Pelottavaa

Anonyymi-ap

Ahdistaa, en pysty /muista hengittää

Pelottavinta, traumatisoivinta, mitä on

Se että tavalliset ihmiset porukassa nauttii siitä ertä iso joukko tekee jollekin pahaa porukassa lähes päätyönään

Ja se että he eivät näe mitään outoa että he opettavat pahuuden kierouden teeskentelyn

Pelkään mitä tapahtuu maailmassa ensi vuonna, entä 10 vuoden päästä.

Ei minusta ole ihmeellistä, jos 1v,3v 7v, 15v lällättää toiselle kaikkien nähden, jos on suuttunut, tai lyö, tai muuta sellaista

Mutta selkäpiitä kylmää, en pysty hengittää, pelkään yli kaiken ihmisiä, jotka tuskin kouluiässä, missä iässä tahansa, osaavat esittää viatonta. Silti samaan henkilöön kohdistuu toistuvat loukkaavat asiat mitä muille ei, nämä vanhempiensa tapaan esittävät itse "pelkoa" viatonta jne kun esim kymmenet karjaisee kadulla saman kodin edessä jatkuvasti.

Tai kirkuu suoraa kirkuntaa esittäen leikkiä. Hän osaa leikin lomassa päätyä ainajoka välissä saman kodin rajalle autotielle ja siitä kunnan pientareelle ja tietyn kodin rajalle sattumalta joka ei ole hänen rajanaapuri. Hän osaa kertoa että naapuri on "sairas". Tätä tunnista toiseen, tunteja päivässö päivästä touseen kuukaudesta toiseen vuodesta toiseen.

Jos osaa toimia näin taaperona, kouluiässä jne, millainen on henkilö aikuisena.

En pysty hengittää, sydäntä puristaa. Pelkään aidosti näitä ihmisiä joille toisten käsittely manipulointi opetetaan varhain. "Uhrina" oleminen.

Sekin on jo tarpeeksi sairasta jos äiti näyttää lapselleen kädellä mene tuonne, tietoisena ettö paikka jonne käskee, on henkilön kotipihan rajalla, joka väittää häntä vainotun löhes 20 vuotta. Maalittaminen silmätikkuna oleminen, gs vaino yhteisövaino.

Tällaista ei kuulu koko suomessa yhteenkään toiseen ok kotiin, tai kerrostslo, tai rivari.

0

258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Olisko jo aika?

        Voisitko jo viimein puhua tai avata edes yhteydet sen mahdollistamiseksi.
        Ikävä
        97
        1128
      2. Kuin moni sun

        Perään on jäänyt itkemään?
        Ikävä
        71
        607
      3. Miten uimaportaat voivat maksaa 250 000 euroa?

        Ei mitenkään, jokainen täysjärkinen sen tietää. Ei se ihme ettei verovarat riitä. https://www.is.fi/taloussanomat/art-2
        Maailman menoa
        110
        587
      4. Rakas, ihana rakkain elämäni rakkaus

        Minäkin tarvisin ne sanat sinulta. Tosin annat sen tunteen läsnäolollasi.. jos vain me vielä nähdään.. pelkään sitä maai
        Ikävä
        34
        554
      5. Jussi kutsuisi eduskunnan koolle, jos joku pyytäisi

        Eikös oppositio ole huudellut eduskuntaa koolle jo monta viikkoa? "– En ole saanut siihen liittyvää pyyntöä tai toivett
        Maailman menoa
        94
        547
      6. Hei gaggelibylly ootko valmis?

        Tuun kohta hakee sut ratsullani miesprinsessa ❤️
        Ikävä
        74
        512
      7. Hyvä tietää

        Onko jotain, mitä hänen olisi hyvä tietää?
        Ikävä
        39
        491
      8. Martinalle onnea

        Kaunis Martina täyttää tänään 44 vuotta! Olkoon syntymäpäivä iloa ja onnea täynnä.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        215
        485
      9. Mikä oli suurin

        Ongelma välillämme?
        Ikävä
        62
        461
      10. Rakastamisesi tarkoitus

        Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki
        Ikävä
        47
        458
      Aihe