Venäjä maksaa sotarikoksistaan

Ennemmin tai myöhemmin, mutta niitä ei unohdeta!
3109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Korot myös maksujen päälle .

Äänestä

Entäs Ukraina! Ajatushautomon kätyrit kiihoittamisesta!Ökkyrikaata rahanpesusta
ulkovaltoihin. Ukrainan Presidentti maansa tuhoamisesta.
Entäs Suomi ja Ruotsi avunannostako Ukrainalle .
Paljonko sitä on annettu Venäjälle? Mistä tämä yksipuolineen viha Venäjää kohtaan sikiää? Yksikään Suomalainen Kansakoulun ja Kansalaiskoulun käynyt ei kannata sotaa. Mitä tietoa näillä kouluja enemmpikäyneillä on enempi jotta sotaa tulisi kannattaa. Tulisi pohtia miksi Venäläiset jo vuodesta 2014 alkaen ovat sotatilassa
Ukrainnan kanssa. Ruplista ja Euroista varmasti löytyy syylinen ja maiden välisistä ryöstöistä sekä länsimaiden rosvouksista.Mikä näitä Suomen herroja vaivaa,eivät uskalla keskustella Venäjäläisten kanssa,vaan vievät väkipakolla Suomea EU:N ja Natoon.

Äänestä
  • Ukraina ei ole hyökännyt kenenkään kimppuun. Eikä ole tuhonnut omaa maataan, päinvastoin kansalaisten elintaso oli nousussa, vaikka jäikin muiden entisten Neuvostoliiton miehittämien maiden tasosta, kun nämä liittyivät EU:iin ja Natoon. Ukrainahan oli yksi kehittyneimpiä itäeurooppalainen Neuvostoliiton ’alusmaiden’ joukossa, mutta jäi kovasti muista, kun nämä lähtivät voimakkaasti kehittymään EU:ssa Joka tapauksessa Ukrainassakin elintaso oli huomattavasti parempi kuin Venäjän.

    Venäjä hyökkäsi Ukrainaan jo v 2024 ja miehitti osan maasta ja on sotinut siellä siitä lähtien. Helmikuussa Venäjä käynnisti totaalisen tuhoamissodan, jonka tavoite on tuhota Ukraina ja ukrainalaiset. Tämänhän Venäjän johto on itse kertonut.

    Se on selvä, että Venäjän kuuluu korvata aiheuttamansa hyökkäyssodan tuhot, kun ovat vetäytyneet tai ajettu pois Ukrainasta. Pysyvää rauhaahan ei synnyt ennen tätä. Lisäksi Venäjän pitää luovuttaa sotarikoksiin syyllistyneet kansainvälisen sotaoikeuden tuomittavaksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ennemmin tai myöhemmin, mutta niitä ei unohdeta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu