Korruptiovallankäyttäjät eivät tunne kohtuullisuutta

Anonyymi-ap

5

998

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eläkeläisköyhyyteen pahoinpidellyt, jos yhtään pystytte kirjoittamaan, tai saamaan jonkun kirjoittamaan puolestanne, niin yrittäkää tehdä valituksia oikeusministeriöön ja valtioneuvostoon, vaatikaa niitä jokaisen hallituspuolueen, lupaamia aidon oikeusturvan, entisen köyhyysrajan 1 250€/kk vähimmäis-oikeusturvan eläkkeitä. Hallitus ehtii kyllä ne toteuttamaan, jos tahtotilaa ja ARVOVALINTOJA löytyy, tahtoa lunastaa lupaukset.

      https://www.dw.com/en/german-government-strikes-deal-on-basic-pension/a-51192993

      Nyt ovat vielä hallituksessa, tämän jälkeen eivät ole, 1 250€/kk MINIMIELÄKE-vaalilupauksten toteutus nyt, on äänestämisen ehdoton raja.

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17641670/aarioikeistokeskustan-korruptiokulmuni-valehteli-elakelaiskoyhille-torkeasti

      ÄärioikeistoSdp:n KorruptioHeinäluomat ilmeisesti luulevat, että valittamalla omia, pörssirikollisten yksityissairaaloissa, huippulääkärien hoitamia, olemattomia vaivoja, köyhyyteen tapettavat eläkeläisköyhät, pystyisivät "samaistumaan" - ei ole todellisuudentajua enää ahneilla, ei mitään kohtuullisuutta.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17641803/aarioikeistosdpn-korruptioheinaluomat-hapeapaaluun

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Suomi on todennäköisesti, EU:n korruptoituneimpia valtioita, kunhan aidosti riippumattomat tutkinnat tehtäisiin. Tässä wikipedian eli riippumattomuutta lähinnä olevat määritelmät ITSEMÄÄRÄÄMISOIKEUKSISTA.

      https://fi.wikipedia.org/wiki/Itsemääräämisoikeus

      Lukekaa ja miettikää, onko teilllä kyseisiä ihmisoikeuksia, eläkeläisväestöllä ei ainakaan enää ole, Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA, köyhyyteen oikeusturvattomaksi pahoinpitelemällä, on tullut ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksien tilalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      72
      4118
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      57
      3803
    3. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      52
      2344
    4. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      44
      2151
    5. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      36
      1925
    6. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      49
      1829
    7. 99
      1616
    8. Kummallista

      Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
      Sinkut
      55
      1593
    9. Miltä meidän

      Riidat näyttäisi ja mistä niitä voisi tulla?
      Ikävä
      48
      1582
    10. Ikävä Jii.

      Toivotko vielä näkemistä?
      Ikävä
      57
      1453
    Aihe