Sisällisodilla on kansaa puhdistava vaikutus

Meilläkin aikanaan tietty kansan osa yritti tehdä suomesta Neuvostoliiton kaltaista sosialistista valtiota. Enemmistö ei tätä halunnut ja epäkelpo aines kitkettiin pois jonka jälkeen olemme eläneet rauhassa ja olemme esimerkki maailmalla.
1264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Miten tämä aloitus liittyy mihinkään?

Äänestä
  • Ei pidä yrittää estää sisällissotia. Ne ovat kansakunnille hyväksi

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Ei pidä yrittää estää sisällissotia. Ne ovat kansakunnille hyväksi

    Minulla on parempi ehdotus. Laitetaan sisällissotia ihannoivat sekopäät suljetulle osastolle.

    Äänestä

  • 😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

    🍑 ­­N­­y­­m­­­f­­­o­m­­­a­­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17646489b

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Nyt tilanne on toinen päättäjät kurittavat kansaa kohtuuttomilla elinkustannuksilla ja luovuttavat vielä maanomistajien metsät eulle tämähän on maanpetoksellista toimintaa?🤦🤦🤦

Äänestä
  • Onneksi nykyinen desanttikoirien hallitus on kohta pelkkä paskainen muisto vain.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Onneksi nykyinen desanttikoirien hallitus on kohta pelkkä paskainen muisto vain.

    Hyvä ettei noita pilluja tarvitse enää kauaa katsella

    Äänestä

v1918 jäi puhdistustyö kesken. Liikaa on Suomessa yhä punikeita.

Äänestä

Globalistit ovat Suomen syöpä?🤷🤷🤷

Äänestä
  • Ilman globalisteja sinäkin söisit suolamuikkuja ilman suolaa. Eikä sulla olisi sitä viestintävälinettä, jota käytät täällä avautumiseen.:D:D

    Äänestä

  • Globalistit hävitetään vielä kuten punikit vuonna 1918

    Äänestä

Sodat tervehdyttävät kansakunnat. Sitä mieltä oli Kari Suomalainen

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Meilläkin aikanaan tietty kansan osa yritti tehdä suomesta Neuvostoliiton kaltaista sosialistista valtiota. Enemmistö ei tätä halunnut ja epäkelpo aines kitkettiin pois jonka jälkeen olemme eläneet rauhassa ja olemme esimerkki maailmalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu