Verkkokauppa-tili?

Anonyymi-ap

Mitähän tietoja nuo kyyläävät kun ei tonnin luottoa irtoa "riskiarvion perusteella". On mulla toki muita velkoja 50000-60000 mutta vuositulot 65t. Ei maksuhäiriömerkintöjä. Sama vastaus Powerin luotolle. Onko näillä joku yhteinen laiton rekisteri? Vai onko se muista luotoista kiinni? Mitä siinä yks tonni enää tuntus kyllä mä sen varmaan maksasin takas.

Mistä saisin nyt 500e teeveen vuoden maksuajalla sitten?

3

4928

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattaisiko katsoa peiliin! Kyllä esim. Telia/Elisa ja DNA katsoo asiakastiedosta ja luottokunnasta mikä on tilanne velkojen ja tehtyjen suoritusten kanssa.

      Aloittajan kaltaisia idiootteja näkyy olevan paljon. Velkaa on otettava jos sitä saa ja saahan sitä! Se on helvetin helppo vielä päälle 50v iässä pitää yli 60000k pottia kun kuvitellaan kaiken jatkuvan ikuisesti.

      Mitäs minä? Palkkatulot vuodessa nolla. Saan kuitenkin Kelasta vuodessa 250pv 33,80€ - 20% viitenä päivänä viikossa. Muutama vuosi sitten sain kutsun pankkiin. Olisivat antaneet 1000€ luotto-ominaisuuden pankkikorttiiin, mutta en halunnut koska tulot on mitä on. No, korttiyhtiö robotiikaan ei antanut samasta syystä.

      Joskus 10v sitten puhelinoperaattori antoi tonnin tilin puhelinostoihin. Kun maksun maksaa sopimuksen mukaan, niin tili on auki aina, ja niin on ollut monen monituista kertaa. Menee vaan ”kauppaan” ja kertoo asiansa, niin homma toimii ilman neuvottelua.

      Itse ajattelen, että luotto on hyvä, mutta minkä vitun takia se maksuaika ja lainamäärä pitää vetää tappiin. Jos on kolmen vuoden sopimus, niin kuka vittu pitää kirjanpidossa jotain 50€ kuukausimaksua kolmea vuotta jos sen voi maksaa vaikka kahdessa. Sen kk erän tai osan voi myös säästää.

      Mitä tulee tuohon 65000€ luottoon, niin pelkäämpä pahoin ettei ketjun aloittaja maksa sitä ilman ravistelua koskaan sillä hän ei ymmärrä elämän realiteetteja.

    • Anonyymi

      Osta sillä kk-palkalla se 500€ tv. Jos noilla tuloilla ei ole muutamaa satasta telkkariin, niin ei sitä sitten tarvita.

      • Anonyymi

        Jos on 65000€ piikissä niin se ei kestä penniäkään lisää. Kyllä jos tuo iso velka muodostuu maksimissaan kolmesta osasta, niin sen pystyy hoitamaan esim. Viidessä vuodessa niin ettei se hajoa täysin käsiin. Mutta ei se enää kestä yhtään lisää!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      307
      7266
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      68
      5122
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      101
      4534
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      17
      4352
    5. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      92
      4072
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      48
      3875
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      154
      3780
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      73
      3680
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      29
      3576
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      80
      3397
    Aihe