Lemikkieläinrekisterin todellinen tarkoitus lienee eläinlääkäreiden työllistäminen. Seuraavaksi tulee laki, jolla velvoitetaan käyttämään lemmikki kaksi kertaa vuodessa eläinlääkärillä. Olisiko parempi vähentää eläinlääkärien koulutusmäärää.
Nyt vain tarkastukset päälle, jolla myös työllistämään.
Lemmikkirekisteri
11
333
Vastaukset
- Anonyymi
Tuotantoeläimetkin täytyy näyttää eläinlääkärille vähintään kerran vuodessa niin miksei lemmikkieläimille suoda samaa. Ihmisillekin tekisi hyvää terveystarkastus kerran vuoteen.
- Anonyymi
Entäpä trollit ja ilmiantajat, eikö heidänkin pitäisi käydä ottamassa oikeat pillerit. Näin ehkä löytyisi sisältöä omaankin elämään. Ei tarttis kytätä toisia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Entäpä trollit ja ilmiantajat, eikö heidänkin pitäisi käydä ottamassa oikeat pillerit. Näin ehkä löytyisi sisältöä omaankin elämään. Ei tarttis kytätä toisia.
Samalla nämä voitaisiin rekisteröidä ja kastooooroida
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#176473785
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Fasistit tulee jatkossa kotiisi kyyläämään yllättäen miten elukat voi? Heh mikä vitsi suojelkoot ihmisiä enemmin kaduilta.
- Anonyymi
Tiedätkös, tämä kyyläys on jo ihan arkipäivää. Ja kannatta tietää sekin, että on näitä kyttääjien apulaisia, jotka seuraavat esim. koiran ulkoiluttajia . Muutamat ovat jo menettäneet lemmikkinsä ilmiantojen takia. Monen tonnin koira " otetaan haltuun" , eikä siitä kuulu sen jälkeen. kai ne jossain myydään. Älä osta koiraa pimeiltä "eläinsuojeluihmisltä." Vahdit muuten toimii facebokin sivustoilla. Kyttäys koskee niin kotieläintiloja, kuin kaikkia lemmikkejäkin. Ja varmasti saa vauhtia, kunhan koirarekisteri tulee voimaan. Varokaa !
- Anonyymi
saa tulla, ja kun eivät tule, vien eläimeni tarviotavaksi muutAMAN KERRAN VUODESSA, ELI KÄYN KOIRANÄYTTELYISSÄ. hyvällä eläimen oistajalla ei ole mitään hävettävää vaan voi ylpeästi esitellä, että tällainen lemmikki ja tällainen hieno pitopaikka, ja jos on parannusehdotuksia, otetaan kiittäen vastaan
- Anonyymi
En osallistu näihin hömpötyksiin.
On paljon tärkeämpiä asioita kuin tyhjänpäiväinen byrokratia. - Anonyymi
en tule rekisteröimään koiriani minkäänlaisiin rekistereihin.
olen jo aikoja sitten hylännyt kennelliiton pykäläviidakon ja rahastukset.- Anonyymi
kennelliitto oli alunperin koiranomistajien etuja ajamaan perustettu.
nyttemmin se on vieraantunut koiranomistuksesta täysin, organisaatio joka keskittyy koiranomistajien rahastamiseen kaikin tavoin.
- Anonyymi
vai vielä vähentää. jouduin odottamaan kolme 3 viikkoa että sain koiralle terveystarkastuksen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721137
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37541Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296538Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215489Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45482- 49477