Nyt olisi hyvä aika takoa rautaa ja tehdä protestit Qataria ja muitakin naisia alistavia maita kohtaan!
Qatarin epäoikeudenmukaisuudet ovat esillä!
Nyt!
Pian asia unohtuu, ja maailman naiset arabi ym maissa saavat jatkaa orjuutettua asemaansa.
Metoo onnistui, ja niin onnistuu tämäkin kun toimeen ryhdytään, tytöt ja varsinkin naisjärjestöt!
https://www.is.fi/mm-futis/art-2000009215464.html
https://www.is.fi/mm-futis/art-2000009209907.html
Kannattaa seurata miten Qatarissa toimitaan, vaikka ei itse olisikaan kiinnostunut jalkapallosta.
Toimeen!
Meillä on hyvin asiat täällä Pohjoismaissa, auttakaamme sisariamme arabimaissa ja muualla!
Kaikki naisjärjestöt Suomessa ja maailmalla asialle, Qatar
5
420
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä on sellainen naisjärjestö, joka haluaa tukea kehitysmaiden naisten hyvinvointia ja oikeuksia?
Liittyisin itse mukaan.- Anonyymi
Näin tuetaan naisia!
Mahtavaa!
Rohkea Iranin jalkapallojoukkue, joka uskaltaa!
https://www.hs.fi/urheilu/art-2000009217785.html - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näin tuetaan naisia!
Mahtavaa!
Rohkea Iranin jalkapallojoukkue, joka uskaltaa!
https://www.hs.fi/urheilu/art-2000009217785.htmlNyt rupee tapahtumaan kunnon asioita naisrintamalla!
Europarlamentikko nainen Abir Al-Sahlani piti räväkän puheen Fifan presidentti Gianni Infantinolle! Otti esille naisten alistetun aseman arabimaissa.
Oikein! Ja on aikakin ja näin näyttävällä paikalla.
Tällaisia rohkeita naisia tarvitaan!
Siinä mielessä hyvä, että Qatarin takia tuli nämä asiat tietoon koko maailmalle, - ja ruvetaan muissakin Arabian maissa ja muualla huomioimaan naisten asema!
- Anonyymi
Meilläkin kokoomus ajaa vain miehiä hallitus pöytiin.
Nytkin hallitusneuvotteluissa esimerkiksi vero ja puolustus- ryhmissä on kokoomuksen omia ukkoja.
Häkämies vetää näitä ryhmiä ja taitaa olla niin kun puoleen seinillä ei kuvia kuin miehistä ja naiset on laitettu kotiin tiskaamaan ja hoitamaan lapsia. Tässä se tasa-arvo näkyy suomessa ja puolueessa kokoomus.
Presidenttikin Niinistö kokoomus jakoi naiset kahden lautasmallin-mukaisesti eli naiset ja varsinkin Pääministeri ei kuulu pöytään Pääministereiden kokouksessa.
Niinistö ja kokoomus onkin vanhakantainen ukkopuolue, joka syrjii naisia, ei ota niitä mukaan neuvotteluihin ja äänestäjät äänestää heitä varmaan joukko vanhoja ukkoja.
Kyllä naisetkin on tyhmiä kun eivät katso oikeasti ketä äänestävät tai mitä puoluetta.
Näin elämme suomessa 2023-luvulla nainen siis kuuluu edelleen nyrkin ja hellan väliin.
Onneksi tuo Niinistö jo onkin lähdössä pois ja Toivotaan, että tätä uutta harmaiden mummojen ja papan hallitusta ei koskaan synny.
Siihen vaaditaan inhimillistä sinipunaa ei sortopuolueita ja naisten alistajia tai aliarvioijia. - Anonyymi
Qatarin naisasiat ovat qatarilaisten feministien heiniä.
Mitä helvettiä jonkun qatarin, joka ei isoa alkukirjainta ansaitse, asiat kuuluvat suomalaisille feministeille?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5252514Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial512207Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2032158Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle101463Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191450Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip491343- 971318
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621131Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise911096Unohdettu parannuksen kaste
Kuinka kauan kestää helluntailaisten kastekoulutus ja onko se tosiaan parannuksenkaste koulutusta ?6931035