1,4 miljardista ihmisestä tartuntoja todettu 31,500 ja heistäkin 27,500 oireettomia. Kiinan keskiosaan tulossa täysi koronasulku 5 vuorokaudeksi. Täysin hullua touhua. Ymmärrettävästi kiinalaiset osoittavat mieltään (sen mitä uskaltavat). Kyllä ei ole mukavaa ja vapaata kiinalasten arkielämä, muutenkin siellä saa olla kuin "kusi sukassa" jatkuvan pelon ja valvonnan alaisuudessa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kiinassa-uusi-koronatartuntojen-ennatys-ostoskeskukset-kaikuvat-tyhjyyttaan-kansalaisten-tyytymattomyys-kasvaa/8578540#gs.j47mq8
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kiinassa-uusi-koronatartuntojen-ennatys-ostoskeskukset-kaikuvat-tyhjyyttaan-kansalaisten-tyytymattomyys-kasvaa/8578540#gs.j47mq8
Vastaukset 5
Vanhimmat
Siellä on oma "krista kiuru" vallassa!
Eli 4000 ihmistä 1,4 miljardista saanut tartunnan joka oireilee? Ei hyvää päivää, pikemminkin hyvää yötä.
Se on kohta täällä, ehtiikö jouluksi? Täh?
Ensin tulee mediahypetys ja porukka pitää saada hysteriaan, sitte saadaan sulku ja piikit taas käyttöön helpommin.
Se on hyvä kun Kinuskien johtajat pitää kansalleen tiukan kurin ,muuten ne rönsyilis joka paikassa kuin pahimmatkin rikolliset.
Kinuskeille ja muillekin maille ketkä ei älyä pitää kansan paljouttaan kurissa tiedoksi että maailmassa on laki ja järjestys jota jokainen maa ja yksilö noudattaa tai ei elä.