Haastan kaikki huonoilla talvirenkailla ja vasikan aivoilla varustetut kilpailemaan Juuan takakumisuti-tittelistä! Karsinnat ajetaan Koulutiellä ja Finaali Sorveuksentiellä. Pisteitä saa aurausviitoista ja postilaatikoista. Tyylipisteitä saa vaihtamalla kaistaa huononäkyvyyksisellä tieosuudella tai pientaren multakosketuksella. Virityksinä suvaitaan rikkinäinen ohjaustehostin ja/tai kusipää. Kaikki löyhäpäät mukaan; tulee kohta lisää lunta ja jäätä. Huoltopaikat: urheilukentän parkki sekä pitserian etukenttä.
TERVETULOA!
Kenestä Juuan "takakumisuti?"
11
215
Vastaukset
- Anonyymi
Voittajalle ojennetaan peltoparkissa purkillinen S-kaupan ananas pipareita.
- Anonyymi
Varikkoalueeksi on varattu kirkon parkki, siellä voi lämmitellä renkaita rauhassa päiväsaikaan.
- Anonyymi
Jotta vikkelästi sutii nii ketjujen tilalle kannattaa ujuttaa kondomi.
- Anonyymi
Vaihdan minäkin matala-alustaiseen takapotku bemariin, jotta pääsen ajoissa kaatamaan aurausviitat ennenkuin lumet tulevat. Sumuvalot on oltava kiinteästi päällä sutiajossa, ei sitä muuten näe driftailla.
- Anonyymi
Hei nyt sutii hyvin! ABC:n peltoparkista ylä-Kiepille alle kymmenen sekunttia kirkon edestä pyörätietä pitkin. Alkaa olla tyyli hiottu Tapaninpäivän takakumi- kisaan.
TT-ajoista tulee Juukalainen perinne! - Anonyymi
Nyt tuli kiire vetelemään Leopardilla kässäri käännöksiä pizzan pihaan.
- Anonyymi
Taas tuli mutkajälkee kylänraitille, toivottavasti kukaan ei tuo enempää naulaisia lautoja tiensivuun.
- Anonyymi
Valkoinen takaveto-Rutinof pimeillä takaikkunoilla ja kusi-huomiovaloilla pörötteli jo iltapäivällä lupaavia kierrosaikoja.
- Anonyymi
Starttas koulutieltä ja finaali oli ABCin peltosuoralla. Varmaan etupyöränsä oli vääntänyt ristesjakajaan kun niin tasaisesti spinnasi.
- Anonyymi
Tilaa vaatteet osoitteesta https://eskolifestyle.company.site/ ja pillun saanti on taattu
- Anonyymi
Oliskko myös rako-akka legginssejä tasa-arvon vuoksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.3093055Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka612353- 1242057
Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3492043Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1271733- 671399
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121395- 661337
- 691270
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781243