YLE valoittaa ihan joka päivä, Suomesta jonkin osan jollekin ostajalle.
Kuka on YLEn toimeksiantaja? YLEn johto on maksettu rottalauma,
mutta kuka on toimeksiantaja, sisällön tilaaja?
Kuka on YLEn toimeksiantaja? YLEn johto on maksettu rottalauma,
mutta kuka on toimeksiantaja, sisällön tilaaja?
Vastaukset 22
Vanhimmat
Ylen johto on sieltä mustimmasta päästä. Jatkuvasti uusintoja jotta johtajat saavat bonuksia. Hävytöntä yhteiskunnan varojen varastamista. Johtaja niskaperse otteella ulos.
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17654917f
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Tämäkin aloitus katosi tunniksi jonnekin.
Ei kadonnut. Sinä vain olet tyhmä.
Tyhmyyden ylistystä.
YLE on eduskunnan valvoma puolueeton laatumedia.
Valehtelun asemesta kannattaisi perehtyä edes alkeistietoihin.
Laatumedia. Salli mun nauraa. Ylen toimittajilla on yhdet lasit päässä putkinäölle. Liikaa samanhenkisiä yhdessä tilassa tietää sitä että ei olla objektiivisia. Terkkuja pinkkipipopojille urheilun puolelle. Huhuh
Sinulla ei olemitään käsitystä toimitustyöstä.
Liekö muustakaan?
Ja yle antaa jatkuvasti väärää tietoa taas tekstitv luvut täysin väärin koskien ukrainassa kaatuneita ukrainan puolella sotineita. 10000-13000 oikeampi luku 100000-130000
YLE on osa Ukrainan sotapropakantaa , valheita kuronen on levittänyt jo lähes vuoden .
Typerä sota loppuisi jos valeuutiset loppuisivat.
YLE ja muu laatumediamme kertoo Ukrainan sodasta vain tosiasioita.
Sekös jurppii putleristeja( ent.stallareita).
YLE on ainoa median lähde joka ei ole riippuvainen mainoksia myyvistä yrityksistä! YLe ei asetu minkään puolueen taustapiruksi, mikä ärsyttää persuja koska heidän ulostulot tuodaan esille sensuroimattomina. YLE on ainoa media joka tuo esille yhteiskuntamme epäkohtia, myös Ukrainan sotaa käsittelevät uutisoinnit. Jokavuotisissa tilastokeskuksen kyselyissä YLE on luotettavin informaation lähde. Yle ei ole kaupallinen toimija eikä puolueista riippuvainen, vaikka persut niin toivoisivat YLEn uutisoivan persuja myötäilevistä jutuista. Mainosvetoiset TV lähetykset ovat pääsääntöisesti täyttä soopaa, joita ei viitsi viittä minuuttia pitempään seurata.
Laittaisi sitten ohjelmia eikä toistoja. Näinkö säästetään johtajille bonuksia.
Huomasitko itse miten objektiivitonta kirjoituksesi oli?
"Mainosvetoiset TV lähetykset ovat pääsääntöisesti täyttä soopaa, joita ei viitsi viittä minuuttia pitempään seurata."
Olet tässäkin asiassa täysin pihalla.
Kaupalliset kanavat rahoitetaan pääasiassa mainoksilla.
Toimitustyö on täysin niistä erillään.
Yle puolueeton??? Päivän paras vitsi. Mm arvokysymyksissä ei hyväksy kommentti osioon mitään kannoistaan poikkeavaa. Siellä samanmieliset "keskustelevat" toistensa kanssa.
Pari pv sitten kommentoin ylen uutiseen koskien päiväkoti jupakkaa, jossa vanhemmat kantelivat yhdenvertaisuusvaltuutetulle kun lapsi laitettiin uskonnolliseen tilaisuuteen. Kommentoin näin: "on jatkossa oltava myös sateenkaari ideologian kanssa siten että tuo aate siivotaan pois kouluistamme". Kommenttiani ei koskaan julkaistu vaikka kaikki menee yleensä läpi. Mielestäni tuo edellinen on todella väärin huomioiden että Yle on verovaroin kustannettua. En luota Yleen tasapuolisena toimijana koskaan.
On aivan selvää,että tuollaista "lausuntoa" ei julkaista yhteiskunnan maksamassa mediassa.
Sehän rajoittaisi selkeästi sanavapautta,vaikka olet liian tyhmä sitä ymmärtämään.
Sairas lafka. Jättäkää jo ylen seuraaminen
Jos listaisi tänne kaikki ylen saamat tuomiot tuomioistuimista ja langetetut sanktiot mm JSN:ltä niin tämä palsta ei riittäisi niiden esittämiseen. Tiivistetään hieman sillä tästä aiheesta keskustellaan jo täällä
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17655072/emyleem-ei-osa-wiheltaa-ede
JSN ei ole tuomioistuin. Sen "tuomitsemisella" ei ole mitään merkitystä.
Täysin pimennyttä porukkaa.. Ymmärtävät itsekin. Suurin, huutava vääryys on se että verovaroilla toimivat. Näin ollen tulisi ehdottomasti vaatia puolueetonta linjaa ja sallia esimerkiksi eri mieltä olevia (agenda2030 vastaisia) tiedämme, olette Yle saaneet kantanne ja linjanne mm bildenbergin matkoilanne. Ette voi enää peitellä. Kaadutte omaan mahdottomuuteenne. Konkurssiin teitä ei saada, mutta jaatte kansaa ja tuedätge senkin
... Tiedätte senkin...
Niin mitä se YLE tekee? Valottaa, valloittaa, valittaa vai mitä?