Minä olen äärioikestolainen suomalainen mies enkä voi hyväksyä Putinin fasismia ja venäjän oksettavaa monikulttuurisuutta. Shoigukin on buddhalainen mongoloidi. Lavrov on Armenialainen makarooni ja pääministeri Mishustin on juutalainen. Ovat tehneet holokaustin kieltämisestä laitonta venäjällä koska se loukkaa venäjän sotaveteraaneja ja aliarvioi Venäjän isänmaallisuutta toisessa maailmansodassa..
Me olemme rasisteja mutta emme fasisteja kuten Putin!
20
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Herätkää Putinin monikulttuuriselle fasismille!
- Anonyymi
Sekava aloitus.
- Anonyymi
Tai ehkä sinä olet vain tyhmä?
- Anonyymi
Nyt meni "kokkolalaiselta" lukijat. Jenkkiryssät boikottiin.
- Anonyymi
Kyllä mä olen ennekaikkea Kokkolalainen ja pohjalainen. Mikä sinä olet? Tietääkö kukaan?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä mä olen ennekaikkea Kokkolalainen ja pohjalainen. Mikä sinä olet? Tietääkö kukaan?
Minä olen kantasuomalainen, hämäläinen ainakin tutkitusti 12 sukupolven takaa, valkoinen, hetero, lihaasyövä suvakki. Pääsin nääs kouluun. Opettelin ottamaan asioista selvää. Mun ei tarvitse vihata ketään. Olen ihan hyvä ihminen.
Suuresti kyllä ahdistun Putinin natsipolitiikasta ja siitä uhkasta, jonka se on aiheuttanut Euroopalle ja koko maailmalle. Puhumattakaan kansanmurhasta Ukrainassa! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä olen kantasuomalainen, hämäläinen ainakin tutkitusti 12 sukupolven takaa, valkoinen, hetero, lihaasyövä suvakki. Pääsin nääs kouluun. Opettelin ottamaan asioista selvää. Mun ei tarvitse vihata ketään. Olen ihan hyvä ihminen.
Suuresti kyllä ahdistun Putinin natsipolitiikasta ja siitä uhkasta, jonka se on aiheuttanut Euroopalle ja koko maailmalle. Puhumattakaan kansanmurhasta Ukrainassa!Siinä ei kyllä ole mitään natsisimia. Sun kannattais kerrata vähän yhteiskunta oppia ennekun osallistut keskusteluun noin suurpiirteisillä ja epätäsämällisillä käsitteillä
- Anonyymi
Tyhmähän sinä olet
- Anonyymi
Joo, mutta sinä oletkin täysin vajaaälyinen
- Anonyymi
Älä vain ajaa slaavilaisia ukrainalaisia Helsinkiin.
- Anonyymi
Sun kaltaisesi varalle Suomen valtiolla pitäisi olla anti-rasistinen poliittinen ohjelma.
- Anonyymi
Kyllähän ne yrittivät sellaista poliittista ajatuspoliisia muutama vuosi sitten, mutta se todettiin EU:n perustuslain vastaiseksi. Oli varmaan jotain CIA:n perua.
- Anonyymi
Rasismi alemmuudentunnosta. Kun en osaa mitään, en viitsi mitään, ei ole henkilökohtaisia onnistumisia, muut ei arvosta, huomaan, että olen syntynyt valkoihoisena! Sillä yritän sitä arvostusta sitten saada väheksymällä niitä, jotka eivät ole.
Vaikka kuka meistä voi valita mihin syntyy tai minkävärisenä? Ei se ainakaan omaan ansioluetteloon kelpais, ei ole omaa ansiota.- Anonyymi
Joo, siis meidän rotumme ei ole keksinyt mitään ja afrikkalaiset on keksineet kaikki ja siksi olemme rasisteja
- Anonyymi
Eurooppalaisen rodun saavutukset ovat todellakin mitättömiä verrattuna afrikkalaisten saavutuksiin
- Anonyymi
Pysäyttäkää venäjä
- Anonyymi
Sinulla on vielä paljon oppimista. Holokaustin kieltäminen on kiellettyä monissa maissa, ei pelkästään Venäjällä. Rangaistavuus on erikseen.
Ja että Venäjä olisi monikulttuurinen? Kyllä se on myös sitä, koska Venäjään kuuluu lukematon määrä kansoja ja niiden kulttuureja. Jos johtajat ovat syntyperältään jotain, niin ei sillä tehdä mitään monikulttuurisuutta.
Olet siinä asiassa hakoteillä. Holokausti on huijausta. Katsokaa David Irvingin luentoja vaihtoehto tubeista
- Anonyymi
jess
- Anonyymi
tulkaa koittaa millon vaan
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15010919
- 525220
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452433- 302133
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131691Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421534Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301231Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351166Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892