ja nappaa johdoista kiinni ni pääse sitten.

Äänestä

Voiko todella olla ihmisiä jotka ei välitä mistään mitään.

Äänestä
  • Kyllä ja ei - venäläisiä ei oikein voi sanoa ihmisiksi, koska heissä ei ole mitään ihmisyyttä eikä inhimillisyyttä. Ihailevat vain sotaa ja tappamista ja väkivaltaa, eivätkä tosiaankaan välitä mistään mitään. Kymmenentuhatta kuollutta, satatuhatta kuollutta, miljoona kuollutta - ei mitään väliä eikä merkitystä venäläisille. Moraali on venäläisille tuntematon käsite.

    Äänestä

Eihän niiden ryssien ruostuneet rakettisiilojen kannet edes aukee.

Äänestä

Turha luulla, että länsi jostain öljy- ja kaasupulasta kaatuu, sitä saa rapakon takaa ja muilta. Venäläisille kyllä tulee kylmä talvi. Meillä on aikaa odottaa, onko teillä?

Äänestä

Onhan se harmillista että 95 % venäläisistä pilaa lopun 5 % maineen.

Äänestä

Venäläiset luottavat siihen että niillä on niin laaja ja harvaan asuttu maa ettei ydinsaaste tavoita niitä kaikkia.

USA on tiheästi asuttu ja jenkit on helppo säteilyttää kaikki.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mielenosoittajat vaativat Putinia iskemään Washingtoniin. Perusteluna oli että ydinsodan jälkeen Venäjän ortodoksit pääsevät Paratiisiin, kun taas muu maailma joutuu Alakertaan hiiliä lapioimaan. On ne viisaita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu