Ihmisiä uhrataan

Anonyymi-ap

Taas miten kristillinen kulttuuri eroaa pakanakulttuureista. Se laulu on rakkaudella on nälkä hullunlailla verta ja lihaa se haluaa. Ihmisten teurastus aina vaan jatkuu ukraina ja venäjä on jeesukseen uskovia maita. Se sota taivaassa oli varmaan todella paha koko universumi on rappiolla.

5

134

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihmiset nauttii kun saa katsoa vänivaltaa ja sotaa. Siinä kokee ehkä jotain jumalallista kun muita kiusataan ja itse on turvassa.

      • Anonyymi

        Minulle itselleni riittää se, että olen uskovainen, ja turvaan Jumalaan, uskon Jeesukseen.


    • Anonyymi

      Venäjä ja Ukraina, eivät sodi uskon sotaa. Syy on poliittinen ja maallisen ahneuden ja sairaan valtapyrkimyksen aiheuttama. Tietenkin itse saatana on vallannut Venäjän koko johdon. Tämä näkyy johdon valehtelusta ja järkevän sovittelevan keskustelun puutteesta. Missä vallitsee Jumalan Henki, siellä keskustellaan ongelmista sivistyneesti. Olemme selvästi siirtymässä tämän aikakauden loppuun. Kansojen meri myrskyää kaikkialla, missä saatana on herra. Venäjä, Valkovenäjä, Unkari,Turkki, Palestiina,Iran, Kiina ja eräät Lähi-idän kansat. Ilmasto ja liikakansoitus ja geeniemme rappeutuminen, tekee meistä lopun. Onneksi Jeesus tempaa omansa taivaaseen, kun pedot ja antikristus aloittavat toimensa täysimääräisesti. Saatanan omat jäävät nauttimaan mestarinsa komennosta. Saatte sotia mielenne mikaisesti.

    • Anonyymi

      Jotenkin tuollainen joku sanoi rillumarei musiikki niinkuin ylistysmusiikki häiritsee
      Keskiajalla oli soitettu urkuja kun ihmisiä poltettiin.

    • Anonyymi

      Kuolleenmeren kirjakääröissä on valon ja pimeyden lapsista onko sodat yleensä niiden yhteenottoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      150
      2019
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      324
      1220
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      83
      1028
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      898
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      839
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      52
      819
    7. 75
      786
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      20
      769
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      719
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    Aihe