Miksi Parkanos Rauhalassa pidetään töissä
eläkkeellä olevia "hoitajia". Eikös näitä "muareja" enään koske ja sido vaitiolovelvollisuus? Ei pitäis kaupan kassa jonos kuulla ketä on Rauhalassa hoidossa ja töissä? Kuka makaa sängys ja taas pasko alle ja niin dementia? Päästäkää nää muarit oikeesti eläkkeelle. Ei ne niin varmaan korvattavia ole. Niitä kai on 3 vanhusta töis/eläkeläistä?
Vaitiolovelvollisuus
12
2532
Vastaukset
- Anonyymi
Nuoremmat hoitajat vain paskoo soomessa päivät kännykällä! Valittavat
- Anonyymi
Liittyen kaupan kassan tapahtumiin, olisitko yhteydessä Rauhalan palvelukeskuksen palveluvastaavaan.
- Anonyymi
Olen taas saanut "sisäpiirin tietoa" että vanhemmat hoitajat ovat tosi veemäisiä nuorempia hoitsuja kohtaan. Ovatko kenties kateellisia nuorempien kauniimmista sääristä, siitähän vanhemmat naiset jaksavat aina porata. "Ettäs kehtaakin näytellä sääriään". Jurppii tietty kun omia ei enää kehtaa näyttää. Eivät nuoret mimmit halua kenenkään noita-akan simputettavaksi, he menevät muille aloille.
- Anonyymi
Kyllä sie pitkiä housuja näyttää hoitajat käyttävän ,ei ainakaan vastaan ole tullut paljaita sääriä kun olen käynyt.
- Anonyymi
Eikös siellä pitäisi hoitaa vanhuksia siellä Rauhalassa? Aikako siellä menee hoitajilla "kauneuskilpailuun"? Eipä se kumma ole, jos asiakas kutsuu hoitajaa "kellokutsulla", niin tullaan , jos muistetaan.
- Anonyymi
Pääsee yleneen johtotehtäviin jos on hupsutussu kunnossa ja sääret suorat sileät kynnet keikattu varpaista.
- Anonyymi
Joo ei muutaku ilmoitusta sinne pomolle. Koskee vaitiolovelvollisuus yhtälailla töissä olevia eläkeläisiä!!
- Anonyymi
No kyllä NY herää epäilys, miksi näitä vanhoja ees otetaan viä töihin vanhuspalveluun? Onko ne halpoja palkata? Nehän jo ite joutaa asiakkaaksi . Onko toi palveluvastaava joku 50 luvulla syntyny
- Anonyymi
Mahdatko tietää, että eläkkeellä olevat hoitajat ovat kullanarvoisia työntekijöitä. He ovat ammattinsa osaavia ihmisiä ja heitä saa avuksi, kun sijaisia tarvitaan. Eläkkeellä olevat saavat tehdä töitä niin paljon kun haluavat. Työnantaja osaa varmasti itse arvioida työntekijöidensä työkyvyn.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mahdatko tietää, että eläkkeellä olevat hoitajat ovat kullanarvoisia työntekijöitä. He ovat ammattinsa osaavia ihmisiä ja heitä saa avuksi, kun sijaisia tarvitaan. Eläkkeellä olevat saavat tehdä töitä niin paljon kun haluavat. Työnantaja osaa varmasti itse arvioida työntekijöidensä työkyvyn.
Oikein sekoittaa käyres siellä , että onko asukas vai hoitohenkilö! Asukkaat yhtä avuliaita auttaan.
- Anonyymi
täällä kirjoittelee ne jotka vat kuulleet jostain jotain ja levittelee ympäri kylää soopaa. hävetkää
- Anonyymi
Vai saa tehdä niin paljon kun haluaa, ei vissiin vaikuta eläkkeeseen? Vai onnistuuko junailu muuten kuin että firman kautta tekee?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695900Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1181395- 121231
- 1831064
- 59887