Saattepa nährä...kun Kaikkonen ...

Anonyymi-ap

Saattepa nährä...kun sotahupsu Kaikkonen loikkaa KOKOOMUKSEEN!

18

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinistö ottaa vastaan kaikkosen jäsenanomuksen...

      • Anonyymi

        Kaikkone ottaa poskeen V. Ryydeltä?


    • Anonyymi

      Nato-pöytä pani Kaikkosen ja Marinin päät pyörälle. Ei olisi vielä muutama vuosi sitten uskonut. Aikaisemmon suht järkevinä pidetyistä poliitikoista kehittyi pahimman luokan natohaukkoja. jotka menevät ohi eurooppalaisista poliitikoista asenteen jyrkkyydessä. Nyt molemmat kysyvät jenkeiltä mitä mieltä pitää olla, Oma ajattelu on loppunut. Eu:n tai Suomen etu jää taka-alalle. Marin haluaa kauppasuhteet Kiinaan jäädyttää Usa-mallin mukaan, maksoi mitä maksoi.

      • EU:n ja Suomen etu on, ettemme ole diktatuureista riippuvaisia ja erityisesti Suomen etu on liittyminen maailman voimakkaimpaan sotilasliittoon täysjäseneksi nyt kun Venäjän fasistinen ja sotakiimainen imperialismi on tullut kaikille selväksi. Tiltu ei ole vielä herännyt noihin tosiseikkohin.


      • Anonyymi

        Nato-esitys tuodaan eduskuntaan, vaikka Turkki ja Unkari eivät vielä ole ratifioineet Suomen jäsenyyttä.


    • Anonyymi

      Koska Marini? Sehän ajaa kokomuspolitiikkaa!

      • Anonyymi

        Nio Marin ottaa myös kokoomuksen jäsenkirjan tottakai.


    • Anonyymi

      "Kyllä"!!!

    • Anonyymi

      Kaikkonen on sotatouhuissaan onnistunut kiertämään puoluetta riivaavat ennallistamis- ja saamelaiskysymykset - hän leijuu omassa Nato-maailmassaan. Jossain vaiheessa on palattava maan pinnalle, eikä se tule olemaan helppoa.

      • Anonyymi

        Seon TODELLA helppoa,koska hän on todellisuudessa ”leijunut” vain Putinistin mielessä!


    • Anonyymi

      Kaikkonen on vankeusrangaistukseen tuomittu talousrikollinen.

    • Anonyymi

      JAAHA ETTÄ KEPULI KAIKKONEN RIKOLLINEN . SAAKOHAN RASKAAN SARJAN RIKOLLISEN KAVERIKSEEN KARALAHDEN ON KUULEMA PYRKIMÄSSÄ POLITIIKKAAN HARKIMON RIVEISSÄ, HARKIMO ITEKKIN JONKIN ASTEINEN RIKLLINEN.

    • Anonyymi

      Kepulla on mahdollisuus on kiilata oikealta ohi persuista ja kokoomuksesta. Kenraali Kaikkonen on tähän oikea mies. Nato tulee, oletko valmis?

    • Anonyymi

      Yhdysvaltain ulkoministeriö on hyväksynyt Stinger-ohjusten ja niihin liittyvien laitteiden mahdollisen myynnin Suomeen.

      • Anonyymi

        Vanhentunutta paskaa. Afganistanista olis saanu niitä halavemmalla.


    • Anonyymi

      Kaikkosella keulii pahasti. Häntä ei pitäisi päästää yksin reissuun, eikä myöskään Härkösen kanssa.

    • Anonyymi

      Kaikkonen loikkaa kokoomukseen jotta moraalihhenskeli katketa präsähtää poikki ja housunpersus halakee.

      • Anonyymi

        Naton olkain ei jousta tarpeeksi ja siksi se katkee.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      30
      11555
    2. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      61
      4141
    3. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      138
      3400
    4. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      224
      2709
    5. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      126
      2411
    6. Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista

      Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh
      206
      1909
    7. Sofia Virralle täydet 12 pistettä!

      Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.
      Maailman menoa
      344
      1277
    8. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäkö. Asiattomatkin kommentit saa laittaa. -🏚️
      Ikävä
      69
      1092
    9. Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?

      Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta
      Kuhmo
      20
      977
    10. Missä milloin

      Missä milloin nähdään?
      Ikävä
      65
      860
    Aihe