Mies yritti lähteä ryyppyillan päätteeksi yli 1.2 promillen humalassa autolla kotiin, vaikka miehen tulot ovat 330 000 euroa. Luulisi, että noilla tuloilla taksimaksu ei olisi ollut kovin suuri raha tälle ukolle. Mutta ei. Minähän lähden omalla autolla , saatana!
Näin toimii sanomalehden päätoimittaja, joka on ollut tekopyhästi moralisoimassa kaikkien niiden tahojen ja ihmisten toimintaa, jotka eivät ole miellyttäneet lehden omaa woke-, metoo-, mamutus-, tai homotusagendaa.
Näin toimii sanomalehden päätoimittaja, joka on ollut tekopyhästi moralisoimassa kaikkien niiden tahojen ja ihmisten toimintaa, jotka eivät ole miellyttäneet lehden omaa woke-, metoo-, mamutus-, tai homotusagendaa.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Oletko koskaan ollut 1.2 promillen humalassa? Miten luulisit omien aivojesi toimivan, kun eivät näytä toimivan kovin hyvin nytkään.:D
Onko näyttöä, että Hyysäri Sanomien päähyysärin aivot toimisi edes selvinpäin?
Ei 1.2 ole edes kova känni,meikäläiselle aikoinaan normaali olotila.En kuitekaan koskaan kännissä ajellut
Nyt kun hyvän jätkän käryä koitetaan puolustella,niin varmastikkin oli alla täyssähköauto ,ettei törkeän rattijuopumuksen yrityksestä päästöjä syntynyt.
Liberaalieliitti oikeasti ajattelee olevansa lakien yläpuolella.
Ja lähettää laskunsa rupusakille, hinnannostoina.
300 tuhatta tulot ja hesarin tilaushinta tapissa, 550 euroa. nousee joka vuosi 50 llä.
Pelin henki tässä:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/11751835/vielako-muistat-hinnannostajia-
Persaukisen fattapersun mielestä hän saa ajaa ikälopulla diiselimersullaan tuhannenkiljupäissään, koska hänellä ei ole varaa käyttää maahanmuuttajan kuskaamaa taksia.
Taksia valitessa pitää tietenkin ottaa kuskiksi natiivia suomen kieltä puhuva valkoinen heteromiestä, ettei tule kusetetuksi. Niemenkin olisi pitänyt.
No hyvällä jätkällä varmasti olisi varaa ,mutta ei kai uskaltanut taksia käyttä .Jännää ,koska omalla firmalla on tilaussovelluskin Valopilkku.
Tyypillinen vihervassari jolle kantaväestön henki ei merkitse mitään
Eiköhän Niemelle olisi sopinut hyvin myös mennä julkisella liikenteellä. Hesarihan on julkkisen liikenteen suuri kannattaja, ja myös yksityisautoilun vastustaja.
Vihreät ovat Helsingissä päättämässä julkisesta liikenteestä. Itse ajelevat ökymaastureilla kuten Haavisto.
Vihervasemmiston parempaa kännittelyajoa.
Vaikuttaa HS:n toimittelija olevan oikeudessa vähän väliä. Lehdessä muuten ovat aina antamassa muille neuvoja miten pitäisi olla ja tehdä, ja mitä mieltä asioista pitäisi olla.