Tämä ohjelma on pelkkää, typerää keskenkasvuisten nuorten örvellystä. Orgioita ja lapsellista käytöstä. Ohjelmaan hakeutuu vain tietynlaiset tyypit. Jotka ajattelee ihmis-suhteidenkin olevan kertakäyttökamaa ja elämän pelkkää bilettämistä. Kun tietävät päässeensä telkkariin. Käytös on kornia, noloa yliesittämistä. Näissä ihmisissä ei näy mitään kypsymisen merkkejä. Säälittää jo etukäteen näiden tulevaisuus, kun ikää karttuu.
Typerää örvellystä
15
1660
Vastaukset
- Anonyymi
Mukaanlukien viimeisin kausi (11.)? Koen, että viihdearvo noussut, kun vähäsen iäkkäämpää osallistujaa (kuten Nina ja Johan, Mika ja Pirita) saatiin, mutta toisaalta melkein 40v sinkkunainen diilaamassa puolet ikäisensä jätkän kansa on cringeä.
Ymmärrän näiden ohjelmien vetovoiman siltä kantilta, että jos oma elämä räkii päälle tai muuten vain tuntuu, että on itsellä asioita v###illaan (mutua) niin lohduttaa, että jotkut toiset sekoilee eri tavalla. Voihan sitä jotkut katsojat jopa kokea saavansa muutakin perspektiiviä (minun mutua) kuin "en sentään ole onnistunut olemaan noin daiju".
Harvempi osallistuja on niinkin esimerkillinen kuin 9. kauden Anna ja Ville-Pekka, jotka hienosti hoitivat homman alusta loppuun. Kääntöpuolena ohjelman idea kääntyisi päälaelleen, jos kaikki varatut olisivat kuin Anna ja VP, enkä usko että toimisi jonkun Ex on the Beachin tai Ex and the Cityn tavoin (ihan eri formaatti).- Anonyymi
Käsittämäntöntä paskaa koko ohjelma , kuka tälläistä kehtaa katsoa!!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Käsittämäntöntä paskaa koko ohjelma , kuka tälläistä kehtaa katsoa!!!
Voithan kokeilla myös Discovery Plussasta Ex on the Beachiä ja Ex and the Cityä. Enemmän niistä saa irti. Fanitan itse.
- Anonyymi
Minusta tuntuu että temppareissa on vaan huorahtavia ihmisiä ei näistä naisista tule pullantuoksusia äitejä. Tosi nolo kun oma lapsi rietastelee ja panee ketä vaan. Mustan mihen kanssa kihlat oli vaan ihan mainostemppu. Eihän mustan miehen kanssa yhteiselo onnistu. Kukaan normaali nainen sen tietää.
- Anonyymi
Osallistajat vaikuttavat älyllisesti kehitysvammaisilta. Taitaa olla yleinen ongelma näillä digi-milleniaaleilla...
- Anonyymi
Annapa esimerkkejä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Annapa esimerkkejä.
Ei tarvi antaa edimerkkiä, kun katsoo ohjelmaa, niin asia on ilmiselvä.
- Anonyymi
"digi-milleniaaleilla" Oikein hienon sanan keksit! Nero taidat olla!
- Anonyymi
Mutta niinhän nämä muutkin paratiissi hotelli ynnä muut naintiohjelmat!!! Eihän tänäpäivänä ole mitään häpyä!!!.
- Anonyymi
Ainahan sitä voi moralisoida kuinka "tänäpäivänä ei ole mitään häpyä", kun joskus muinoin ihmisiä poltettiin noitina rovioilla ja "vääräuskovaisia" kivitettiin jalon kristillisen moraalin nimissä. Silloin ei mitään häpyä ollut! Herran Vapahtajan nimissä kaikki väkivaltaisuus oli sallittua.
- Anonyymi
Tämähän on perseestä koko ohjelma.
- Anonyymi
Lowe Island
Tempation Island.
Tulossa uusi.Foy Island Ruotsi.Eiköhän tästäkin kohta tule Suomiversio.
Samaa paskaa.Syökää juokaa naikaa.Enään tunti aikaa. - Anonyymi
Lowe Island.
Tempation Island.
Uusi tulossa.Fboy Island
Siis samaa paskaa nimi vaan vaihtuu. - Anonyymi
Voi näitä ohjelmia!! Mikä ihme tehdään tälläsiä ei ymmärrä!!! Mutta tämänpäivän henki on tätä seksi seksi !! Suomi Batserolli ei voi kattoo siellä kissatappeluita itkua hammasten kiristelyä😬. Miehet aivan yäk tyyppejä!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen183784Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2223708Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä962656SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot202574"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita292312Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling642246Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman182238Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.131946Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue581778- 901611