Yksi kuva kertoo enemmän kuin suuri joukko sanoja.
https://www.globaltimes.cn/Portals/0/attachment/2022/2022-11-23/b04afa27-0b94-42bb-9499-a7c16caeb5c5.jpeg
Tässä Kiinan näkemys Europan ja USA:n suhteesta.
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
"Venäjän ja Ukrainan konflikti on vielä kaukana käännepisteestään, koska Yhdysvallat jatkaa liekkien lietsomista. EU pakotetaan nielemään katkera pilleri ilman, että se voi muuttaa mitään."
"Venäjän ja Ukrainan välisten neuvottelujen edistäminen ei ole helppoa, sillä Bidenin hallinto pitää nykyistä tilannetta saavutuksena ja yrittää pidentää tilannetta saadakseen lisää poliittista pääomaa."
" Yllyttämällä Venäjän ja Ukrainan konfliktia Yhdysvallat on ansainnut suuren onnen toimittamalla energiaa EU:lle..."
"Ukraina sai tiistaina uuden 2,5 miljardin euron rahoitustuen EU:lta. Lokakuussa 2022 pidetyn Eurooppa-neuvoston kokouksen jälkeen EU:n komissio oli ehdottanut Ukrainalle ennennäkemätöntä tukipakettia, jopa 18 miljardia euroa vuodelle 2023, komission tiedotteen mukaan."
https://www.globaltimes.cn/page/202211/1280401.shtml - Anonyymi
No noinhan se on. Eu, Suomi mukaan lukien, on täysin USAn vasalli.
- Anonyymi
Kiina ja Venäjä ovat lähentyneet Ukrainan sodan myötä ihan uudelle tasolle ja yhdistävät koko ajan voimiaan USA:ta vastaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1114639Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1734395Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.951769- 4031671
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331433Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61119Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3541116- 67989
- 58984
- 92948