Taas on nähty selkeä korrelaatio, mitä enemmän venäjän tiltut täällä vaahtoavat putinin sodan ja venäjän puolesta, sen korkeammat ovat Nato kannatusluvut.
Kyllä suomalainen tiltujen propagandan tuntee.
Kyllä suomalainen tiltujen propagandan tuntee.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Totta! Vielä 1,5 vuotta sitten Suomessa oli Nato-kannatus 20:nen prosentin tietämissä! Sitten yllättäen Putler kävi toimeen Venäjällä ja alkoi puhua ”etupiireistä”, tsaarin ajan rajoista ja uhkailla Ukrainaa sodalla! Kaikki muuttui! Kansa alkoi edellä kannattaa Natoon liittämistä ja Suomen poliittinen johto seurasi, alkuun epäröiden, perässä!
Homman sinetöi kuitenkin Putler itse hyökkäämällä 24.02.2022. Ja siitä eteenpäin homma selkeni, kun presidentti ja PM lisäksi lähti tuumaan mukaan. Tietenkäöän meidän ei sovi liioin unohtaa omaa viidettä. Kolonaamme eli Putinisteja, jotka, niinikään, vahvistavat tahattomasti kannatusta aina kunb suunsa avaavat!
Pitäisikö Presidenttimme Niinistön jakaa venäjän tiltuille Suomen vapauden ristit merkiksi Suomen etujen itsepäisestä ja Nato jäsenyyden määrätietoisesta ajamisesta?
Kyllä nyt on palkinnon paikka🤣🤣