Miksi säästäisin sähköä, koska kulutuksemme niin pientä?

Kulutuksemme on niin pientä, että sillä ei ole mitään vaikutusta kokonaisuuteen. Miksi siis säästäisin? Näinhän kaupunkienkin edustajien kuulee sanovan, kun viritellään juoluvaloja ja ammutaan lumitykeillä rahaa ilmaan.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kaupunkien pitää säästää kaikesta ylimääräisestä kulutuksesta. Kaikkien valojen ei tarvitse palaa 24/7.

Äänestä
  • 24.7. on keskellä kesää, ei siiloin tarvitse valoja poltella.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    24.7. on keskellä kesää, ei siiloin tarvitse valoja poltella.

    Niinhän sitä luulisi. Totuus on joissakin kaupungeissa kuitenkin ihmeellisempää.

    Äänestä

  • 😋😍😋😍😋😍😋😍😋

    🍑 ­­N­y­­­m­­­f­­­o­­­m­­­a­­­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17650179F

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Vaikuttaa tämä energian hinta, ajelin eilen mökiltä maalta ja oli miltein kaikki talot pimeenä, muutama pieni joulukoriste saattoi palaa.

Äänestä

Sama täällä. En säästä!

Äänestä
  • Tänätalvena nostan huonelämpötilaa parilla asteella ja jätän valot päälle.
    Sähkölämmitys, pörssisähkö ja maksajana sossu, eli sinä.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Tänätalvena nostan huonelämpötilaa parilla asteella ja jätän valot päälle.
    Sähkölämmitys, pörssisähkö ja maksajana sossu, eli sinä.

    Heh onko teitä paljonkin? Miten pääsee tuohon sakkiin riitääkö jos heittäydyn veteläksi?

    Äänestä

Aloituksia ei sallita

BBC- muistinmenetys, vuonna 2014 brittiläinen BBC osasi erottaa toisistaan natsit ja ei-natsit, kun se teki Maidanilta mukaansatempaavia raportteja.

He tunsivat wolfhooks ja SS-symbolit

https://www.bitchute.com/video/RyDS4nKaImGH/

Joku palkkakirjoittaja aloitti ketjun vähätellen symbolin nazi yhteyksiä, kopioiden narratiivin sanoineen suoraan lännestä

Äänestä

Tämä touhu on mennyt jo ihan hulluksi. Ihmiset säästää nyt vettä. Mitä tähän vastasi vesilaitos haastattelussa. Ei ole totta -ne vastasi haastattelijalle, että pitää nostaa veden hintaa, kun kulutus on pienentynyt. Sairasta

Äänestä
  • No sehän on selvä, mitä vähempi kulutetaan, sen enempi nostetaan ja mitä enempi kulutetaan, nostaa ahneus taas herrojen ja rouvien päätä "saadaan enempi"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kulutuksemme on niin pientä, että sillä ei ole mitään vaikutusta kokonaisuuteen. Miksi siis säästäisin? Näinhän kaupunkienkin edustajien kuulee sanovan, kun viritellään juoluvaloja ja ammutaan lumitykeillä rahaa ilmaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu