Hietasaaren Ponipihalta Mistra eli Missi on kuollut

Anonyymi-ap

Ihan järkyttävää, Missi oli mun lemppari, melkein kävin siellä Missin takia...

4

354

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Menin sillä melkeen joka kerta. Ja tiedän hyvin ettei ketään kiinnosta mun nyyhkytarinat, mutta aattelin täs ponipihan kävijöille kertooo... :'( SYdän = rikki

      • Anonyymi

        Voi harmi. Otan osaa.


    • Anonyymi

      Voi kamala.:( En käy Hietasaaren ponipihalla, mutta otan osaa harmiisi, koska tiedän miltä se tuntuu. Minun lempihevoseni lähti tältä nykyiseltä talliltani (tämän/äskeisen) kesän jälkeen. Se hevonen lähti viettämään eläkepäiviään jollekin muulle tallille. En itkenyt kuin pari kyyneltä, koska tallilla kaikki ponit on melkein yhtä ihania kuin se lempparini islanninhevosruuna Turre oli... Niin paitsi yksi Hollantilainen ratsuponiruuna Franky, se on maailman ihanin poni jonka olen "tavannut":))))<333 Voimia harmiisi, löydät vielä jonkun toisenkin lempihevosen.

      • Anonyymi

        Mutta tosiaankin sinua varmasti harmittaa enemmän kuin minua, koska se lempparisi (kuoli):( Voimia<333 Jonkin ajan päästä helpottaa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      177
      9484
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      352
      7194
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      106
      6072
    4. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      28
      4253
    5. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      171
      4104
    6. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      90
      3842
    7. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      93
      3734
    8. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      35
      3318
    9. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      194
      3100
    10. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      17
      2744
    Aihe