Lopeta valehtelu, siirry kotimaisen median seuraamiseen.
Tulee parempi mieli.
Hei tiltu !
16
168
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä, saat valikoitua uutista, jota kutsutaan aivopesuksi.
- Anonyymi
Ei tavan kansalainen olisi uskonut kymmenen vuotta sitten joutuvansa Suomen median
toimesta myllytykseen jonka seurauksena olemme Ukrainan jälkeen Euroopan sotaisin maa.
Olemme muuttaneet yhden maailman rauhallisimmista rajoista vastakkainasettelun
mallisuorituksena , riitojen rajaksi
Tämän itserakennellun asetelman tunnustamme onnistuneeksi suoritukseksi vaatimalla rajalle tähän saakka epäonnistuneen politiikan tunnustuksena olleen halveksitun raja-aidan. - Anonyymi
en kehtoo kun edellisetkään jorinat ei ole pitäneet alkuunkaan kutiaan! putin tuo kuoleman sairas on vieläkin vallassaaan terveenä kuin pukki ja venäjä ei ole romahtanut ei sotilaallisesti eikä taloudellisesti.en usko enää vähääkään näihin länsimedian hapatuksiin.on niin propagandaa että pökäleitä tippuu suusta
- Anonyymi
Hey Tiltu !
Niin niin just you Nato Tiltu!
Lopeta valehtelu, siirry kotimaisen Nato median seuraamiseen.
Tulee parempi mieli elektrokonvulsiivisen session jälkeen.- Anonyymi
Hei papukaija, keksi joskus joku oma ajatus!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hei papukaija, keksi joskus joku oma ajatus!
Tiltusen ei tarvi ajatella, riittää kun kopio.
- Anonyymi
Pietarin röllit eivät tajua mikä niitä odottaa...
- Anonyymi
Suomessa Ukrainan sodan tiedottamisesta vastaa Ukrainan uutistoimisto. Missä on suomalainen journalismi? On niin naurettavaa puhua 60-80-luvun suomettumisen ajasta, että oltais oltu riippuvaisia vieraan vallan (Venäjä) käskyistä. Nyt Suomen asiat hoidetaan täysin Brysselistä/Pentagonista/Ukrainasta.
- Anonyymi
"Lopeta valehtelu, siirry kotimaisen median seuraamiseen."
En varmasti siirry sillä puhdas todellisuus on niin kestämätön asia että pitäydyn Kremlin mediassa sen uutisista tulee niin paljon parempi mieli jsen tarinoihin voi paeta todellisuutta .
Vodka on toinen henkireikä johon voi paeta todellisuutta siksi meillä venäjällä on sanontakin "venäläiset miehet on kasvatettu äidinmaidon sijasta vodkalla"
Totuus on kuin terävä tikari se sattuu meitä venäläisiä sieluun- Anonyymi
Teen aina popparia, otan olutta ja katselen venäläisiä keskusteluohjelmia. Ne on niin vauhdikkaita ja vakuuttavia. Kuvakulmat, ilmeet ja asennot hyvin suunniteltu. Sama toistuu illasta toiseen suuren show rutiinilla. Aiemmin katsoin amerikkalaista viihdettä.
- Anonyymi
Nato Tiltu ei kestä totuutta.
- Anonyymi
No totta toinen puoli, voihan sen tietysti noinkin ilmaista. Nimittäin Putinin järjettömyys Ukrainan sodassa, murhat, raiskaukset, kidutukset ja muut sotarikokset alkaa olla sitä luokkaa, ettei niitä ole syytäkään kenenkään "kestää". Loppu niille on laitettava, Putin saatava vastuuseen.
- Anonyymi
Putinille kävi hassusti:
https://pbs.twimg.com/media/FiKhQMiaAAAb7GJ?format=jpg&name=small - Anonyymi
Verkkosiionista "totuutta" tavailemaan kuin Nato Tiltu totuttuun tapaan. :D
- Anonyymi
Suomesta löytyy monipuolista mediaa. On perinteistä lehdistöä laidasta laitaan, radiokanavia, podcasteja, liikkuvaa kuvaa netistä ja tv:stä. Internetin kautta tulee sensuroimatta myös kaikki sonta ja saasta tiltunkin toivomassa muodossa.
- Anonyymi
Se on tuo mieli Nato Tiltun heiko kohta. :)
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks645674Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää673443Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.233161- 1132906
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri642377Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu401785Mikä ihmeen v&v megastore?
Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.11308En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131215Miksi kastetaan luterilaisia ?
Tiesitkö että helluntailaiset ja jehovantodistajat kastavat luterilaisia saadaksen uusia maksavia jäseniä ? Tätä hellunt1801041- 59870