Hoosianna helluntailahko kokouksessa

Anonyymi-ap

Kokouksessa ei tunnusteta kristittyjen yhteistä uskoa Aposolisessa Uskontunnustuksessa.
Eikä Hoosiannaa ylistäen Kristusta.
Eikä myöskään tunnusteta syntejä ja tehdä parannusta lahkolaiskokouksessa.

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei joka kokouksessa tarvitse jeesustella!

    • Anonyymi

      Ihmisiä houkutellaan "ihmeiden" ja kokemusten perässä juoksemaan...14 Sillä he ovat perkeleiden henget, jotka ihmeitä tekevät"...tässä ajassa ja helluntailaisuudessa.

    • Anonyymi

      Kokouksen juontaja.
      Ovatko raamatullisia virkoja?

    • Anonyymi

      Kyllä vauvakastetut lahkolaiset jaksavat valehdella jokaisesta asiasta!
      Keneltä he ovat saaneet tämän lahjan?

      • Anonyymi

        Kyllä uudestikastettu taas haluaa vauvoja
        Mistä he ovat saaneet tuon pedoilun lahjan? parhamiltako?


    • Anonyymi

      Mikä on "Aposolisessa Uskontunnustuksessa"?
      Apo solisee tai kolisee?
      Aposoli-sessa vähän niinkuin prin-sessa?
      Apovessa?Apos- oli -sessa?
      Apo solis sateessa?

      Voisitko ottaa uusiksi? Vaikka suomenkielellä?

    • Anonyymi

      Matt.21:9-11 Ja kansanjoukot, jotka kulkivat hänen edelläään ja jotka seurasivat, huusivat sanoen: Hoosianna Daavidin pojalle! Siunattu olkoon hän, joka tulee Herran nimeen, Hoosianna korkeuksissa! Ja kun hän tuli Jerusalemiin, joutui koko kaupunki liikkeelle ja sanoi: Kuka tämä on? Niin kansa sanoi: Tämä on se profeetta, Jeesus, Galilean Nasaretista. Matt.2:23. Joh.1:46

    • Anonyymi

      Matt.16:28 Totisesti minä sanon teille: tässä seisovien joukossa on muutamia, jotka eivät maista kuolemaa, ennenkuin näkevät Ihmisen Pojan tulevan kuninkuudessaan. Mark.9:1 Ja hän sanoi heille: Totisesti minä sanon teille: tässä seisovien joukossa on muuamia, jotka eivät maista kuolemaa, ennenkuin näkevät Jumalan valtakunnan tulevan voimassansa. Luuk.9:27 Totisesti minä sanon teille: tässä seisovien joukossa on muutamia, jotka eivät maista kuolemaa, ennenkuin väkevät Jumalan valtakunnan.

    • Anonyymi

      1Kun.8:12-13 Sillon Salomo sanoi: Herra on sanonut tahtovansa asua pimeydessä. Minä olen ranentanut huoneen sinulle asunnoksi, asuinsijan, asuaksesi siitä iäti. 2Aikak.6:1-2 Silloin Salomo sanoi: Herra on sanonut tahtovansa asua pimeässä. Mutta minä olen rakentanut huoneen sinulle asunnoksi, asuinsijan, asuaksesi siinä iäti.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      227
      17173
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      170
      12209
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      45
      6007
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      64
      4872
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      14
      4805
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      19
      3967
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3585
    8. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      136
      3017
    9. 260
      1442
    10. Mitä toivot joululahjaksi ja

      mitä antaisit kaivatullesi? 😃
      Ikävä
      85
      1031
    Aihe