Joulumarkkinat Paukussa

Anonyymi-ap

Olipas paljon väkeä liikkeellä. Myyjiä oli myös runsaasti. Hieno tapahtuma. Yksi koju kiinnitti huomioni, jossa muutama tyyppi seisoi sisällä mutta yhtään asiakasta en nähnyt koko päivän aikana siinä olevan
Siinä luki että Lakeuden Sateenkaari Oy. Mikä tämä firma on, mitä ne myy ja miksi ne oli kojunsa tuonne tuoneet, kun tuollaiselle bisnekselle ei ole Lapualla kysyntää eikä tarvetta.

7

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mun mielestä sateenvarjoliike ja taitaa myydä hanskojakin. Olisko Kauhavalta ?

    • Anonyymi

      Sateenkaari näkyy kesäisin ei kyllä marraskuulla. Ei kyllä iske kipinää tommoinen pakonomainen tarve olla esillä. Ei ollu heteroillakaan nimikkotelttaa.

    • Anonyymi

      Täällä pitäjässä on liikaa porukkaa kaapissa, raottamaan vaan

    • Anonyymi

      Jaa nekö myi niitä Vihtori-paitoja, akka vaan sanoo notta niitä oli myynnis.

    • Anonyymi

      siellä ei ollut sellaista kojua,,keksit itse koko jutun ,,provo kirjoitus

    • Anonyymi

      Kyllä Lapua on ainoa paikkakunta, mistä tulee näin tyhmiä aloituksia. Muilla paikkakunnilla ei oo tämmöistä. Onko vesijohtovedes liikaa sakkaa, joka aiheuttaa yleistä sakeutta?

    • Anonyymi

      Widuttaako, kun sateenkaarikojus ei käynyt ketään, Häh?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      73
      4527
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3463
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1219
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      127
      944
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe