Demari loppupeleissä vastuussa suomen vaikeuksista, vaikka Afrikkaan pudonneet.

Anonyymi-ap

Vastuu on Demareilla ja Demareita äänestäneillä. Vastuu tarkoittaa sitä että pitää korvata se mitä on rikkonut. Pitää siis rahalla maksaa vastaava summa siitä vahingost mitä on aiheuttanut.

14

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Demarit eivät ole enää duunaripuolue vaan Vihreä 2 niinkuin esimerkiksi Marin, Rinne ja Tuppurainen. Oman kunnollisen kansan hyvinvoinnilla ei ole heille mitään väliä, jakamaton ihmisarvo kuuluu vain muiden maiden ihmisille. Rinne ei välittänyt toteuttaa vaalilupaustaan vappusatasesta vaan ensimmäisenä hallitustyönään nosti omia etuja ja räätälöi eduskunnasta pudonneille puoluetovereilleen hyväpalkkaisia valtion virkoja ja lahjoitti nimeämälleen kummikansalle Afrikalle sievoisen summan, kummisetäksi nimitti kansanedustajan ja ministerin puoluetoveri Ville Skinnarin, mitähän muuta Skinnari ministeriössä puuhaa, kun on niin hiljainen? Rinne tehtaili Urpilaisesta EU.n komissaarin, hänkin puuhaa Afrikan hyvinvoinnin parissa. Kiljunen ja Gustafsson sdp huutavat aina naama punaisena ja aina ovat jutuissaan Suomen kansaa vastaan.

      En ikinä enää äänestä demareita. pettureita.

      • Anonyymi

        Ei niin. Ne pitää laittaa vastuuseen. Niille pitää huomauttaa että ne on velvollisia korvaamaan vauriot.


    • Anonyymi

      TÄMÄ PORUKKA ON SYNTYNEET SUOMEA HÄVITTÄMÄÄN JA JAKAMAAN AFRIKKAAN, MIKÄ ON NÄITTEN TUHOOJIEN MOTTO

    • Anonyymi

      Mitä enemmän Afrikalle ja kehitysmaille kehitysapua lapataan, sitä enemmän siellä väestö lisääntyy ja se kasvattaa kansan köyhyyttä ja nälkää. Noidankehä jatkuu. Luonnonmukainen kehittyminen muokkaisi kansan omaa aktiivisuutta eikä niinkuin kehitysapu passivoittaisi sitä. Sitäpaitsi välistä vetäjät ottavat osansa kehitysavusta.

      • Anonyymi

        Demareiden pitää hoitaa ne rahat takas korkoineen.


    • Anonyymi

      Se on ihan sama mitä Demari selittää. Älkää kuunnelko sitä. Älkää uskoko mitään mitä se sanoo. Demari valehtelee aina.

    • Anonyymi

      Ne lässyttää vaan ja tuhlaa meidän rahoja. Ne pitää laitta maksamaan.

    • Anonyymi

      Me vaadimme korvauksia

    • Anonyymi

      Oikeudessa nähdään

    • Anonyymi

      Suomesta on tulossa persläpivaltio

    • Anonyymi

      Demokratiassa vastuu kuuluu äänestäjille

    • Anonyymi

      vastuu on teidän

    • Anonyymi

      Demarit kantavat tekemisistään poliittisen vastuun, mikä tarkoittaa, että he pieraisevat tavallisen kansan tarpeille ja huolille.

    • Anonyymi

      Demarit tekee mitä vaan, mutta aina velaksi, jonka muut maksavat.
      Nämä bileet maksatetaan meidän lapsilla.
      Voimia Sannalle...
      Että jaksaa...
      Mennä yökerhoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      30
      5053
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      67
      1940
    3. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      113
      1817
    4. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1714
    5. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1690
    6. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      234
      972
    7. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      911
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      44
      887
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      833
    10. Mitkä on ne piirteet

      Mitkä kaivatussasi vetoaa tai mihin ihmiset kiinnittävät huomiota
      Ikävä
      53
      792
    Aihe