Eipä olisi taaskaan riittänyt rahkeita laittaa Japania lapulle livestä tappioasemassa, mutta niin vain 45 kertoimella tuli Japsien voitto kotiin.
Kiitos tästä
Kiitti Kyösti Japanista!
1
207
Vastaukset
- Anonyymi
Aivan mahtavaa, että Kyöstin vihje kelpasi ja tuotti rahaa et sillei hei! Kyöstikin epäröi aluksi Japania, mutta Teppo pisti sähköpostia ja kehotti luottamaan japseihin. Miten ihmeessä se Teppo aina tietää nämä aasialaisten voitot?
Jaahas, tänään olisi Brassit-Serbit, Portugali-Ghana ja Urogay-E-Korea. Kyösti vetäisi Päivän Trioon Brasseilta maalintekijäksi Naimaarin, koska hän ampuu rankkarit. Serbeiltä lähti lapulle Vlahovic ja Mitrovic. Kulmien lukumäärää Kyösti ei paljasta, mutta pelasi haarukkasysteemin, jossa joka toinen lukema lähti lapulle.
Kyöstillä ei Urogayn ja E-Korean matsiin ole suosikkia, mutta on mielenkiintoista seurata, missä kunnossa ihmissyöjä Suarez on. Nunez on hyvässä vireessä, vaikkakin hän on Liverpoolissa jäänyt vähän Man Cityn Haalandin varjoon. Onneksi Haaland ei ole näissä kisoissa, kjäh kjäh.
Kyösti vihjaa Argentiinan kahteen jäljellä olevaan matsiin Argentiinan 1-0 -voittoja. Puola ja Meksiko eivät taida tehdä maaliakaan, mutta kaipa Argentiina sen yhden pakollisen saa nussittua molemmissa matseissa?
tiedättekyllä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2674819Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii813267- 402945
- 472543
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451807- 971600
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘971398PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1441015- 701007
- 102956