Saattepa nährä...kun sotahupsu Kaikkonen loikkaa KOKOOMUKSEEN!
Saattepa nährä...kun Kaikkonen ...
18
89
Vastaukset
- Anonyymi
Niinistö ottaa vastaan kaikkosen jäsenanomuksen...
- Anonyymi
Kaikkone ottaa poskeen V. Ryydeltä?
- Anonyymi
Nato-pöytä pani Kaikkosen ja Marinin päät pyörälle. Ei olisi vielä muutama vuosi sitten uskonut. Aikaisemmon suht järkevinä pidetyistä poliitikoista kehittyi pahimman luokan natohaukkoja. jotka menevät ohi eurooppalaisista poliitikoista asenteen jyrkkyydessä. Nyt molemmat kysyvät jenkeiltä mitä mieltä pitää olla, Oma ajattelu on loppunut. Eu:n tai Suomen etu jää taka-alalle. Marin haluaa kauppasuhteet Kiinaan jäädyttää Usa-mallin mukaan, maksoi mitä maksoi.
EU:n ja Suomen etu on, ettemme ole diktatuureista riippuvaisia ja erityisesti Suomen etu on liittyminen maailman voimakkaimpaan sotilasliittoon täysjäseneksi nyt kun Venäjän fasistinen ja sotakiimainen imperialismi on tullut kaikille selväksi. Tiltu ei ole vielä herännyt noihin tosiseikkohin.
- Anonyymi
Nato-esitys tuodaan eduskuntaan, vaikka Turkki ja Unkari eivät vielä ole ratifioineet Suomen jäsenyyttä.
- Anonyymi
Koska Marini? Sehän ajaa kokomuspolitiikkaa!
- Anonyymi
Nio Marin ottaa myös kokoomuksen jäsenkirjan tottakai.
- Anonyymi
"Kyllä"!!!
- Anonyymi
Kaikkonen on sotatouhuissaan onnistunut kiertämään puoluetta riivaavat ennallistamis- ja saamelaiskysymykset - hän leijuu omassa Nato-maailmassaan. Jossain vaiheessa on palattava maan pinnalle, eikä se tule olemaan helppoa.
- Anonyymi
Seon TODELLA helppoa,koska hän on todellisuudessa ”leijunut” vain Putinistin mielessä!
- Anonyymi
Kaikkonen on vankeusrangaistukseen tuomittu talousrikollinen.
- Anonyymi
JAAHA ETTÄ KEPULI KAIKKONEN RIKOLLINEN . SAAKOHAN RASKAAN SARJAN RIKOLLISEN KAVERIKSEEN KARALAHDEN ON KUULEMA PYRKIMÄSSÄ POLITIIKKAAN HARKIMON RIVEISSÄ, HARKIMO ITEKKIN JONKIN ASTEINEN RIKLLINEN.
- Anonyymi
Kepulla on mahdollisuus on kiilata oikealta ohi persuista ja kokoomuksesta. Kenraali Kaikkonen on tähän oikea mies. Nato tulee, oletko valmis?
- Anonyymi
Yhdysvaltain ulkoministeriö on hyväksynyt Stinger-ohjusten ja niihin liittyvien laitteiden mahdollisen myynnin Suomeen.
- Anonyymi
Vanhentunutta paskaa. Afganistanista olis saanu niitä halavemmalla.
- Anonyymi
Kaikkosella keulii pahasti. Häntä ei pitäisi päästää yksin reissuun, eikä myöskään Härkösen kanssa.
- Anonyymi
Kaikkonen loikkaa kokoomukseen jotta moraalihhenskeli katketa präsähtää poikki ja housunpersus halakee.
- Anonyymi
Naton olkain ei jousta tarpeeksi ja siksi se katkee.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1207051Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1174830L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa634086TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a143404Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6982154Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2481546- 671395
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581378Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j541337Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä201037