Hes 13:14 Minä hajotan seinän, jonka te olitte kalkilla valkaisseet, ja syöksen sen maahan, niin että sen perustus paljastuu; niin se kaatuu, ja te saatte siinä lopun. Ja te tulette tietämään, että minä olen Herra.
Pitää kiirettä ja virallisia kokouksia homopyykin pesemisessä.
Mitä sen jälkeen?
Mitä valkaisun jälkeen?
12
86
Vastaukset 12
- Anonyymi
Valkoiseksi kalkittu seinä tarkoittaa ulkoista hurskautta, joka ei ulotu sydämeen asti, se on siis ulkokultaisuutta ja omavanhurskautta.
- Anonyymi
Pastorit ovat kokouksissaan kiireissään kokouksissaan teemalla "miten valkaistaan".
Tuskin ovat polvirukouksessa ja itkevät syntejään kokouksissaan.
- Anonyymi
Vanhemmistoa kehoitan menemään istumaan tyhjään kastealtaaseen ja ylistämään herroja.
- Anonyymi
Kymmenen vuotta hellareissa enkä koskaan ole kuullutkaan homoseksuaalisuudesta mainittavankaan.
- Anonyymi
Suomen helluntai-apostolikin oli homo.
Söi oman seurakuntansa kuormasta nuoria miehiä.
Valkopesty Apostoli ja uskovien kasteen suorittaja. - Anonyymi
Kysy kokouksessa onko srk:n paimenella ja vanhemmistolla valkoinen kivi?
Johanneksen ilmestys 2:17 Jolla on korva, se kuulkoon, mitä Henki seurakunnille sanoo. Sille, joka voittaa, minä annan salattua mannaa ja annan hänelle valkoisen kiven ja siihen kiveen kirjoitetun uuden nimen, jota ei tiedä kukaan muu kuin sen saaja.
Uudestisyntynyt uskova vastuunkantaja todistaa mielellään. - Anonyymi
Olisiko henkikasteesta apua että kieli rupeisi laulamaan?
- Anonyymi
Siis oliko mahdollisesti kysymyksessä Anuksen valkaisu?
- Anonyymi
Niin kuin näkyy vauvakastetut lahkolaiset ovat näissä asioissa asiantuntijoita.
Kokemus puhuu!
- Anonyymi
helluntailaiset valkaisee itsensä synneistä puhtaaksi pelkästään
"lihassa" ja omalla ymmärryksellään uskossa , eivät tarvitse
"synneistä puhdistavaa vettä" > kaste Kristukseen.
heille "lihan päälle" riittää tehdä OMA ratkaisu > kalkkia lihan päälle.- Anonyymi
Tähän ovat luterilaiset menossa.
Pakkovauvakaste ei auta.
https://www.kotimaa.fi/arkkipiispa-tapio-luoma-meita-yhdistaa-kristus-ei-avioliittokasitys/ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tähän ovat luterilaiset menossa.
Pakkovauvakaste ei auta.
https://www.kotimaa.fi/arkkipiispa-tapio-luoma-meita-yhdistaa-kristus-ei-avioliittokasitys/ei se kaste auta ainakaan helluntailaisia , hehän eivät usko KRISTUKSEEN.
helluntailaiset uskovat itseensä > oma usko ,
kristityt uskoo Kristukseen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3251544Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma311259Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html4771088- 63965
- 73952
- 48701
Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M107694Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen75692Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl466636- 38622