Joutavanpäiväselle some-elvistelyllä ja hymykampanjalla ei silloin nämä kaksi turhaketta selviä. Mädät kananmunat ja tomaatit valmiina.
Presidentti ja pääministeri kantavat vastuun jos Suomi ajautuu energiakatastrofiin
17
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Niin...siirtyvät eu,n "huippu" virkaan....
- Anonyymi
Sale on seniili , ei sille taida löytyä virkaa , mutta Sanna Marin röyhkeä , ahne tyrkky saa viran aivan varmasti kuten sai myös typerä Urpilainen.
EU on turhakkeiden kaatopaikka , joskin hyvin palkattu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sale on seniili , ei sille taida löytyä virkaa , mutta Sanna Marin röyhkeä , ahne tyrkky saa viran aivan varmasti kuten sai myös typerä Urpilainen.
EU on turhakkeiden kaatopaikka , joskin hyvin palkattu.Olisipa joku muu kun Sauli Niinistö ollut tukemassa Qatarille M.M. jalkapallokisoja voi sitä ihmistä joka olisi niin tehnyt. Niinistö puolustelee silloista päätöstään. Niin kukaan ei uskalla kritisoida Presidenttiä Vähän niin kuin Venäjällä Putin.
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17643828Q
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Syyttäkää vihervasemmistoa !
- Anonyymi
>>Presidentti ja pääministeri kantavat vastuun jos
Suomi ajautuu energiakatastrofiin>>
On varmaan aika helppoa kummankin kantaa tästyä poliittinen vastuu, joka yleensä tarkoittaa irtisanoutumista. Marinin virkakautta on jäljellä 6 kk verran, ja Niinistöllä noin 13 kuukautta.
Kumpikin voi tarvutatessa aika helposti ottaa tästä poliittisen vastuun kantaakseen, eikä kovin kummoisesti asiassa kärsi.
Suomalaiset ovat hyvin yksimielisesti sen takana, että mehän ei aleta hattu kourassa anelemaan Venäjän Putinilta sen paremmin lämmityssähköä kuin maakaasuakaan.
Ennemmin täällä kärvistellään talvien ylitse, kuin että yhtään aletaan pokkuroimaan pikkulasten pommittamisessa kunnostautuneen Kremlin suuntaan.-- Anonyymi
Moni ei halua kärsiä köyhyyttä ja kylmää Sannan ja Salen toimien vuoksi.
Sanna Marin jakoi 33 miljardia euroa valtion rahaa suuressa koronapuhalluksessa 1 000 000 hyvätuloiselle suomalaiselle etuoikeutetulle ja yrittäjälle kuten meppi Sarvamaalle ja Hesburger johtajalle.
Köyhät maksaa tuota velkaa kalliina energiana ja ruokana.
- Anonyymi
Ninni ja lärsäke ajattelevat että kansa on niin lullukkamaista ettei se ala kuitenkaan rettelöimään energian hinnasta.
- Anonyymi
Sanna ajoi turpeen alas.
- Anonyymi
Natzi-Putin sotaoikeuteen ja narukiikkuun heijailemaan.
- Anonyymi
Sanna lähetti tekstiviestin Saksaan Fortumista. Voitte pitäkää tunkkinne emme sille käyttöä löydä ja onhan teidän omistama Siemens rakentanut jo kohta kaksikymmentä ( 20 )vuotta tuota meidän Olkiluotoa....kyllä se korvaa kaiken olemme niin kiitollisia. Anteeksi vain jos tuosta kaasufirmasta tuli teille pientä hämminkiä...heippa. T Sanna M.
- Anonyymi
Ehdoton ei venäläiselle natzi-kaasulle ja ydintuholaitoksille!
- Anonyymi
Niiltä ei mitään vastuuta voi odottaa.
- Anonyymi
Ja sultako sitten voi? haha buhahaha
- Anonyymi
Kantaako ne vastuun jos Suomi ajautuu sotaan?
- Anonyymi
Sinä kannat vastuun pääset eturintamaan ja susta kasvaa mies niin kato loppuu tuo sinun vinkuminen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinä kannat vastuun pääset eturintamaan ja susta kasvaa mies niin kato loppuu tuo sinun vinkuminen.
Vain hölmöt menee etulinjaan. Mieluummin pyöritän mustan pörssin kauppaa kotirintamalla kuin menen silpoutumaan johonkin paskamonttuun.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110964
- 525240
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452453- 302143
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131711Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421554Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301251Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351186Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892