Pelottavaa

Anonyymi-ap

Ahdistaa, en pysty /muista hengittää

Pelottavinta, traumatisoivinta, mitä on

Se että tavalliset ihmiset porukassa nauttii siitä ertä iso joukko tekee jollekin pahaa porukassa lähes päätyönään

Ja se että he eivät näe mitään outoa että he opettavat pahuuden kierouden teeskentelyn

Pelkään mitä tapahtuu maailmassa ensi vuonna, entä 10 vuoden päästä.

Ei minusta ole ihmeellistä, jos 1v,3v 7v, 15v lällättää toiselle kaikkien nähden, jos on suuttunut, tai lyö, tai muuta sellaista

Mutta selkäpiitä kylmää, en pysty hengittää, pelkään yli kaiken ihmisiä, jotka tuskin kouluiässä, missä iässä tahansa, osaavat esittää viatonta. Silti samaan henkilöön kohdistuu toistuvat loukkaavat asiat mitä muille ei, nämä vanhempiensa tapaan esittävät itse "pelkoa" viatonta jne kun esim kymmenet karjaisee kadulla saman kodin edessä jatkuvasti.

Tai kirkuu suoraa kirkuntaa esittäen leikkiä. Hän osaa leikin lomassa päätyä ainajoka välissä saman kodin rajalle autotielle ja siitä kunnan pientareelle ja tietyn kodin rajalle sattumalta joka ei ole hänen rajanaapuri. Hän osaa kertoa että naapuri on "sairas". Tätä tunnista toiseen, tunteja päivässö päivästä touseen kuukaudesta toiseen vuodesta toiseen.

Jos osaa toimia näin taaperona, kouluiässä jne, millainen on henkilö aikuisena.

En pysty hengittää, sydäntä puristaa. Pelkään aidosti näitä ihmisiä joille toisten käsittely manipulointi opetetaan varhain. "Uhrina" oleminen.

Sekin on jo tarpeeksi sairasta jos äiti näyttää lapselleen kädellä mene tuonne, tietoisena ettö paikka jonne käskee, on henkilön kotipihan rajalla, joka väittää häntä vainotun löhes 20 vuotta. Maalittaminen silmätikkuna oleminen, gs vaino yhteisövaino.

Tällaista ei kuulu koko suomessa yhteenkään toiseen ok kotiin, tai kerrostslo, tai rivari.

0

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Taas puukotus yläristillä!

        Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
        Pieksämäki
        63
        2116
      2. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

        Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
        Grillaus
        76
        1402
      3. La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta

        La Promesa suosikkisarjan kohtalosta on tullut tietoa. Tämä ei kyllä välttämättä ilahduta sarjan faneja. Lue lisää: htt
        Tv-sarjat
        13
        1169
      4. Mä muuten kerroin puolisolle susta

        Nimeä mainitsematta....
        Ikävä
        106
        1057
      5. Paljonko meidän ikäero on?

        Ois kiva tietää.
        Ikävä
        96
        979
      6. Nainen onko kaikki

        Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
        Ikävä
        107
        812
      7. Nyt kun olen vähän huppelissa niin uskallan sanoa

        Mikä minua oikein närästää... Tiedän että meillä on ollut vaikeaa mutta miten kauan sulla on ollut toinen mies vai oliko
        Ikävä
        51
        678
      8. Mies onko sinulla

        Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
        Ikävä
        38
        574
      9. Työttömät risusavottaan

        Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus
        Maailman menoa
        253
        557
      10. Toivotetaanko toisillemme

        Juhannuksia vai ollaanko vihoissa
        Ikävä
        58
        554
      Aihe