Missä esimerkit valkoisesta suomalaisesta miehestä suhteissa mainoksissa

Anonyymi-ap

Hei

Olen enemmissä määrin alkanut kiinnittämään huomiota siihen että löydän enää harvemmin samaistumis kohdetta mainoksissa miehiin, jotka ovat naisten kanssa parina sillä vain yhä ja yhä useammin siellä on musta mies. Musiikki videot, lehtijutut, katumainokset ja nyt viimeisimpänä tuli viimein tuo suomi24 hyppymainos etusivulle tultaessa. Tumma, tumma mainoksetkin tuntuvat vähäisiltä. Tämä on mielestäni hyvin kummallista, sillä onhan suomessa tummaihoisia naisiakin mutta en ole vielä nähnyt kertaakaan mainosta tai muuta, jossa esimerkiksi tumma muslimi nainen olisi valkoisen miehen kanssa. Haluaisin vaaleaihoisille miehille kuten minulle hyvää esimerkkiä ihan mainostenkin kautta, joihin voi samaistua paremmin.

3

116

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olipa kumma ajatus mielipide. Sinulla on kai aivoissa joku värisuodadin jolla arvotat mailmaa.

    • Anonyymi

      Murjaani tyrkytys on etovaa. TV kiinni mainosten ajaksi, aikakausilehdet jäävät tilaamatta. Missä ovat komeat suomalaismiehet? Tv ohjelmatkin ovat täynnä homppeleita tai tylsän löllöjä poikia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      158
      11059
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      54
      5278
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2493
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      31
      2169
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1741
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1604
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1280
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1216
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      976
    10. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      98
      952
    Aihe