Saattepa nährä...kun sotahupsu Kaikkonen loikkaa KOKOOMUKSEEN!
Saattepa nährä...kun Kaikkonen ...
18
73
Vastaukset
- Anonyymi
Niinistö ottaa vastaan kaikkosen jäsenanomuksen...
- Anonyymi
Kaikkone ottaa poskeen V. Ryydeltä?
- Anonyymi
Nato-pöytä pani Kaikkosen ja Marinin päät pyörälle. Ei olisi vielä muutama vuosi sitten uskonut. Aikaisemmon suht järkevinä pidetyistä poliitikoista kehittyi pahimman luokan natohaukkoja. jotka menevät ohi eurooppalaisista poliitikoista asenteen jyrkkyydessä. Nyt molemmat kysyvät jenkeiltä mitä mieltä pitää olla, Oma ajattelu on loppunut. Eu:n tai Suomen etu jää taka-alalle. Marin haluaa kauppasuhteet Kiinaan jäädyttää Usa-mallin mukaan, maksoi mitä maksoi.
EU:n ja Suomen etu on, ettemme ole diktatuureista riippuvaisia ja erityisesti Suomen etu on liittyminen maailman voimakkaimpaan sotilasliittoon täysjäseneksi nyt kun Venäjän fasistinen ja sotakiimainen imperialismi on tullut kaikille selväksi. Tiltu ei ole vielä herännyt noihin tosiseikkohin.
- Anonyymi
Nato-esitys tuodaan eduskuntaan, vaikka Turkki ja Unkari eivät vielä ole ratifioineet Suomen jäsenyyttä.
- Anonyymi
Koska Marini? Sehän ajaa kokomuspolitiikkaa!
- Anonyymi
Nio Marin ottaa myös kokoomuksen jäsenkirjan tottakai.
- Anonyymi
"Kyllä"!!!
- Anonyymi
Kaikkonen on sotatouhuissaan onnistunut kiertämään puoluetta riivaavat ennallistamis- ja saamelaiskysymykset - hän leijuu omassa Nato-maailmassaan. Jossain vaiheessa on palattava maan pinnalle, eikä se tule olemaan helppoa.
- Anonyymi
Seon TODELLA helppoa,koska hän on todellisuudessa ”leijunut” vain Putinistin mielessä!
- Anonyymi
Kaikkonen on vankeusrangaistukseen tuomittu talousrikollinen.
- Anonyymi
JAAHA ETTÄ KEPULI KAIKKONEN RIKOLLINEN . SAAKOHAN RASKAAN SARJAN RIKOLLISEN KAVERIKSEEN KARALAHDEN ON KUULEMA PYRKIMÄSSÄ POLITIIKKAAN HARKIMON RIVEISSÄ, HARKIMO ITEKKIN JONKIN ASTEINEN RIKLLINEN.
- Anonyymi
Kepulla on mahdollisuus on kiilata oikealta ohi persuista ja kokoomuksesta. Kenraali Kaikkonen on tähän oikea mies. Nato tulee, oletko valmis?
- Anonyymi
Yhdysvaltain ulkoministeriö on hyväksynyt Stinger-ohjusten ja niihin liittyvien laitteiden mahdollisen myynnin Suomeen.
- Anonyymi
Vanhentunutta paskaa. Afganistanista olis saanu niitä halavemmalla.
- Anonyymi
Kaikkosella keulii pahasti. Häntä ei pitäisi päästää yksin reissuun, eikä myöskään Härkösen kanssa.
- Anonyymi
Kaikkonen loikkaa kokoomukseen jotta moraalihhenskeli katketa präsähtää poikki ja housunpersus halakee.
- Anonyymi
Naton olkain ei jousta tarpeeksi ja siksi se katkee.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1825012SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p764095Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.732815SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2312240Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1202058Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2461267Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo49905- 62836
Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall24825Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?
Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,6805