Yksi kuva kertoo enemmän kuin suuri joukko sanoja.
https://www.globaltimes.cn/Portals/0/attachment/2022/2022-11-23/b04afa27-0b94-42bb-9499-a7c16caeb5c5.jpeg
Tässä Kiinan näkemys Europan ja USA:n suhteesta.
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
"Venäjän ja Ukrainan konflikti on vielä kaukana käännepisteestään, koska Yhdysvallat jatkaa liekkien lietsomista. EU pakotetaan nielemään katkera pilleri ilman, että se voi muuttaa mitään."
"Venäjän ja Ukrainan välisten neuvottelujen edistäminen ei ole helppoa, sillä Bidenin hallinto pitää nykyistä tilannetta saavutuksena ja yrittää pidentää tilannetta saadakseen lisää poliittista pääomaa."
" Yllyttämällä Venäjän ja Ukrainan konfliktia Yhdysvallat on ansainnut suuren onnen toimittamalla energiaa EU:lle..."
"Ukraina sai tiistaina uuden 2,5 miljardin euron rahoitustuen EU:lta. Lokakuussa 2022 pidetyn Eurooppa-neuvoston kokouksen jälkeen EU:n komissio oli ehdottanut Ukrainalle ennennäkemätöntä tukipakettia, jopa 18 miljardia euroa vuodelle 2023, komission tiedotteen mukaan."
https://www.globaltimes.cn/page/202211/1280401.shtml - Anonyymi
No noinhan se on. Eu, Suomi mukaan lukien, on täysin USAn vasalli.
- Anonyymi
Kiina ja Venäjä ovat lähentyneet Ukrainan sodan myötä ihan uudelle tasolle ja yhdistävät koko ajan voimiaan USA:ta vastaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä15111426- 288112
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.565904Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1644840- 164687
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai364345Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas844213- 843497
- 803260
- 481751