Kymmenen nuorten tekemää katuryöstöä Tampereella kolmen viikon aikana.

Anonyymi-ap

29

224

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      houkutuslintu 500e setelin kanssa heilumaan 🤣

      mustin murkina sitten valmistaa koirille maittavan aterian 🤔

      • Anonyymi

        Ei ihmisistä saa tehdä koiran ruokaa, elleivät ole muslimeja ?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ihmisistä saa tehdä koiran ruokaa, elleivät ole muslimeja ?

        taitaa haju laittaa koirat syömään muuta


    • Anonyymi

      Mutta totuutta tekijöistä ei kerrota

    • Anonyymi

      Poliisi on huolestunut ja siityy pitämään tutkaa Eerolan suoralle.

    • Anonyymi

      No johan se oli jo aikakin että ilmiö alkaa levitä maakuntiinkin. Eihän se ole reilua että vaan Suur-Helsingin väki saa nauttia tästä multikulttuurisesta keppostelusta.
      Mutta kuten poliisikin toteaa, katujengeistä ei ole kyse vaan nuoret siellä vaan purkavat pahaa oloaan...ei hätää, lisää rahaa kotiutukseen, harrastustoimintaan ja mielekkään tekemisen järjestämiseen niin kyllä se siitä.

      Mutta mitäs jos mamunuori kokeekin mielekkääksi tekemiseksi juuri tuon kantisten ryöstämisen, pahoinpitelyn, alistamisen ja nöyryyttämisen?

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      N neljä vuotta sitten kesäkuussa Malmilla oli maahanmuuttaja nuorten välinen tappelu
      Osallistujia oli n 200 poliisin mukaan

      • Anonyymi

        jos maahanmuuttajat tappelevat keskenään ja vaikka tappavat toisiaan, sehän on ainoastaan win-win-tilanne. Viime aikoina olen ajatellut näin, mistäköhän se johtuu...


    • Anonyymi

      Vihreiden unelma toteutuu...

      • Anonyymi

        Vedä jo se sinne.


      • Anonyymi

        Vasemmiston nykyinen myös.


    • Anonyymi

      Rupeaa vähenemään, kun rangaistuksiin liitetään aina palauttaminen sinne mistä on kotoisin.

    • Anonyymi

      Puhelin lukittu ja jäljityksellä, jne. Useimmat Tamperella jäänyt kiinni, ja näkijät soittaa poliisille. Ne tulee vastaan 1-4 ryhmissä, kommandopipolla tai huivilla, ja koronaaikana ehkä maskeillakin mahis mutta ne ei estä yhtä hyvin tunnistamista.
      Ne voi lyödä heti, tai vain pyytää, tai sumuttaa, ja teräaseet yleensä niillä myös on.

      Yleisemmin yöllä, ja varsinkin viikonloppuna, ja vain yksittäisiä uhreja, aikuisiakin, jotka usein humalassa, ja suositetaan, ettei kukaan lähden tolloin harhailemaan yksin.
      Hyöty niillä pieni, sisältäen kenkiä ja vaatteita, ja siinä kyse on kun ei ole niillä varaa, kun eivät saa duunia mistään edes välillä, ja arvostatus. Pieni hyöty, iso riski, ja kiinnijääminen mahis suuri, Tampereen keskustassa mutta ei pelkästään.

    • Anonyymi

      Kymmen rikosilmoitusta tehty,ryöstöjä tai yrityksiä varmaan enemmän.

    • Anonyymi

      Poliisi on pahasti epäonnistunut Suomen kansalaisten ja kantasuomalaisten suojelussa ja turvallisuuden takaamisessa. Ja kuka on samaan aikaan poliisitoiminnasta vastaava sisäminiseteri: aivan oikein, vihreä. Muistakaa seuraavissa ek-vaaleissa. Äänestämällä vihreitä suurin piirtein pyydät tulla ryöstetyksi ja pahoinpidellyksi. Nämä matut eivät tottele muuta kuin palautusta kotimaahansa. Vai pitääkö suomalaisten alkaa hankkimaan kulmarautoja turvallisuutensa turvaamiseksi?

      • Anonyymi

        (Poliisi on pahasti epäonnistunut Suomen kansalaisten ja kantasuomalaisten suojelussa ja turvallisuuden takaamisessa. Ja kuka on samaan aikaan poliisitoiminnasta vastaava sisäminiseteri: aivan oikein, vihreä)

        Juuri näin. Olet asian tosiytimessä, mutta kyllä koko Sanna Marinin (sd) vihervasemmistolainen hallitus on täysin päävastuussa tästä seksuaali-ja väkivaltarikosten hurjasta kasvussa Suomessa.


      • Anonyymi

        Vihreitä ja Vasemmistoliittolaisia eikä oikein Demareita kannata äänestää ja RKP pitää panna täysin pannaan.


    • Anonyymi

      Ei saada. Aivan turha odottaa.

      Onko kenellekään tullut mieleen, että miksi viranomaiset ja viimekädessä hallitus ei ole ollut halukas laittamaan tätä ja vastaavia kansalaisen turvallisuutta uhkaavia ilmiöitä kuriin?

      Kyse ei ole rahasta vaan pelosta.

      Pelko on vallankäytön väline joten muistathan sen kun käyt äänestämässä.

    • Anonyymi

      Sama kaiku on askelten Tikkurilassa

      Mamu jengit terrorisoi Suomi poikia

    • Anonyymi

      Tanskan malli

      • Anonyymi

        Joo. Niskapersotteella koko perhe ulos maasta, jos pentu on huliganisoitunut. Muutekin saisivat vähitellen Kelakassalla olijat hiipiä omaan valtakuntaansa. Tanskan malli on tavoiteltavissa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joo. Niskapersotteella koko perhe ulos maasta, jos pentu on huliganisoitunut. Muutekin saisivat vähitellen Kelakassalla olijat hiipiä omaan valtakuntaansa. Tanskan malli on tavoiteltavissa.

        Maasta poistaminen on ainoa uhka, mikä tepsii noihin maahanmuuttajaterroristeihin!


    • Anonyymi

      onko punaiset poliisit tehokkaita?

    • Anonyymi

      Tuon siitä saa kun paskasakkia ei tapeta ajoissa.

    • Anonyymi

      uli uli persu uli

      • Anonyymi

        Kas olethan sinäkin jo päässyt putkasta.
        Mitäs läksit, kikkeliskokkelis?


    • Anonyymi

      Onko kunnia kansalaisia ,mutakuonja ,varmaan🤫

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      40
      3206
    2. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      64
      2624
    3. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      65
      2450
    4. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1338
    5. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      303
      1263
    6. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      2
      1108
    7. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      1016
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      101
      1002
    9. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      42
      997
    10. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      80
      981
    Aihe