>Kun rokotekattavuus nousi väestössä, myös kuolemat alkoivat lisääntyä
Rokotekattavuuden kasvun varjolla poistettiin suosituksia ja rajoituksia, jolloin koronakuolemat lisääntyivät. "Emme voi olla pienen vähemmistön panttivankeja", "kaikki auki kuten Britanniassa", "80% pelastaa", "nyt saa taas elää ja bailata", siinä kasvan koronakuolleisuuden ja ylikuolleisuuden käynnistämisen sloganit ministereiltä Kurvinen ja Marin.
Mikä käynnisti koronakuolemien ja ylikuolleisuuden nousun 2021 kesällä
16
64
Vastaukset
- Anonyymi
Rokotteet käynnisti.
https://www.bitchute.com/video/ruqfCKwZaNfr/- Anonyymi
Tammi-syyskuussa kuoli ennätyspaljon ihmisiä
Kuluvan vuoden tammi-syyskuussa kuoli 46 111 ihmistä. Määrä on vuonna 1945 alkavan mittaushistorian suurin
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000009159568.html
- Anonyymi
Mitä nuorempi ikäryhmä, sitä nopeampaa kuolemien määrän kasvu on. 30-39 -vuotiaiden kuolemien määrä on 4.5-kertaistunut puolessatoista kuukaudessa. Eniten kuolemia on vanhimmissa ikäryhmissä.
17.11.
https://mobile.twitter.com/jukka235/status/1593349361530019840 - Anonyymi
Törkeyden huippu. THLorg kehottaa hakemaan mielenterveysapua, jos ei halua sairastua monielinsairauteen, johon on kuollut Suomessa jo yli 7000 ihmistä. Sanoisin teille ruman sanan, jos en olisi hyvätapainen ihminen.
https://mobile.twitter.com/THLorg/status/1592094229324783617- Anonyymi
oon oikeesti järkyttynyt. Käskette hakea apua PELKOON samaten kun koronan vähättelijät muutenkin.
Vähättelijöiden tässä pitäis apua hakea ja teidän ottaa selvää koronan torjuntatoimista. FFP-suojaimet, ilmanvaihtoon panostus, ilmanpuhdistimet jne.
Keinoja on. - Anonyymi
Vähän kuin Venäjä tarjoaisi ukrainalaisille pelkopuhelinta pahimpaan ahdistukseen.
THL, keskittykääpä suojelemaan väestöä taudilta niinkuin laki teidän tehtäväksenne määrää! - Anonyymi
Mukasivistyneempi tapa kuin se mitä lääkärit ja epidemiologit ovat täällä harjoittaneet kuitatessaan Suomen johtoaseman maailman koronakuolintilastoissa ad hominen -henkilökohtaisuuksilla: alarmistit, hysteerikot, foliohatut jne jne. Ala-arvoista.
- Anonyymi
Näin mielipuolisen vastauksen antaa lahko jonka PÄÄTEHTÄVÄ on antaa OHJEET ja NEUVOT kuinka välttyä covid- tartunnalta, tehdä toimet tartuntojen estämiseksi.
Tehtävä lakisääteinen, mutta tartuntatautilakia ei edes yritetä noudattaa.
Törkeyden huippu - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
oon oikeesti järkyttynyt. Käskette hakea apua PELKOON samaten kun koronan vähättelijät muutenkin.
Vähättelijöiden tässä pitäis apua hakea ja teidän ottaa selvää koronan torjuntatoimista. FFP-suojaimet, ilmanvaihtoon panostus, ilmanpuhdistimet jne.
Keinoja on.Tauti annettiin pistämällä Olen sairastanut puli vutta eikä vieläkään täysin entiselläni. Oli allerginen rokotusaineelle
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tauti annettiin pistämällä Olen sairastanut puli vutta eikä vieläkään täysin entiselläni. Oli allerginen rokotusaineelle
TÄÄLLÄ ON SENSUURI - ET SAA KERTOA TOTUUTTA - AUTOMAATTI POISTAA PUHEESI. SUOMEN KUSIPÄÄ TOUHUA
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mukasivistyneempi tapa kuin se mitä lääkärit ja epidemiologit ovat täällä harjoittaneet kuitatessaan Suomen johtoaseman maailman koronakuolintilastoissa ad hominen -henkilökohtaisuuksilla: alarmistit, hysteerikot, foliohatut jne jne. Ala-arvoista.
TÄÄLLÄ ON KIRJOITTELUSSA SENTSUURI - EI ANNETA KUIN HAUKKUA NAAPURIVALTIOTA - MUU POISTETAAN!
MYRKKYRUISKEISTA SAAT VAIN KEHUA - ET KERTOA TUHOJA
ENÄÄ EI NÄY POISTETUT KUN OTTAVAT HETI POIS HAHAHAH...SUOMI ON SAIRAS - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
oon oikeesti järkyttynyt. Käskette hakea apua PELKOON samaten kun koronan vähättelijät muutenkin.
Vähättelijöiden tässä pitäis apua hakea ja teidän ottaa selvää koronan torjuntatoimista. FFP-suojaimet, ilmanvaihtoon panostus, ilmanpuhdistimet jne.
Keinoja on.Hysteerikon elämä on vaikeaa, kun kukaan järki-ihminen ei enää pue päälleen naurettavan turhaa naamarättiä. Tosiaan mielenterveyspalvelut on hysteerikolle oikea osoite. Vai vielä ilmanpuhdistimia! Pitäisikö laittaa myös kaupunkien kaduille ilmanpuhdistimet, puistonpenkkien viereen, uimarannoille ja toreille yhden metrin välein? Niin että hysteerikkoa ei pelottaisi.
- Anonyymi
Rokotteet tuhoaa T-soluja ei tarvitse ihmetellä miksi ihmiset sairastuu 😂🤣
https://fi.wikipedia.org/wiki/T-imusolu - Anonyymi
Täälläkin näyttää olevan paheneva sensuuri eikä saakaan kertoa piikkien aiheuttamista sairauksista ja kuolemista lähipiirissä eikä muillakaan.
Perin on surkeaksi mennyt sananvapaus.
Sen sijaan paljolti saa kertoa kehua vieläkin piikeistä. Nyt on joku maaninen homma tässä etteivät vaan totuudet menisi ihmisille, lehdethän vaikenevat vieläkin. - Anonyymi
TÄÄLLÄ ON KIRJOITTELUSSA SENTSUURI - EI ANNETA KUIN HAUKKUA NAAPURIVALTIOTA - MUU POISTETAAN!
MYRKKYRUISKEISTA SAAT VAIN KEHUA - ET KERTOA TUHOJA - Anonyymi
YLIKUOLLEISUUS ON 16% PIIKKIEN ANTAMISEN ALETTUA - pelottava luku !
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p967306Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3576378Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite583733Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293479Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1921961Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os181673- 611401
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181396Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11290Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11277