Pelottavaa

Anonyymi-ap

Ahdistaa, en pysty /muista hengittää

Pelottavinta, traumatisoivinta, mitä on

Se että tavalliset ihmiset porukassa nauttii siitä ertä iso joukko tekee jollekin pahaa porukassa lähes päätyönään

Ja se että he eivät näe mitään outoa että he opettavat pahuuden kierouden teeskentelyn

Pelkään mitä tapahtuu maailmassa ensi vuonna, entä 10 vuoden päästä.

Ei minusta ole ihmeellistä, jos 1v,3v 7v, 15v lällättää toiselle kaikkien nähden, jos on suuttunut, tai lyö, tai muuta sellaista

Mutta selkäpiitä kylmää, en pysty hengittää, pelkään yli kaiken ihmisiä, jotka tuskin kouluiässä, missä iässä tahansa, osaavat esittää viatonta. Silti samaan henkilöön kohdistuu toistuvat loukkaavat asiat mitä muille ei, nämä vanhempiensa tapaan esittävät itse "pelkoa" viatonta jne kun esim kymmenet karjaisee kadulla saman kodin edessä jatkuvasti.

Tai kirkuu suoraa kirkuntaa esittäen leikkiä. Hän osaa leikin lomassa päätyä ainajoka välissä saman kodin rajalle autotielle ja siitä kunnan pientareelle ja tietyn kodin rajalle sattumalta joka ei ole hänen rajanaapuri. Hän osaa kertoa että naapuri on "sairas". Tätä tunnista toiseen, tunteja päivässö päivästä touseen kuukaudesta toiseen vuodesta toiseen.

Jos osaa toimia näin taaperona, kouluiässä jne, millainen on henkilö aikuisena.

En pysty hengittää, sydäntä puristaa. Pelkään aidosti näitä ihmisiä joille toisten käsittely manipulointi opetetaan varhain. "Uhrina" oleminen.

Sekin on jo tarpeeksi sairasta jos äiti näyttää lapselleen kädellä mene tuonne, tietoisena ettö paikka jonne käskee, on henkilön kotipihan rajalla, joka väittää häntä vainotun löhes 20 vuotta. Maalittaminen silmätikkuna oleminen, gs vaino yhteisövaino.

Tällaista ei kuulu koko suomessa yhteenkään toiseen ok kotiin, tai kerrostslo, tai rivari.

0

258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

        Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
        Maailman menoa
        532
        1746
      2. Hotellille löytyi ostaja....

        Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
        Kuhmo
        18
        867
      3. Sinä. Just sinä.

        Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
        Ikävä
        84
        853
      4. Onko se loukkaavaa

        Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
        Ikävä
        101
        796
      5. Onko kaivattusi seinäruusu?

        Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
        Ikävä
        49
        711
      6. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

        Minkälaisesta musiikista hän pitää?
        Ikävä
        63
        705
      7. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

        Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
        Yhteiskunta
        2
        687
      8. Miten kuvaisit tunteitasi

        tällä hetkellä?
        Ikävä
        63
        666
      9. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

        Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
        Ikävä
        65
        598
      10. Moi, olen Lampunhenki

        Kerro toivomuksesi🏺
        Ikävä
        65
        533
      Aihe