Perustettava uusi Yk mieluiten eri nimellä

Vanhalla ei tee yhtikäs mitään Jäsenvaltio tuhoaa siviilikohteita ja ihmisiä mitä tekee järjestöllä joka sallii jäsenensä terrosistiset teot
678
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

On kyllä varsinainen rauhan järjestö

Äänestä

No alahan persutamaan. Mutta ota kaveriksi joku joka osaa kirjoittaa.

Äänestä

Niin just. Ne ajat näyttäisvät olevan ohi kun YK lähettää USA:n maailmanpoliisina pysäyttämään itsenäisten valtioiden "diktaattoreita". Sata vuotta ne tekivät sitä

Äänestä

YK on pitää hallita maailmaa niinkuin uuden maailman kommunismin galaktinen neuvosto niinku Star Warsissa!

Äänestä

Puhutko USAsta??!

Äänestä

Eihän vaan kenellekään Yk"n työntekijälle makseta palkkaa täysin absurdi järjestö jolla ei mitään merkitystä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vanhalla ei tee yhtikäs mitään Jäsenvaltio tuhoaa siviilikohteita ja ihmisiä mitä tekee järjestöllä joka sallii jäsenensä terrosistiset teot

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu