Ja Puolaan...uskoo ken tahtoo.
Venäjän ohjus muka 1000 km huti?
Anonyymi-ap
3198
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Suomen vihervasemmisto on saatava vastuuseen Pariisin rauhansopimuksen riokkomisesta!
Kuoppa vaikuttaa melko isolta ohjuksen tekemäksi. Ellei siellä ole sitten ollut jotain räjähtävää, johon se olisi osunut.
No ei se mennyt kuin sata kilometriä ohi. Lvivin kaupunkia oli pommitettu.
Ei edes 2 maailmansodan aikaiset ohjukset ampuneet noin paljoa ohi, ei edes 10 kilometriä.
Nuo onkin vanhempia.
Viallinen ohjus voi lentää minne vaan, varsinkin venäläinen.
Putinistrinialaista tarkkuus tegnologiaa!
Venäjä pitää tuhota kokonaan ja lopullisesti.
Jos tuohon venäläisen "hutiin" uskoo. Niin seuraava koepallo tulee hutina brysseliin, sitäseuraava lontooseen tai washingtoniin.
Ei se mikään huti ollut, ihan tarkoituksella lähetetty. Putin on halunnut sotaa länsimaitten kanssa, tästä se lähtee!
Uskomatonta sontapuhetta.
Yhtä röyhkeää kuin USA:n harjoittamat siviilien murhaamiset.
Älä käännä pois juttua venäläisistä lastenraiskaajista.
Ja sinunlaisten sairaita juttu pitäisi uskoa? Entäs ne Yhdysvaltojen miljoonat uhrit eri sodissa? Ne pitäisi vaan unohtaa ja puolustaa jenkkien sontapuheita?
Siitä vaan, minä en.
But whatabout🤷♂️
Väittävät varmaan, että Ukraina tai Suomi on ampunut ohjuksia Puolaan, mutta Venäjä on onnistunut torjumaan niistä suurimman osan. Pari meni kuitenkin läpi torjunnan, vaikka Venäjä yritti puolustaa läntistä kumppanimaataan. Kyllä lavrov ja peskov osaavat selitykset, kun zachorova on sattumoisin sammunut ja putler jossain pimeässä eksyneenä.
Puolassa on muunmuassa USA:n MIM-104 Patriot ilmapuolustusjärjestelmiä. Samoin Slovakiassa, joka on Puolan eteläpuolella.
Samaa sarjaa kuin Venäjä olisi muka itse sabotoinut nordstiiminsä.
Ja pommittanut omia joukkojaan Zaporizzassa.
Mutta ei lännen näköjään tarvitse edes naamioida näitä järjettömyyksiä, hyvin uppoaa hysteerisiin nato-uke-köppelöihin.
Ei ole edes tietoa onko ollut raketti tai ohjus, mutta heti alkoi "venäjä venäjä venäjä " huudot.
Samoin kun putki posahti, sama laulu soi ja nyt ovatkin kaikki hiljaa asiasta kun taisi ollakin se "ystävä" taho asialla.
Nämä sabotoivat ja iskuja tekevät tahot yrittävät kaikin keinoin saada sodan jatkumaan ja jopa laajenemaan.
Sodassa on aina isot bisnekset ja rahat kyseessä ja paljon muutakin.
Ukrainalla on vahva motiivi ja halu vetää Nato mukaan. Se taitaakin olla ainoa keino, millä edes voivat kuvitella pärjäävänsä. Toki kaikki siinä häviää sitten.
Selenskin korruptiosta kärsii koko Ukrainan kansa.
Totta, veikkaan vahvasti, että tämä on Uruguayn tekosia.
Ukrainanpa hyvinkin.
Kukas sinne hyökkäsi? Pakottiko Selenski Putinin hyökkäämään..?
Uutisoinnissa "laatumedian" laatua. Taas kerran. Ja Puola häntä koipien välissä. Reunavaltion ulinaa :D
Kuten uutisoinneissa kerrottu Venäjän ohjuksia vaivannut alku vuodesta tekninen vika josta johtuen lentäneet jatkuvasti 1000 km vikaan... we apologize
Lipsahti vähän Puolan puolelle.
Lähellä Ukrainan rajaa??
Yhden vielä uskoisi vikatikiksi muttei kahta.
Niin ja millainen henkilö voi uskoa että Venäjä aloittaa uuden rintaman, kun ensimmäinenkin on vielä kesken? Eihän tuossa ole mitään järkeä! Pahasti harhauttaa itseään jos moista uskoo.
Kyllä ei ryssä ole varmaan saanut koko sodan aikana edes puolia ampumistaan maaliin. Vai miksi on niin mahdottoman tärkeää esim pommittaa lasten leikkikenttää.