https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/081f8289-6248-49df-afd9-216d3a4e370b
Kokoomuksen kaupunginvaltuutettu syyllistyi kerralla kahdeksaan rikokseen
Eikä ollut ensimmäinen eikä varmaan viimeinen kokoomuslainen tuomion saanut edustaja. Niin epärehellistä porukkaa tämä sakki kun voi olla.
Kokoomuksen kaupunginvaltuutettu syyllistyi kerralla kahdeksaan rikokseen
Eikä ollut ensimmäinen eikä varmaan viimeinen kokoomuslainen tuomion saanut edustaja. Niin epärehellistä porukkaa tämä sakki kun voi olla.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ja taas.......
Älkääpäs tuomitkaapas.
Joko taas?
Ensi hoitoon.
ISO VOITTO SANO PETTERI
OIKEUS TOIMII.
Heti kun joku tekee työtä ja on massia päällä, alkaa läskit ja kommunistit vinkuun.
Siinä on se ero, että kokoomuslaiset yrittävät laittomilla keinolla saada itselleen heille kuulumatonta omaisuutta.
Se on sitä aitoa markkinataloutta.
Eduskunnassa on kaksi kommunistia. Kontula ja Kyllönen.
Mutta kuka tuo läski on?
Eikai Kai?
Kieltämättä melkoinen venkula muija.Onks ehdolla eduskuntaan. Versowoodin Kopra emäkonna;
https://www.maaseuduntulevaisuus.fi/metsa/5bcc6860-0b28-5315-8986-993de9b3703e
Lahjoittanut vaalirahaa puolueelle.
Onko yleensä olemassa ketään kokoomukselaista jota ei ole tuomittu. No kaikki ei ole jääneet kiinni.
Totta turiset;D
Todella paljon kiinnijääneitä.Entisen oikeusministerin avustajakin tuomiolla..
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005627925.html
Ahneus käy ennen lankeemusta.Moraali mättää ja etiikka etikkaa.
Oikeusministerin kuuluukin olla ajantasalla rikollisten tekemisistä, ja mikä olisikaan sen parempi keino siihen kuin valita rikollinen avustajakseen.
Kokoomus = korruptio!
Moraalittomien ihmisten puolue. Ei minkäänlaista kunnioitusta ihmisoikeuksia kohtaan olisisvat valmiita viemään ihmisiltä viimesijaisen toimeentulonkin.
https://www.ku.fi/artikkeli/4778218-kokoomus-ryopytyksessa-tarkoittaisi-leikkauksia-sosiaaliturvaan-kurjaa-menoa-pienituloisille-lapsiperheille-opiskelijoille-koyhille