Toki se markkinoidaan kuluttajille HELPPOUDEN ja KÄTEVYYDEN tekosyillä. Entäs ne muut syyt?
-Sosiaalinen ja/tai hiilipisteytys
-Jokainen transaktio dokumentoitu
-Pääsy rahoihisi voidaan evätä milloin tahansa
-Varojen jäädytys
-Keskusjohtoinen
-Liikkumisesi ja ostoksesi aina jäljitettävissä
-Ei anonymiteettiä
-Ei yksityisyyttä
-Kyberhyökkäykset mahdollisia
-Pankeilla ja valtioilla täysi kontrolli
Kaikkihan myydään kuluttajille helppouden, terveyden ja turvallisuuden varjolla. Tekosyillä kävellään vaikka perustuslain yli, kuten koronapassissa.
Pedon järjestelmä?
Digitaalinen keskuspankkivaluutta
32
193
Vastaukset
- Anonyymi
siirryn seteleihin
- Anonyymi
Se on hyvä, mutta 99 % kansasta pitäisi tehdä sama teko. Tämä on valitettavasti väistämätöntä. Ei ole kansasta kapinoimaan.
- Anonyymi
rahan käsittely uudistus ei vie aikaa mutta ihmiset vaatii aikaa uudistukseen,
- Anonyymi
Joo, esim. tallaisia pikku muutoksia halutaan peitellä siirtämällä kansalaisten huomio Ukrainan toivottamaan sotaan.
- Anonyymi
Johan vitsin laukaisit.
- Anonyymi
dikipassi oli näyte ikkuna uuteen diki aikaan jossa uusi raha on tuttua koronasta,
- Anonyymi
Petomainen ainakin ja sudenkuoppainen 😂🤣😅 keskivertovaluutta on vastakkainasettelemattomien valinta kai.
- Anonyymi
Nykyisin digitaalinen valuutta ei ole vielä "digitaalista" kuten digitaalinen keskuspankkivaluutta. Voit nostaa rahaa tililtä ja ostaa haluamiasi tuotteita. Digitaalinen keskuspankkivaluutta tarkoittaa, ettei rahasi ole enää sinun rahaasi. Pääsy rahoihisi voidaan estää, jos valta katsoo sinut "poliittiseksi maalittajaksi, putinistiksi, salaliittohörhöksi, kansan viholliseksi tms."
Nyt sitten tämä kehityksen kannattajat helposti sanovat "Jos et ole tehnyt mitään väärää, niin sinulla ei ole mitään pelättävää". Niinkö? Entäs kun sen "väärän" määritelmää aletaankin muuttamaan.
Meille tuli jo vuosia sitten epämääräinen "vihapuhelaki" ja nyt ollaan puuhaamassa "maalittamislakia". Tajuatteko? Eli päättäjän toimien kritisointi voidaan SAMOIN TEIN tuomita maalitukseksi! Ja se johtaa sosiaalisten pisteidesi laskuun (=rajaa mihin voit mennä ja mitä ostaa), tai sitten tilisi jäädytykseen kokonaan!
Näin hirveää järjestelmää ei ole koskaan vielä ollut! Tämä on täysi dystooppinen diktatuuri. Se on ORJAN järjestelmä. Olet orja, jos et kuulu siihen 0,01% eliittiin. Eliitille säännöt eivät tietenkään muutu, vaan edut ja mahdollisuudet muuttuvat vielä entistä eksklusiivisemmaksi.
Koko ajan tätä rakennetaan, FED:n digitaalinen keskuspankkivaluutta "kokeilu" joka juuri julkaistiin. Koronapassit raivasivat perustuslait maittain tieltä "green passeille tai terveyspasseille". EU ml. Suomi puuhaa juuri parhaillaan jo digitaalista henkkaria ja digitaalista lompakkoa. Kuulostaa harmittomalta? Ei todellakaan ole, vaan taustalla on juuri tämä kaikki orjuuttava uusi finanssijärjestelmä. "Great Reset" tai miksi sitä haluatkaan kutsua ja sitten "Build Back Better" mikä on paitsi Bidenin kampanjan iskulause, niin myös WEF:n agenda.
Meiltä viedään vapautemme ja oikeutemme silmiemme edessä. Ja kansalle työnnetään suut ja korvat täyteen roskaviihdetta ja mediavalheita. Niistä oikeasti hälyttävistä asioista ei uutisoida! - Anonyymi
Digitaalinen ohjelmoitava raha kytketään digitaaliseen henkilöllisyyteen ID2020, joka sisältää kaikki tiedot elämästä kuten terveys ja rokotetiedot..
- Anonyymi
...ja erilaisten eliitin porttijärjestelmät kuten hiilijalanjäljen seuranta ja sosiaalisen tottelevaisuuden seuranta.
Kenties sinulla on aikajaksoa kohden tietyt hiilikrediitit, jotka joko riittävät yhteen herkulliseen oikeaan pihviin kuukaudessa ja loppuajan olet ilman ruokaa, tai sitten puputat kiltisti "labralihaa" tai toukkia tai rehuja joissa matala "hiilijalanjälki". WEF ajaa voimakkaasti tätä mallia.
Koko "ilmastonmuutos" on pelkkä suuri valhe, jonka lopullinen päämäärä on ihmisten ostokäyttäytymisen rajoittaminen. Ilmankos moni superrikas on sijoittanut näihin ötökkä- ja labramössöfirmoihin.
Ihmisestä tulee eliitin orja, jotka sanovat mitä saat ostaa ja kuinka paljon ja mistä. Toki vain heidän omistamistaan firmoista, suuryrityksistä.
Sehän on WEF:n tavoite. Ihmiset ovat eliitin orjia ja heidän omistamiensa suuryritysten kuluttajia. Yhdessä suuryritykset ja eliitti orjuuttavat ihmisen.
- Anonyymi
Ketkuilu tulee vähentymään ja loiseläjät joutuvat tarkemman syynin pariin ja hyvä niin.
- Anonyymi
Ja sinä olisit arvatenkin mielellään määrittämässä kuka on SINUN mielestäsi ketku? Etkö näe ongelmaa?
- Anonyymi
Great Reset 😂🤣
https://www.bitchute.com/video/T0eGo4JTnOra/- Anonyymi
Ja mitä tuo SPECTREN "nro. 1" Schwab edes tekee tuolla G20 kokouksessa? Miksi valtiot kuuntelevat tuota megalomaanikkoa, joka haluaa alistaa kansat eliitin orjiksi valheilla? Hälyttävää.
Valtioneuvosto sanoo sivuillaan, että valtio ja Helsingin kaupunki ovat yhteistyössä WEF:n kanssa, sen lisäksi että Marin ja Saarikko ovat WEF:n "nuoria johtajia". Todella huolestuttavaa.
Mikä hiton journalismia on sellainen, joka ei näistä uutisoi? Aivan niin, eliitin propaganda-automaatti. YLE, Sanoma-konserni ja Alma. Noiden johtajathan ovat takavuosina juosseet ahkerasti mm. Bilderberg-kokouksissa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja mitä tuo SPECTREN "nro. 1" Schwab edes tekee tuolla G20 kokouksessa? Miksi valtiot kuuntelevat tuota megalomaanikkoa, joka haluaa alistaa kansat eliitin orjiksi valheilla? Hälyttävää.
Valtioneuvosto sanoo sivuillaan, että valtio ja Helsingin kaupunki ovat yhteistyössä WEF:n kanssa, sen lisäksi että Marin ja Saarikko ovat WEF:n "nuoria johtajia". Todella huolestuttavaa.
Mikä hiton journalismia on sellainen, joka ei näistä uutisoi? Aivan niin, eliitin propaganda-automaatti. YLE, Sanoma-konserni ja Alma. Noiden johtajathan ovat takavuosina juosseet ahkerasti mm. Bilderberg-kokouksissa.Siellä ne suunnittelee lisää juttuja 😂🤣
https://thepostmillennial.com/breaking-g20-panel-calls-for-global-digital-health-passports?utm_campaign=64483 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siellä ne suunnittelee lisää juttuja 😂🤣
https://thepostmillennial.com/breaking-g20-panel-calls-for-global-digital-health-passports?utm_campaign=64483Noin se menee, eivät edes tuota salaile, koska kansa on aivan pihalla eikä niitä edes kiinnosta. Ja toki silläkin on syynsä, koska "media" ei noista kerro mitään, vaikka löytyvät ihan noiden itsensä puhumana ja materiaaleista.
