Kapo Games. Miksei kukaan muu yritys hyödynnä uuden torin aluetta. Saisi kuntakin siitä jotain paikkamaksuja millä sen kunnossapito kustannetaan.
Torin ainoa tehokäyttäjä
18
940
Vastaukset
- Anonyymi
Paljonkohan sen 2 päivänä 6 tuntia viikossa auki olevan nakkarin paikkamaksu on+sähköt?.
- Anonyymi
Kuka on torista vastaava tai torivalvoja.Joku nuori ja virkeä tilalle niin johan alkaisi homma pelittää.
- Anonyymi
Joku kloppi jonka titteli on joku hyvinvointikoordinaattori, mikä merkitsee kunnasta kun on kysymys hyväpalkkaista suojatyöpaikkaa.Yksityisessä firmassa suurin osa näistä olisi koeajalla saanut välittömästi kenkää siitä mitä ei saanut aikaiseksi. V.tuttaa veronmaksajana elättää tällaista virkahenkilökatrasta tuppukylässä nimeltä Vesilahti.
- Anonyymi
Monilla paikkakunnilla viikottain tai kuukausittain vaihtuva yhdistys.järjestö tai vaikka koulu tai urheiluseura hoitaa onnistuneesti torivuorot. Siten saadaan erilaisia näkemyksiä ja vaihtelua tori elämään.
- Anonyymi
Eikös eräs kahvilayrittäjä kiusallaan taannoin vienyt toritoiminnan tapolan aittakahvilan viereen,kun sai lemput vuokraliiketilasta. Nyt ei ole senkään vertaa toimintaa uudella luxus torilla mitä aikoinaan oli hiekkakentällä . Siitä uusi torihaltia niin saadaan uusikin tori perseelleen hetkessä.
- Anonyymi
Ekaks oli tapolan pihassa sitten yrittäjätalon parkkiksella sitten nykyisen torin paikalla sitten taas tapolassa ja nyt uudella tyhjällä torilla.Ottakaa nyt hyvät päättäjät oppia Narvan tori toiminnasta.
- Anonyymi
Ookkohan kirkonkylän torilla edes köyny kun siellä tapahtuu??
- Anonyymi
Touhu on kuin Venäjällä,ei muuta voi sanoa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ookkohan kirkonkylän torilla edes köyny kun siellä tapahtuu??
Torilla vuodessa 6tapahtumaa ja paljonko olikaan rakennus ja muut kustannukset?
- Anonyymi
Vesilahti kuollut kylä.perjantai iltana nähtiin että torilla on joku grilli kun oltiin menossa mökille,mutta luukku kiinni. Eikö riitä asiakkaita vai onko niitä liikaa kun suvella kesäasukkaatkin voisi ostaa jotakin?.
- Anonyymi
Ei riitä ,aukihan ne olis jos riittäs.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei riitä ,aukihan ne olis jos riittäs.
Ette vaan osaa markkinoida puljujanne.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ette vaan osaa markkinoida puljujanne.
Hinnat noussut ja annokset pienentyneet ja huonontuneet.
- Anonyymi
Ei mun mielestä huonontuneet . Hyvää ja reilut annokset.Tosin hinnathan ovat nousseet jokapuolella.
- Anonyymi
Nyt on luukku kiinni,eikä olla vaivauduttu edes lappua luukulle laittaa miksi . Saisikohan sinne kioskin viereen parkkeerata talveksi oman telivaununsa korvausta vastaan , niin kunta saisi vähän edes takaisin rakennuskustannuksia jos ei muuta virkaa torilla ole kuin kärryparkkina pitää. Ei kai Tammelan torillakaan niitä torivaunuja ilmaiseksi saa pitää parkissa.
- Anonyymi
Tehokäyttöäkö on se että parkkeeraa nakkikioskiansa torilla eikä se tuota yhtään mitään . Siinä veronmaksajien piikkiin rakennetun torin tehokäyttöä parhaimmillaan. On se vaan niin hienoa olla veronmaksaja Vesilahden kunnalle.
- Anonyymi
Ei kai se sun huoli oo jos ei koppi mitään tuota.
Luulisin et yrittäjä tietää koska ja milloin kannattaa pitää liike auki.
Ihme uikuttamista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kai se sun huoli oo jos ei koppi mitään tuota.
Luulisin et yrittäjä tietää koska ja milloin kannattaa pitää liike auki.
Ihme uikuttamista.Aihe olikin miksi pitää parkkipaikkana tyhjänpanttina olevalle vaunulle vai laskuttaako kunta sen tilasta tehokäyttäjää ja saa edes jotain vastinetta neliömetreille. Muutenhan sinne voisi kaikki torikauppiaat parkkeerata kojunsa "hiljaiseksi ajaksi" tästä on kysymys ei siitä milloin kannattaa pitää auki ja milloin ei kannata. Sehän on jo nähty ja koettu ettei torilla kannata pitää auki kojua kun se ei kannata. Kaikki viisaat on sitä mieltä ettei kuntalaiset perseaukiset ja kateelliset osta omasta kunnasta mitään kun naapurikunnasta saa hyvempää ja halvalla, mutta jos kysyntä ja tarjonta ei kohtaa niin se on selvä että jostain se tarjonta haetaan.
Älysitkö jo.."Ei kai se sun huoli oo jos ei koppi mitään tuota."
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on415627- 555545
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1034449En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛163843Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist443733Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai1313462Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53250Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1682926- 252689
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris422541