Typerää örvellystä

Anonyymi-ap

Tämä ohjelma on pelkkää, typerää keskenkasvuisten nuorten örvellystä. Orgioita ja lapsellista käytöstä. Ohjelmaan hakeutuu vain tietynlaiset tyypit. Jotka ajattelee ihmis-suhteidenkin olevan kertakäyttökamaa ja elämän pelkkää bilettämistä. Kun tietävät päässeensä telkkariin. Käytös on kornia, noloa yliesittämistä. Näissä ihmisissä ei näy mitään kypsymisen merkkejä. Säälittää jo etukäteen näiden tulevaisuus, kun ikää karttuu.

15

1802

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mukaanlukien viimeisin kausi (11.)? Koen, että viihdearvo noussut, kun vähäsen iäkkäämpää osallistujaa (kuten Nina ja Johan, Mika ja Pirita) saatiin, mutta toisaalta melkein 40v sinkkunainen diilaamassa puolet ikäisensä jätkän kansa on cringeä.

      Ymmärrän näiden ohjelmien vetovoiman siltä kantilta, että jos oma elämä räkii päälle tai muuten vain tuntuu, että on itsellä asioita v###illaan (mutua) niin lohduttaa, että jotkut toiset sekoilee eri tavalla. Voihan sitä jotkut katsojat jopa kokea saavansa muutakin perspektiiviä (minun mutua) kuin "en sentään ole onnistunut olemaan noin daiju".

      Harvempi osallistuja on niinkin esimerkillinen kuin 9. kauden Anna ja Ville-Pekka, jotka hienosti hoitivat homman alusta loppuun. Kääntöpuolena ohjelman idea kääntyisi päälaelleen, jos kaikki varatut olisivat kuin Anna ja VP, enkä usko että toimisi jonkun Ex on the Beachin tai Ex and the Cityn tavoin (ihan eri formaatti).

      • Anonyymi

        Käsittämäntöntä paskaa koko ohjelma , kuka tälläistä kehtaa katsoa!!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Käsittämäntöntä paskaa koko ohjelma , kuka tälläistä kehtaa katsoa!!!

        Voithan kokeilla myös Discovery Plussasta Ex on the Beachiä ja Ex and the Cityä. Enemmän niistä saa irti. Fanitan itse.


      • Anonyymi

        Minusta tuntuu että temppareissa on vaan huorahtavia ihmisiä ei näistä naisista tule pullantuoksusia äitejä. Tosi nolo kun oma lapsi rietastelee ja panee ketä vaan. Mustan mihen kanssa kihlat oli vaan ihan mainostemppu. Eihän mustan miehen kanssa yhteiselo onnistu. Kukaan normaali nainen sen tietää.


    • Anonyymi

      Osallistajat vaikuttavat älyllisesti kehitysvammaisilta. Taitaa olla yleinen ongelma näillä digi-milleniaaleilla...

      • Anonyymi

        Annapa esimerkkejä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Annapa esimerkkejä.

        Ei tarvi antaa edimerkkiä, kun katsoo ohjelmaa, niin asia on ilmiselvä.


      • Anonyymi

        "digi-milleniaaleilla" Oikein hienon sanan keksit! Nero taidat olla!


    • Anonyymi

      Mutta niinhän nämä muutkin paratiissi hotelli ynnä muut naintiohjelmat!!! Eihän tänäpäivänä ole mitään häpyä!!!.

      • Anonyymi

        Ainahan sitä voi moralisoida kuinka "tänäpäivänä ei ole mitään häpyä", kun joskus muinoin ihmisiä poltettiin noitina rovioilla ja "vääräuskovaisia" kivitettiin jalon kristillisen moraalin nimissä. Silloin ei mitään häpyä ollut! Herran Vapahtajan nimissä kaikki väkivaltaisuus oli sallittua.


    • Anonyymi

      Tämähän on perseestä koko ohjelma.

    • Anonyymi

      Lowe Island
      Tempation Island.
      Tulossa uusi.Foy Island Ruotsi.Eiköhän tästäkin kohta tule Suomiversio.
      Samaa paskaa.Syökää juokaa naikaa.Enään tunti aikaa.

    • Anonyymi

      Lowe Island.
      Tempation Island.
      Uusi tulossa.Fboy Island
      Siis samaa paskaa nimi vaan vaihtuu.

    • Anonyymi

      Voi näitä ohjelmia!! Mikä ihme tehdään tälläsiä ei ymmärrä!!! Mutta tämänpäivän henki on tätä seksi seksi !! Suomi Batserolli ei voi kattoo siellä kissatappeluita itkua hammasten kiristelyä😬. Miehet aivan yäk tyyppejä!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      65
      1018
    2. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      38
      981
    3. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      859
    4. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      846
    5. Vieläkin saat

      Sydämen tykyttämään. Vaikka emme näe
      Ikävä
      38
      733
    6. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      77
      652
    7. En tahallaan sua välttele...

      Olis niin kiva nähdä jossain muualla kuin kaupassa!
      Ikävä
      51
      626
    8. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      621
    9. 42
      619
    10. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      31
      606
    11. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      2
      582
    12. Nyt kaatuu Kuisla

      Reima Kuisla hakee saneeraukseen – Joitakin velkoja on jo ulosotossa https://www.ilkkapohjalainen.fi/reima-kuisla-hakee
      Seinäjoki
      27
      553
    13. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      121
      526
    14. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      49
      518
    15. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      95
      511
    16. Mikä estää ottamasta yhteyttä?

      🤨
      Ikävä
      50
      490
    17. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      484
    18. Pystyisitkö liikkumaan

      Tai tapailemaan kaivattuasi julkisesti?
      Ikävä
      45
      446
    19. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      427
    20. Sastamalassa epäillään tappoa, kaksi otettu kiinni

      Kuulemma Aarnontiellä tapahtunut Tietääkö joku enemmän?
      Sastamala
      13
      411
    Aihe