Verkkokauppa-tili?

Anonyymi-ap

Mitähän tietoja nuo kyyläävät kun ei tonnin luottoa irtoa "riskiarvion perusteella". On mulla toki muita velkoja 50000-60000 mutta vuositulot 65t. Ei maksuhäiriömerkintöjä. Sama vastaus Powerin luotolle. Onko näillä joku yhteinen laiton rekisteri? Vai onko se muista luotoista kiinni? Mitä siinä yks tonni enää tuntus kyllä mä sen varmaan maksasin takas.

Mistä saisin nyt 500e teeveen vuoden maksuajalla sitten?

3

5188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattaisiko katsoa peiliin! Kyllä esim. Telia/Elisa ja DNA katsoo asiakastiedosta ja luottokunnasta mikä on tilanne velkojen ja tehtyjen suoritusten kanssa.

      Aloittajan kaltaisia idiootteja näkyy olevan paljon. Velkaa on otettava jos sitä saa ja saahan sitä! Se on helvetin helppo vielä päälle 50v iässä pitää yli 60000k pottia kun kuvitellaan kaiken jatkuvan ikuisesti.

      Mitäs minä? Palkkatulot vuodessa nolla. Saan kuitenkin Kelasta vuodessa 250pv 33,80€ - 20% viitenä päivänä viikossa. Muutama vuosi sitten sain kutsun pankkiin. Olisivat antaneet 1000€ luotto-ominaisuuden pankkikorttiiin, mutta en halunnut koska tulot on mitä on. No, korttiyhtiö robotiikaan ei antanut samasta syystä.

      Joskus 10v sitten puhelinoperaattori antoi tonnin tilin puhelinostoihin. Kun maksun maksaa sopimuksen mukaan, niin tili on auki aina, ja niin on ollut monen monituista kertaa. Menee vaan ”kauppaan” ja kertoo asiansa, niin homma toimii ilman neuvottelua.

      Itse ajattelen, että luotto on hyvä, mutta minkä vitun takia se maksuaika ja lainamäärä pitää vetää tappiin. Jos on kolmen vuoden sopimus, niin kuka vittu pitää kirjanpidossa jotain 50€ kuukausimaksua kolmea vuotta jos sen voi maksaa vaikka kahdessa. Sen kk erän tai osan voi myös säästää.

      Mitä tulee tuohon 65000€ luottoon, niin pelkäämpä pahoin ettei ketjun aloittaja maksa sitä ilman ravistelua koskaan sillä hän ei ymmärrä elämän realiteetteja.

    • Anonyymi

      Osta sillä kk-palkalla se 500€ tv. Jos noilla tuloilla ei ole muutamaa satasta telkkariin, niin ei sitä sitten tarvita.

      • Anonyymi

        Jos on 65000€ piikissä niin se ei kestä penniäkään lisää. Kyllä jos tuo iso velka muodostuu maksimissaan kolmesta osasta, niin sen pystyy hoitamaan esim. Viidessä vuodessa niin ettei se hajoa täysin käsiin. Mutta ei se enää kestä yhtään lisää!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?

      Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.
      Maailman menoa
      325
      4298
    2. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      159
      3986
    3. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      89
      3428
    4. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      239
      2907
    5. Ei se halua mitään!!

      Arkailija koko tyyppi!
      Ikävä
      61
      2448
    6. Olet kyllä erittäin huono yhdistelemään pisteitä.

      Etkä vain sinä vaan kaikki teilläpäin.
      Ikävä
      34
      1787
    7. Onko jo liian "vanha" vai mitä mieltä olet? 57-v. saa raakaa tekstiä tv:ssä

      The Summit Suomi tv-ohjelmassa 57-vuotiaan Maritan jaksamista kyseenalaistettiin iän takia. Onko tässä iässä jo liian "v
      50 plus
      37
      1486
    8. Etkö sitten itse

      ole koskaan ylittänyt rajaa?
      Ikävä
      43
      1433
    9. Mitä järkeä iskeä

      Varattua ja yrittää saada sitä eroamaan
      Ikävä
      45
      1315
    10. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      161
      1268
    Aihe