Kiitti Kyösti Japanista!

Anonyymi-ap

Eipä olisi taaskaan riittänyt rahkeita laittaa Japania lapulle livestä tappioasemassa, mutta niin vain 45 kertoimella tuli Japsien voitto kotiin.

Kiitos tästä

1

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aivan mahtavaa, että Kyöstin vihje kelpasi ja tuotti rahaa et sillei hei! Kyöstikin epäröi aluksi Japania, mutta Teppo pisti sähköpostia ja kehotti luottamaan japseihin. Miten ihmeessä se Teppo aina tietää nämä aasialaisten voitot?

      Jaahas, tänään olisi Brassit-Serbit, Portugali-Ghana ja Urogay-E-Korea. Kyösti vetäisi Päivän Trioon Brasseilta maalintekijäksi Naimaarin, koska hän ampuu rankkarit. Serbeiltä lähti lapulle Vlahovic ja Mitrovic. Kulmien lukumäärää Kyösti ei paljasta, mutta pelasi haarukkasysteemin, jossa joka toinen lukema lähti lapulle.

      Kyöstillä ei Urogayn ja E-Korean matsiin ole suosikkia, mutta on mielenkiintoista seurata, missä kunnossa ihmissyöjä Suarez on. Nunez on hyvässä vireessä, vaikkakin hän on Liverpoolissa jäänyt vähän Man Cityn Haalandin varjoon. Onneksi Haaland ei ole näissä kisoissa, kjäh kjäh.

      Kyösti vihjaa Argentiinan kahteen jäljellä olevaan matsiin Argentiinan 1-0 -voittoja. Puola ja Meksiko eivät taida tehdä maaliakaan, mutta kaipa Argentiina sen yhden pakollisen saa nussittua molemmissa matseissa?

      tiedättekyllä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      267
      4819
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      81
      3267
    3. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      40
      2945
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2543
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1807
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      97
      1600
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      97
      1398
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      144
      1015
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      70
      1007
    10. Laita vielä yksi viesti

      Saisin rohkeutta☺️ Naiselta
      Ikävä
      102
      956
    Aihe