Eiköhän laiteta Veikkaus vikisemään kuin hiiri juustoa?
MM-kisat alkaa!
2
163
Vastaukset
- Anonyymi
Veikkaajat taitavat olla niitä hiiriä, jotka noukkivat ne pienet juustomuruset suuhunsa mitä Veikkaus sattuu silloin tällöin jakamaan. Pitäähän tappiopelurinkin voittaa välillä, ettei mielenkiinto sammu kokonaan.
- Anonyymi
Kyöstin motivaatio on aika alhaalla, mutta hän harkitsee, että jospa sitä parilla eurolla nykäisisi vaikka maalikuningasta. Pienimmät kertoimet näyttävät olevan Kanella, Mbappella ja Messillä. Kyösti kokeilee muita yllättäjiä, vaikka kyllähän se pahasti näyttää siltä, että Mbappe tai Messi voisi voittaa maalipörssin. Kaneen ei oikein riitä luotto, tosin eihän sitä koskaan tiedä, vaikka hän pääsisi ampumaan useita rankkareita.
Kyösti on tuumiskellut, että maalipörssin voittaa varmaan todennäköisesti pelaaja, joka ampuu joukkueensa rankkarit, ja jonka joukkueen alkulohkossa on heittopussi jota vastaan tehdään paljon maaleja. Sellainen heittopussi on esim. Saudi-Arabia. Saudien lohkossa pelaavat Argentiina ja Puola, joten niistä maista voisi kokeilla jotain hakua. Toisessa lohkossa pelaa Tunisian kanssa Ranska, joten voisi kuvitella, että joku Ranskan pelaaja heiluttaa Tunisian verkkoa useammankin kerran. Benzema se ei ole, eikä Mbappen aika pieni kerroin innosta, joten jätetään Ranska väliin. Otetaan lapulle yksi argentiinalainen ja yksi puolalainen.
-R. Lewandowski kerroin 45
-Lautaro Martinez kerroin 20
Puola ei tule pääsemään mitalipeleihin, mutta ehkäpä Lewandowski kouluttaa saudeja alkulohkossa useamman kerran?
tiedättekyllä
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18711428
- 585439
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462697- 402365
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131841Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,441795Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut271483Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta411450Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61386Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v371369