Tuskin hänellä on enään mitään valtaa päättää mistään, muut hoitavat ne asiat hänen puolestaan, demokraatit pitävät suosionsa menettänyttä Bidenia kulissina, vaikkakin huonona sellaisena medioissa, antavat hänelle lyhyitä parin minuutin keikkoja olla puhujapulpetin edessä hetken lukien paperilapusta mitä pitää sanoa ja häipyy, eikä sekään tahdo onnistua.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/8241ec00-ac8b-4a50-a1fa-6187ed47f087
Vapaa-aikoina hän ei tiedä mitä tekisi, haahuilee puutarhassaan kuolleiden perään eikä suostu testeihin.
Minkähänlaisen töppäyksen hänen pitää tehdä, että joutuu pois virasta.
USA, n presidenttiä pidetään keinotekoisesti "vallassa".
9
101
Vastaukset
- Anonyymi
Ohjausryhmä taustalla huolellisesti paijata saa
- Anonyymi
E hän voi tehdä mitään vakavaa, kun ei ole mitään valtaa enään. Harris hoveineen hoitelee hommat. Kyllähä Biden välillä käy reissuilla mutta häntä talutetaan ja ohjataan koko ajan mitä tehdä, eikä sekään tahdo enään onnistua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
E hän voi tehdä mitään vakavaa, kun ei ole mitään valtaa enään. Harris hoveineen hoitelee hommat. Kyllähä Biden välillä käy reissuilla mutta häntä talutetaan ja ohjataan koko ajan mitä tehdä, eikä sekään tahdo enään onnistua.
Nancy Pelosi on kaksivuotta vanhempi, kuin Biden, joten hänen pitääkin vahtia nuoremman tekemisiä! Samoin taitaa muukin johtoporukka olla yli 80-vuotiaita!
- Anonyymi
Kaikki tietää että Demokraattien presidentti on pelkkä Amerikan juutalaisten oligarkkien sätkynukke kun taas Republikaanien presidentti on kristityn kansan mies. Siksi oligarkkien omistama punavihree valtavirtalehdistö vihaa republikaaneja.
- Anonyymi
Ja tuommoinen muumio muka olis suositumpi kuin Trump, vaalivilppi *köhöm*, Biden, tuo "vapaan maailman" *köhöm* johtaja!
- Anonyymi
Avustajat on
Piilottanut Joe-sedältä
Koodisalkun ! - Anonyymi
Demareiden kulissi.
- Anonyymi
Onhan se vähän hauskaa, kun se mitä USAn presidentti sanoo, ei kuulemma ole "valkoisen talon virallinen kanta"...
- Anonyymi
Mitäs tuo päällikkö sanoikaan puheessaan Nancystä?
She's travelled abroad and she has been fired.
Miten tuo fired sopii yhteen JAG:n ilmoituksen kanssa, että he luopuvat sotilastuomioistuimessa hirttämisestä, koska ampuminen on vähemmän aikaavievää ja paljon tehokkaampaa, kun asiakkaita on niin monia?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki732813Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from752348Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276752198Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä32095Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen51524Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue101449- 831227
Taas alkoi soidinmenot.
Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis81090- 691087
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘1191034