Eri mieltä olevan enemmistön, sananvapauksia estetään törkeällä tavalla

Anonyymi-ap

Hetken päästä kun olet kirjoittanut ja katsot, olisiko ketjuun tullut vastaus tms. onkin kirjoituksesi poistettu, että näyttäisi siltä, että ketjussa on vain äärioikeistoekstremisti-pörssirikollisten kanssa, samaa mieltä olevia, eli törkeää manipulointia ja Suomen kansalaisten perusoikeuksien estämistä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17622197/mita-kovia-aineita-aarioikeiston-vihakirjoitus-trollit-kayttavat-

Tehkää ihmiset ilmoituksia oikeusministeriöön ja valtioneuvostoon. Suomen kansalle kuuluu oikeudet, sanoa aidosti oma mielipiteensä ja mitä haluavatkin sanoa.

Näyttää siltä, että korruptiovaalien lähestyminen, vain pahentaa tilannetta, eli huonontaa jo Venäjän ja AutokratiaUsan tasoa, olevaa sananvapauksien puuttumistilannetta.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17509030/sananvapauksien-estamisesta-pieni-askel-kuolemanrangaistuksiin#comment-115555896

Korruptiopoliitikko-pörssirikolliset pitää saattaa vastuuseen, kansan köyhyyteen tappamisesta ja sananvapauksien estämisistä.

10

957

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        😍😋😍😋😍😋😍😋😍

        😋 ­N­­y­­­m­­­f­o­m­a­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#176445814

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Olet pihalla kuin lumiukko.

      Ei se ole sananvapauden rajoittamista että media tai nettisaitti kieltäytyy julkaisemasta epäasiallisia kirjoituksia.

      Voit ajatella, puhua ja kirjoitella niitä ihan miten haluat, se on sitten eri asia haluaako joku niitä julkaista ja tuoda esille.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ihme kyllä ketjuja poistetaan ilman syytä. Toisinajattelu on vaarallista kuten Venäjälläkin.

      • Anonyymi

        Suomess tosin ei ole vaarana pudota ikkunasta , mutta sitä toki verrata.


    • Anonyymi

      Tilanne on heikoimmassa asemassa oleville, todellakin hengenvaarallinen, kun eivät pysty enää huutamaan apua, yrittämällä kirjoittaa, kun äärioikeistolaiset estävät sanan- ja mielipiteidenvapauksia, kuten Venäjällä ja AutokratiaUsassa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17645251/kalmakokpersrkp-kuolaavat-kansanmurhaan-peraan-rasismikortilla

      Ilmoituksia oikeusministeriöön ja vaatimukset palstan ylläpidon erottamiseksi, tai palstan lakkauttamiseksi, jos sananvapauksien estämistä vielä tekevät.

    • Anonyymi

      Suomessa ei tasa-arvo toteudu. Enemmistö vaiennetaan järjestelmällisesti.

    • Anonyymi

      Rasismikortilla PetosKokPersRkpKrdjne suunnittelevat, maahanmuuton MONINKERTAISTAMISTA.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17645243/petoskokpersrkpkrdjne-katkaisevat-suomen-kansan-kaulat

      Ulkomaisen halpatyövoiman tuonnin tavoitteella, veroparatiisiyrityksien yritys-maatalous-korona-kulttuuri-metsätalous-ym tukien kahmintaan. Älkää enää lotkauttako korvaanne rasismikortti-äärioikeistoporvari-oppositiolle.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17645251/kalmakokpersrkp-kuolaavat-kansanmurhaan-peraan-rasismikortilla

    • Anonyymi

      koneisto on jo hyvin rasvattu ja viritetty

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      40
      5218
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      73
      3122
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      16
      2978
    4. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      143
      2871
    5. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      36
      1686
    6. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1596
    7. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      88
      1594
    8. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      422
      1298
    9. Haluaisitko sinä

      Että välimme selkeäisivät vai tämäkö riittää sinulle?
      Ikävä
      68
      1140
    10. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      228
      1130
    Aihe