Saattepa nährä...kun Kaikkonen ...

Anonyymi-ap

Saattepa nährä...kun sotahupsu Kaikkonen loikkaa KOKOOMUKSEEN!

18

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinistö ottaa vastaan kaikkosen jäsenanomuksen...

      • Anonyymi

        Kaikkone ottaa poskeen V. Ryydeltä?


    • Anonyymi

      Nato-pöytä pani Kaikkosen ja Marinin päät pyörälle. Ei olisi vielä muutama vuosi sitten uskonut. Aikaisemmon suht järkevinä pidetyistä poliitikoista kehittyi pahimman luokan natohaukkoja. jotka menevät ohi eurooppalaisista poliitikoista asenteen jyrkkyydessä. Nyt molemmat kysyvät jenkeiltä mitä mieltä pitää olla, Oma ajattelu on loppunut. Eu:n tai Suomen etu jää taka-alalle. Marin haluaa kauppasuhteet Kiinaan jäädyttää Usa-mallin mukaan, maksoi mitä maksoi.

      • EU:n ja Suomen etu on, ettemme ole diktatuureista riippuvaisia ja erityisesti Suomen etu on liittyminen maailman voimakkaimpaan sotilasliittoon täysjäseneksi nyt kun Venäjän fasistinen ja sotakiimainen imperialismi on tullut kaikille selväksi. Tiltu ei ole vielä herännyt noihin tosiseikkohin.


      • Anonyymi

        Nato-esitys tuodaan eduskuntaan, vaikka Turkki ja Unkari eivät vielä ole ratifioineet Suomen jäsenyyttä.


    • Anonyymi

      Koska Marini? Sehän ajaa kokomuspolitiikkaa!

      • Anonyymi

        Nio Marin ottaa myös kokoomuksen jäsenkirjan tottakai.


    • Anonyymi

      "Kyllä"!!!

    • Anonyymi

      Kaikkonen on sotatouhuissaan onnistunut kiertämään puoluetta riivaavat ennallistamis- ja saamelaiskysymykset - hän leijuu omassa Nato-maailmassaan. Jossain vaiheessa on palattava maan pinnalle, eikä se tule olemaan helppoa.

      • Anonyymi

        Seon TODELLA helppoa,koska hän on todellisuudessa ”leijunut” vain Putinistin mielessä!


    • Anonyymi

      Kaikkonen on vankeusrangaistukseen tuomittu talousrikollinen.

    • Anonyymi

      JAAHA ETTÄ KEPULI KAIKKONEN RIKOLLINEN . SAAKOHAN RASKAAN SARJAN RIKOLLISEN KAVERIKSEEN KARALAHDEN ON KUULEMA PYRKIMÄSSÄ POLITIIKKAAN HARKIMON RIVEISSÄ, HARKIMO ITEKKIN JONKIN ASTEINEN RIKLLINEN.

    • Anonyymi

      Kepulla on mahdollisuus on kiilata oikealta ohi persuista ja kokoomuksesta. Kenraali Kaikkonen on tähän oikea mies. Nato tulee, oletko valmis?

    • Anonyymi

      Yhdysvaltain ulkoministeriö on hyväksynyt Stinger-ohjusten ja niihin liittyvien laitteiden mahdollisen myynnin Suomeen.

      • Anonyymi

        Vanhentunutta paskaa. Afganistanista olis saanu niitä halavemmalla.


    • Anonyymi

      Kaikkosella keulii pahasti. Häntä ei pitäisi päästää yksin reissuun, eikä myöskään Härkösen kanssa.

    • Anonyymi

      Kaikkonen loikkaa kokoomukseen jotta moraalihhenskeli katketa präsähtää poikki ja housunpersus halakee.

      • Anonyymi

        Naton olkain ei jousta tarpeeksi ja siksi se katkee.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      198
      3834
    2. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      81
      2086
    3. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      82
      2033
    4. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      48
      1966
    5. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      87
      1914
    6. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      62
      1633
    7. Oletko tosiaan niin

      matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.
      Viha
      142
      1076
    8. Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta

      Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem
      Maailman menoa
      277
      987
    9. Millaisia toiveita

      Sinulla on minun suhteeni?
      Ikävä
      67
      904
    10. Oikea mies ei katoa elämästä silloin

      Kun on vaikeaa. Väärä mies pysyy elämässä niin kauan kun aurinko paistaa ja on mukavaa. Mutta kuka jää elämään silloi
      Ikävä
      98
      846
    Aihe