Hurjaa on meno. Lopun aikoja, veikkaisin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Noin se menee, eivät edes tuota salaile, koska kansa on aivan pihalla eikä niitä edes kiinnosta. Ja toki silläkin on syynsä, koska "media" ei noista kerro mitään, vaikka löytyvät ihan noiden itsensä puhumana ja materiaaleista.
Hurjaa on meno. Lopun aikoja, veikkaisin.Ihmisten älykkyys on monella apinan tasolla nykyään sen takia kaikki on helppo toteuttaa 😂🤣
https://www.bitchute.com/video/uXXJPo5ViY7G/ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihmisten älykkyys on monella apinan tasolla nykyään sen takia kaikki on helppo toteuttaa 😂🤣
https://www.bitchute.com/video/uXXJPo5ViY7G/Sehän tässä on ongelma, kyllä sen viime talvena huomasi. 😷
- Anonyymi
Menepä kertomaan tavallisille pulliaisille, niin katsovat sinua vähän hitaasti ja alkavat välttelemään. Ihmiset ovat todella pihalla, keskimäärin.
- Anonyymi
Yleensä pissin hervottomasti ympäriinsä kun kerron
siitä ne yllättyvät
homot
t. Avaaja
Miehen reagoimattomuus sai Hintin toimimaan ja hän lähti paikaltaan hakemaan apua. - Anonyymi
tuo on totta. suurin osa on aivan pihalla mihin tätä maailmaa ja sen maksuliikennettä ollaan viemässä. Fazer kahvilat, Clas Olssonit , Finlayson myymälät, Telia koppimyymälät , Dna koppimyymälät you name it... tuosta se alkaa suomessakin...
- Anonyymi
Avaaaja lisää: homous on OK Jeesuksen omille ,kaino homo on häpeäksi
- Miehen reagoimattomuus sai Hintin toimimaan ja hän lähti paikaltaan hakemaan apua.- Anonyymi
Kertoohan se paljon ateismista, kun pitää moiseen saastaan alentua niin kuin sinä. Et sinä minua loukkaa, vaan lähinnä säälität kun kasaat itsesi päälle kuumia hiiliä. Sanoistasi vastaat vielä, kuten me kaikki. Ei käy kateeksi!
-Todellinen aloittaja.
- Anonyymi
Natsit rakentaa neljättä valtakuntaa jollaista ei ole nähty, kaikkien ihmisten orjuuttaminen, "eliittiä" lukuunottamatta.
- Anonyymi
Fourth Reich, kysymys on vaan ajasta milloin.
- Anonyymi
ei ymmärrä suurin osa
- Anonyymi
Apua,apua Ukrainan sota yhyyyy 😂🤣
https://www.washingtonexaminer.com/policy/economy/fed-banks-digital-dollar-test - Anonyymi
Sanna jäädyttää kaikki suomalaisten rahat ja siirtää ne Klaus-Sedälle Davosiin.
- Anonyymi
Sanna on Klaus-sedän kultatyttö.
- Anonyymi
SÄ MINUSTA ORRJAN TEIT, JA MINULTA JÄRRJEN VEIT🎵
- Anonyymi
Ja maailma on 6000 vuotta vanha.:) Tietoisku: suurin osa suomalaisista ei ole vuosikymmeniin käyttänyt muuta kuin "digitaalista valuuttaa".
- Anonyymi
Sinä se vaan tajua. Luehan tarkemmin, miten valta annetaan superrikkaalle ja vaikutusvaltaiselle porukalle, jotka haluavat sinut orjuuttaa.
Olet varmaan liian sokea ymmärtämään, piti oikein kunnon aasinsiltoja ja olkiukkoja tähän vetää. Sillä ei ole väliä minkä ikäinen maa on tämän asian suhteen. Tämä on totta ja se on tulossa. Digitaalinen orjuus, teknokratia, dystooppinen diktatuuri.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964764Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133912Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2083804Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1042210Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801336- 1321248
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1621236- 531105
En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???4851038