Vtv entinen johtaja puolustaa Yliviikaria ja kehuu, että hän ollut hyvä johtaja.

Anonyymi-ap

Yliviikarin vahvuus on siinä, että hän on käyttänyt johtamisessaan satoja vuosia vanhoja runokirjoja.
Tämä entinen johtaja on sitä mieltä, että Yliviikaria kohtaan on ollut ajojahti kun hän on halunnut viedä tarkastusviraston toimintaa muualle kuin tarkastustoimintaan.
Tämän entisen johtajan mielestä nykyiset toimintatavat ovat vääriä ja yliviikarin tuomat satoja vuosia vanhat mallit ovat parempia.
Lisäksi yliviikarin panokset kaunistumiseen käytetyt verorahat ovat olleet oikeutettuja ottaen huomioon, mistä lähtökohdista on aloitettu rakentamaan kyseiset toimenpiteet.
ELI EDUSKUNTA ON OLLUT HAKOTEILLÄ YLIVIIKARIN EROTTAMISESSA.

3

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikö tuolla ollut huono työilmapiiri työntekijöiden mukaan viikarin aikana. Näin ymmärsin että kaikkeen muuhun puuhasteluun meni aikaa mutta ei varsinaiseen ydintyöhön.

      • Anonyymi

        Ei Yli-Viikaria juuri koskaan työpaikalla näkynyt.

        Aika kului virkamatkoilla lomaillessa. Ei edes suostu kertomaan, mitä matkoilla tapahtui, koska ne olivat hänen henkilökohtaisia lomiaan. Ei tarvitse kertoa häntä valvovalle eduskunnalle eikä korkeimmalle oikeudellekaan. Hänhän oli "pääjohtaja". Kukaan ei saa johtaa tai valvoa häntä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei Yli-Viikaria juuri koskaan työpaikalla näkynyt.

        Aika kului virkamatkoilla lomaillessa. Ei edes suostu kertomaan, mitä matkoilla tapahtui, koska ne olivat hänen henkilökohtaisia lomiaan. Ei tarvitse kertoa häntä valvovalle eduskunnalle eikä korkeimmalle oikeudellekaan. Hänhän oli "pääjohtaja". Kukaan ei saa johtaa tai valvoa häntä.

        Juu, pienellä kapasiteetillä ylimielisyys korostuu. Aikoinaan kun Ebva Bidee valittiin vähemmistövaltuutetuksi niin hän kehuskeli kuinka hänellä ei ole esimiestä. Hieman ihmettelin sitä silloin mutta en sitten kun alkoi pienyrittäjien rahastaminen ns rasismiväitteillä. Kyllä toiselta osapuolelta otettiin kaikki välineet pois kun tämä virkamies tai nainen syytti yrittäjää rasismista ja sitten alettiin neuvotella tuhansien eurojen korvauksista milloin somalille milloin hameväelle. Kyllä näillä on joku vinoutuma persoonassa ja siksi tiettyjä ihmisiä pitäisi arvioida aina tekojen ei heidän habituksensa mukaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      279
      10263
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      243
      5969
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      173
      5414
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      95
      5038
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      19
      3305
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      8
      2700
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      214
      2592
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      17
      2424
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2254
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      382
      2197
    Aihe