Uusi ammatti syntynyt?

Jolla voi tienata jopa 300.000 vuodessa, vauvakin voi tienta 60.000 vuodessa, niin miten?
Näyttämälläitseään netissä, uuden ammatin nimi voisi olla linssinetittäjä.
https://www.iltalehti.fi/tv-ja-leffat/a/edba59f9-0738-4302-a68c-9d61c574933a

Ei tarvitse juurikaan tedä mitään, kunhan saa itseään näytille mahdollisimman monella areenalla. Eikö se Saara Sieppikin omaa tällaisen ammatin?
1090
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tällaiset siepit ja torpat on lähinnä turhakkeita. Ja ihmettelen kuka heitä seuraa. Yhtä turhakkeet törröhuulet ja silikonitissit. Elämässä on muutakin kun tuo silkoni ulkonäkö.

Äänestä
  • Vauvakin pällistelee julkisuudessa? Mistä nuo tulot kertyvät?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Vauvakin pällistelee julkisuudessa? Mistä nuo tulot kertyvät?

    Mainoksista.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Mainoksista.

    surku hupaisinta se kun kukaa ei ees kato mainoksia .. ad blok tms guard ohjelmaa päällä.. jos muutenkaa,

    sitte ku ne mainostajat luulee katsotun, joskus tuo kupla puhkeaa?

    Äänestä

  • 🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

    🍑 ­­­N­­­y­m­f­­­o­­­m­­a­­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17654960x

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Onko ko henkilö istunut? Ulkonäkö viittaa siihen.

Äänestä
  • Tulkaa kuvaamaan minuakin, 100 e minuutti. Halavalla lähtee.

    Äänestä

Entä jos inhimillinen itsekunnioitus ei mahdollista somesopottajaksi ryhtymistä.

Äänestä
  • Kuinka pitkän koulutuksen tuohon ammattiin vaaditaan? Tutkinto vai mikä se on?

    Äänestä

kumma kun kaikenlaisia tatutoituja friikkejä ja nuoria tisu tyttöjä tms riittää ..
kaikki he siis saa suunnattomia tuloja kun esittelee joka päivä uuden kuvan vaan itsestään, moi, kävin gakilla ja nyt pesin hampaat, nyt katso kuva kun syön hampurilaista hih.. hih.. = 10000000000 tykkää klikkaajaa komennosta..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jolla voi tienata jopa 300.000 vuodessa, vauvakin voi tienta 60.000 vuodessa, niin miten?
Näyttämälläitseään netissä, uuden ammatin nimi voisi olla linssinetittäjä.
https://www.iltalehti.fi/tv-ja-leffat/a/edba59f9-0738-4302-a68c-9d61c574933a

Ei tarvitse juurikaan tedä mitään, kunhan saa itseään näytille mahdollisimman monella areenalla. Eikö se Saara Sieppikin omaa tällaisen ammatin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu