Kaikki naisjärjestöt Suomessa ja maailmalla asialle, Qatar

Anonyymi-ap

Nyt olisi hyvä aika takoa rautaa ja tehdä protestit Qataria ja muitakin naisia alistavia maita kohtaan!

Qatarin epäoikeudenmukaisuudet ovat esillä!
Nyt!

Pian asia unohtuu, ja maailman naiset arabi ym maissa saavat jatkaa orjuutettua asemaansa.
Metoo onnistui, ja niin onnistuu tämäkin kun toimeen ryhdytään, tytöt ja varsinkin naisjärjestöt!

https://www.is.fi/mm-futis/art-2000009215464.html

https://www.is.fi/mm-futis/art-2000009209907.html

Kannattaa seurata miten Qatarissa toimitaan, vaikka ei itse olisikaan kiinnostunut jalkapallosta.

Toimeen!

Meillä on hyvin asiat täällä Pohjoismaissa, auttakaamme sisariamme arabimaissa ja muualla!

5

367

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikä on sellainen naisjärjestö, joka haluaa tukea kehitysmaiden naisten hyvinvointia ja oikeuksia?
      Liittyisin itse mukaan.

      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näin tuetaan naisia!
        Mahtavaa!

        Rohkea Iranin jalkapallojoukkue, joka uskaltaa!

        https://www.hs.fi/urheilu/art-2000009217785.html

        Nyt rupee tapahtumaan kunnon asioita naisrintamalla!

        Europarlamentikko nainen Abir Al-Sahlani piti räväkän puheen Fifan presidentti Gianni Infantinolle! Otti esille naisten alistetun aseman arabimaissa.
        Oikein! Ja on aikakin ja näin näyttävällä paikalla.
        Tällaisia rohkeita naisia tarvitaan!

        Siinä mielessä hyvä, että Qatarin takia tuli nämä asiat tietoon koko maailmalle, - ja ruvetaan muissakin Arabian maissa ja muualla huomioimaan naisten asema!


    • Anonyymi

      Meilläkin kokoomus ajaa vain miehiä hallitus pöytiin.

      Nytkin hallitusneuvotteluissa esimerkiksi vero ja puolustus- ryhmissä on kokoomuksen omia ukkoja.

      Häkämies vetää näitä ryhmiä ja taitaa olla niin kun puoleen seinillä ei kuvia kuin miehistä ja naiset on laitettu kotiin tiskaamaan ja hoitamaan lapsia. Tässä se tasa-arvo näkyy suomessa ja puolueessa kokoomus.

      Presidenttikin Niinistö kokoomus jakoi naiset kahden lautasmallin-mukaisesti eli naiset ja varsinkin Pääministeri ei kuulu pöytään Pääministereiden kokouksessa.

      Niinistö ja kokoomus onkin vanhakantainen ukkopuolue, joka syrjii naisia, ei ota niitä mukaan neuvotteluihin ja äänestäjät äänestää heitä varmaan joukko vanhoja ukkoja.

      Kyllä naisetkin on tyhmiä kun eivät katso oikeasti ketä äänestävät tai mitä puoluetta.

      Näin elämme suomessa 2023-luvulla nainen siis kuuluu edelleen nyrkin ja hellan väliin.

      Onneksi tuo Niinistö jo onkin lähdössä pois ja Toivotaan, että tätä uutta harmaiden mummojen ja papan hallitusta ei koskaan synny.

      Siihen vaaditaan inhimillistä sinipunaa ei sortopuolueita ja naisten alistajia tai aliarvioijia.

    • Anonyymi

      Qatarin naisasiat ovat qatarilaisten feministien heiniä.

      Mitä helvettiä jonkun qatarin, joka ei isoa alkukirjainta ansaitse, asiat kuuluvat suomalaisille feministeille?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      254
      2577
    2. puukkotappelu-keskella-tieta

      https://www.paivanlehti.fi/puukkotappelu-keskella-tieta-kohta-toinen-miehista-makasi-elottomana-maassa/ Poliisi sai klo
      Rovaniemi
      29
      2249
    3. Missä Martina miehineen?

      Onko tämä v. 2009 Turhin julkkis unohdettu nyt vallan? Mistä nyt tulee rahaa, kun ketään ei kiinnosta? Tähänkö päättyi M
      Kotimaiset julkkisjuorut
      258
      1599
    4. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      57
      1551
    5. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      66
      1453
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      76
      1295
    7. Pidätkö kaivattuasi

      Haluttavana? Miksi erityisesti?
      Ikävä
      70
      1113
    8. Suurimman myrskyilyn jälkeen

      vakiintuu tyynenpi tunne. Entistä vakaampi, entistä varmempi. Aina vaikealla hetkellä auttaa, kun ajattelen sinua. Minul
      Ikävä
      43
      1095
    9. Skandaali on persujen vaaliromahdus, ei jonkun metsän kaataminen

      Huvittaa kuinka persut yrittävät saada heidän omasta skandaalistaan huomion aivan toisaalle. Persut ovat huonoja häviäm
      Maailman menoa
      320
      1065
    10. Miten pääsisin vielä tutustumaan sinuun?

      Tekisi mieli etsiä sinut facebookista ja laittaa viestiä, se vaan olisi vähän noloa mutta silti haluaisin kokeilla. Siel
      Ikävä
      39
      1065
    Aihe

    Tarvitsemme suostumuksesi tarjotaksemme personoitua palvelua

    Palvelu ja sen kolmannen osapuolen toimittajat (71) keräävät henkilötietoja (esim. IP-osoite tai laitetunniste) käyttäen evästeitä ja muita teknisiä keinoja tietojen tallentamiseen ja lukemiseen laitteellasi tarjotakseen sinulle tarkoituksenmukaisia mainoksia ja parhaan mahdollisen asiakaskokemuksen.

    Palvelu ja sen kumppanit tarvitsevat suostumuksesi seuraaviin:

    Tarkoitukset

    Tarkkoja sijaintitietoja ja laiteominaisuuksia koskevia tietoja voidaan käyttää.

    Mainonta voidaan yksilöidä profiilin perusteella. Toimintaasi tässä palvelussa voidaan käyttää sinua koskevan profiilin luomiseen tai parantamiseen yksilöityä mainontaa varten. Mainonnan suorituskykyä voidaan mitata.

    Sisältö voidaan yksilöidä profiilisi perusteella. Toimintaasi tässä palvelussa voidaan käyttää sinua koskevan profiilin luomiseen tai parantamiseen yksilöityä sisältöä varten. Sisällön tehokkuutta voidaan mitata. Raportit voidaan luoda oman ja muiden toiminnan perusteella. Toimintasi tässä palvelussa voi auttaa kehittämään ja parantamaan tuotteita ja palveluita.

    Evästeet, laitteet tai vastaavat verkkotunnisteet (esimerkiksi kirjautumisperusteiset tunnisteet, satunnaisesti määritetyt tunnisteet, verkkopohjaiset tunnisteet) sekä muut tiedot (esimerkiksi selaimen tyyppi ja tiedot, kieli, näytön koko, tuetut tekniikat jne.) voidaan tallentaa laitteellesi tai lukea laitteellasi laitteen tunnistamiseksi joka kerta, kun se muodostaa yhteyden sovellukseen tai verkkosivustoon yhdessä tai useammassa tässä esitetyssä tarkoituksessa.

    Erityisominaisuudet

    Hyväksynnälläsi tarkkaa sijaintiasi (alle 500 metrin säteellä) voidaan käyttää tässä ilmoituksessa kuvattujen tarkoitusten tueksi.

    Hyväksynnälläsi tiettyjä laitettasi koskevia ominaisuuksia saatetaan pyytää ja käyttää erottamaan se muista laitteista (kuten asennetut fontit tai laajennukset, näyttösi resoluutio) tässä ilmoituksessa kuvattujen tarkoitusten tueksi.

    Hyväksymällä sallit tietojesi käsittelyn. Suostumuksesi koskee tätä palvelua, hyväksymättä jättäminen voi vaikuttaa asiakaskokemukseesi. Jotkut teknologiat saattavat perustella tietojen käsittelyä oikeutetulla edulla, voit vastustaa tätä tai muuttaa muita asetuksia klikkaamalla Asetukset linkkiä.

    Tietosuoja