Nyt löysin en edes tiedä miten tälläisen lehden mutta täytyy äimistellä miten tuo porukka kykenee toimintaansa jatkamaan.
Esim. eräässä artikkelissa hehkutettiin Sophie Deen kuvia ja VIP-kuvat kuulemma löytyy Patreonista joka maksaa tietenkin. Sophie Deen kuvat nyt löytää kuka tahansa ilmaiseksi ympäri nettiä mutta pointti onkin siinä että nämä apinaheebot rahastaa näillä kuvilla vaikka ei omista kuvista pätkääkään, paljonko Patreonin tuloista siivutetaan Sophie Dee:lle?! Toivon vain ettei kukaan oikeasti maksa noille varkaille yhtään mitään mistään. En jaksanut koko saittia edes selata mitä muuta kusettavat, sen verran rojulta vaikutti koko sivusto...
Egorazzi - elämäntapalehti
2
1291
Vastaukset
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17649919T
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞 - Anonyymi
Tämä kommentti on Egorazzin toimituksen vastine tähän viestiin:
Osa Egorazzin sisällöstä tosiaan on maksumuurin takana ja kesästä 2024 saakka oman maksumuurin takana, jolloin kolmannen osapuolen maksumuuriratkaisusta luovuttiin.
Kaikki Egorazzin sisältö on lisensoitua. Ihan kaikki! Ulkomaisten mallien kuvat on lisensioitu oikeuksien haltijoiden luvalla, ja yleensä affiliate-sopimuksin, jotka antavat kuviin käyttöoikeiden sopimusten puitteissa, kuten mainitun Sophie Deen kohdalla.
Kuvituskuvissa käytetään Dreamstime'n, Adoben ja Wikimedian kuvia, sekä tekoälyllä luotuja geneerisiä kuvia. Joten ketjun aloittaja voi nukkua yönsä rauhassa myös tältä osalta.
Vuonna 2025 on menossa 16. vuosikerta ja noiden vuosien aikana Egorazzi on hankkinut yhden laajimmista kuvaoikeuksista kotimaisiin malleihin, jokta on kuvattu Egorazzin tuottamissa kuvauksissa, joiden kuvaajat ovat toimineet ns. work-for-hire sopimuksin, mitkä jättävät kuvien oikeudet Egorazzille.
Tuo kotimaisten mallien kuvapankki on se maksumuurin, eli VIP-huoneen pihvi! Sieltä löytyy kuvia niin maisatorpista, mariallekallioista, asalbargheista, susannapenttilöistä, jne -- kuvia, joita ei ole saatavilla missään, tai mistään muualta. Lisäksi maksumuurin takaa löytyy videoita, joita ei ole saatavilla lokittamalla (ilmaiseksi) mistään muualta.
Ulkomaisten mallien kuvat ja videot ovat lähinnä kuratoitua materiaalia, jonka toki kuka tahansa löytää googlettamalla, ja sen vuoksi tuskin kukaan siirtyy maksumuurin taakse. Jonnet ei muista tälläistä kuratoitua mediaa kuin sanomalehti (esim. Hesari(, jota ennen tiktokkia luettiin. Ja BTW: hesariin voi vielä ihan snadisti luottaa enemmän kuin tiktokkiin -- noin niinku uutislähteenä.
Ketjun aloittajalle vielä vinkiksi, että Vihreä lanka tai Kansan uutiset voisi olla sulle sopiva julkaisu; suosittelemme lämpöisesti.
Parhain terveisin,
Annie Mål
toimitussihteeri
Egorazzi -- Pohjoismaiden suurin miehille suunnattu elämäntapalehti
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2764712Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343050Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit452894Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k362882Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771816Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061674Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 611438
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2201204